Micha Prach Kotrčková (Mahan Deva Kaur)

Micha Prach Kotrčková (Mahan Deva Kaur)
Na lekcích kundalini jogy velmi ráda přivítám každého zájemce. Nezáleží, zda s jógou začínáte či máte pokročilé zkušenosti. Každý úkon má své minimum či alternativu, kterou zvládne každý. Záleží jen na vás a na vašem aktuálním tělesném a psychickém stavu. Vy sami rozhodnete o tom, kam chcete své tělo pustit. Pokroky vás budou těšit. Společně se učíme věnovat pozornost sami sobě, svým pocitům a svému tělu. Cvičením aktivujeme životní energii, vnímáme ji ze spodní části páteře. Přeměníte svůj stres, napětí a hněv na tvořivou energii. Budeme pracovat s únavou, kterou proměníme v motivaci a tvořivou energii. Otevřeme srdce a přitáhneme ty správné příležitosti.

Mé zkušenosti

Díky józe se cítím jako perpetuum mobile. Jóga je mojí cestou k radosti a spokojenosti. Nacházím klid, radost a vděk v každodenních situacích, získávám inspiraci a sílu do dalších projektů.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

S praktikováním kundalini jógy mi začaly události mého života dávat smysl. Nečekaně jsem porozuměla mnohým příhodám z minulosti. Každý den se učím jednat neutrální myslí, uvědomovat si své pocity, důvěřovat intuici a objevovat krásu přítomného okamžiku. Díky cvičením a meditacím chápu i své emoce a učím se jim nepodléhat a měnit je na tvořivou energii. Díky intuici si lépe všímám, co se kolem mě děje. Mohu tak předávat své zkušenosti ostatním, sdílet technologii k nacházení pocitu štěstí a to mě velmi těší. Cvičením a dechem jemně masírujeme vnitří orgánové soustavy a hormonální žlázy a posilujeme nervový systém. Naše tělo, mysl i duše jsou pak zharmonizované a my se cítíme lépe a lépe se nám daří.

Více o mně

Více o mně

Jak lze jógu zakomponovat do každodenního života v našich podmínkách? - ptají se mě klienti. Každodenní rituály. Nastavte si rituály, které budete schopni dodržovat každý den. Například očistné dýchací rituály. Ideálně ráno, připravíte se tak na nový den. Ráno vstanete o 5 minut dříve, než doposud. A těch pět minut bude jenom vašich: nadechnete se, protahnete se, případně posadíte a pak budete jen pozorovat svůj dech. Sledovat jeho vnitříní cestu vaším tělem. Postupně začnete dech prohlubovat a uvědomovat si váš vnitřní prostor. Na začátku stačí opravdu jen 5 minut. Postupně ale zjistíte, že možná potřebujete více. Můj ranní rituál je většinou hodinový. Protažení, dýchání, cvičení, meditace. Moje nejoblínenější sestava, která vždy za funguje je probuzení páteře po čakrách. Probudím si páteř od kostrče až po krční obratle. Je to rituál uvědomování si sebe sama - trénování. Stejně jako jsme se naučili čistit si zuby, můžeme do svého každodenního života zařadit i tyto duchovní očisty. Jógu jsem začala cvičit jako teenager uprostřed osmdesátých let minulého století. Byl to pro mně přerozený přechod z gymnastiky obohacený o cosi více, co jsem dlouho neuměla popsat, ale cítila jsem jakési tajemno a obrovské uspokojení. Bavilo mě to. Postupně jsem vyzkoušela různé styly jógy i učitele v Čechách a v USA. Pak přišlo moje setkání s Guru Rattanou (USA, San Diego) a najednou se mi začalo rýsovat nové poslání - sdílej tuto technologii, aby byli lidé šťastní, vděční a aby prosperovali.

Začala jsem intenzivně studovat jogínskou filosofii. Poznávat další učitele a obrovskou inspirativní komunitu kolem kundalini jógy. V současné době intenzivně studuji využití cvičení a metidací v oblasti vedení lidí (leadership) a pro koučink v osobním rozvoji v akademii Waldzell Leadership Institutu v Římě, program Science of Mind and Humanology for Leadership and Success.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Newsletter Domu jógy

Chcete zasílat novinky a zajímavé informace o józe?

Přihlaste se k odběru novinek

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Časté dotazy

Máte dotaz ohledně cvičení? Nevíte, jak se rezervovat? Nevíte, zda je lekce vhodná v případě zdravotních problémů?

Chcete vědět, jestli ...

Navštivte sekci časté dotazy.

Články a zajímavosti nejen o józe

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Co dělat, když se tělo v létě přehřívá?

Co na léto a naše tělo říká Ajurvéda? … zeptali jsme se naší ...  Více

Joga u moře? Nejlepší nápad

Spojíme-li někdy mnoho těch "nejlepších věcí", dopadne to občas jako ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Cesta dlouhá 10.000 mil začíná jedním krokem

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Odhlásit se z odběru e-mailů