Dominika Šablaturová

Dominika Šablaturová
Na mých lekcích začínáme s krátkou relaxací a dechovým cvičením, které rozproudí energii v těle a naladí na hodinu. Postupně přes průpravná cvičení se dostaneme k dynamické časti lekce, kde posílíme střed těla, ramena, natrénujeme rovnováhu a uvolníme endorfiny :). Vždy se snažím zařadit do lekce i náročnější pozice, ale samozřejmě s různými variacemi, které jsou vhodné pro všechny a je už jen na vašem těle, kam až vás v tu chvíli pustí. Někdy budeme v pozicích ve výdrži, někdy se necháme unášet v rytmu dechu. Ke konci se potom protáhneme a uvolníme v závěrečné relaxaci.

Mé zkušenosti

Odjakživa sportuji, vyzkoušela jsem mnoho sportů od kanoistiky po badminton, ale žádný sport mě nenadchl natolik, abych při něm zůstala dlouho. Jógu jsem objevila v roce 2009 a stále v ní objevuji nové a nové možnosti :). Na začátku to bylo pro mě spíše cvičení pro získání flexibility a uvolnění těla. Postupně, jak jsem začala cvičit pravidelně, jsem zjistila, že jóga není jenom o tom. Nejvíc mi otevřel oči měsíční kurz dynamické jógy s Godfrey Devereux. Tam jsem zjistila, že jóga je pro mě největší výzva v podobě plného soustředění se na dech, pocity, vnímání svého těla a naslouchání mu. Naše tělo je úžasné a ví všechno, jenom my s ním někdy neumíme komunikovat, a to mě jóga naučila a stále učí.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je úžasná pomůcka, jak se stát vnímavější k sobě, svému tělu ale i okolí. Každý je si svým vlastním učitelem a já jsem ráda, když mohu klientům asistovat při jejich cestě za poznáním samých sebe, svých možností. Např. já jsem si po operaci kolene myslela, že si už nikdy nesednu na paty, a teď mohu sedět na patách kolik chci, tedy kolik to je tělu příjemné :).

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Newsletter Domu jógy

Chcete zasílat novinky a zajímavé informace o józe?

Přihlaste se k odběru novinek

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Časté dotazy

Máte dotaz ohledně cvičení? Nevíte, jak se rezervovat? Nevíte, zda je lekce vhodná v případě zdravotních problémů?

Chcete vědět, jestli ...

Navštivte sekci časté dotazy.

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Jóga a stres

Stres je slovo, které před lety vstoupilo do našeho každodenního slovníku a ...  Více

Já a RYT 200

Jste lektorem jógy a váháte, zda investovat do Vašeho dalšího vzdělání a ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Každá buňka dovede být šťastná

B.K.S.Iyengar

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Odhlásit se z odběru e-mailů