Richard Holický

Richard Holický
V mých lekcích cvičíme v klidném, pomalém tempu, aby klient v každém okamžiku cítil, co je pro něj prospěšné a cvičil s úsměvem a nadhledem. Respektuji individualitu každého tak, aby všem jóga dělala dobře nejen po těle, ale i na duši.
Jóga se nedá popsat – musí se zkusit.

Mé zkušenosti

Lektorování jógy praktikuji cca 25 let. Jsem přesvědčen, že v každém je něco dobrého, jak v přístupu k sobě samému, tak i k ostatním, a jóga to pomáhá objevit.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Nejvíc mě na józe a lektorování baví, že jógu pro své zdraví může praktikovat v podstatě každý. I lidé s ozdobnými tukovými prstenci kolem pasu, mladí i staří, ženy i muži, sportovci i nesportovci.

A na svých lekcích se o tom neustále přesvědčuji.

Nabídka masáží - centrum Vinohrady

Zobrazit seznam masáží

Více o mně

Více o mně

Za mnoho let praxe stále zjišťuji, že jóga je pro mnoho lidí exotický pojem. Jsou někdy zbytečně odrazováni propagací v časopisech, na videu a podobně, kde krásné štíhlé mladé ženy mezi 18 – 30 lety předvádí jógové pozice, které sice na první pohled vypadají „úžasně“, ale člověk, který není zrovna mladou ženou shora popsanou, si řekne: „tak tohle není pro mě, to neudělám“…a vzdá to. Je to velká škoda. Jóga není o té vnější kráse „jogínek“, co vidíte na barevném křídovém papíře módních časopisů. Je více o vnitřní kráse každého z nás. Ta je pak vyzařována i vně…a okolí to většinou pozná.

Jsem lektor jógy s kvalifikací II. tř. s licencí pořádat veřejné školy jógy. V kurzech praktikuji integrální jógu (sloučení osmi známých prvků jógy dle Pataňdžňaliho), hathajógu, dechová cvičení a koncentrační i meditační techniky. Pořádám víkendová a týdenní jógová soustředění na různých místech republiky, pravidelně se jako přednášející účastním výstav, workshopů a přednášek po celé republice. Jsem členem Svazu učitelů jógy, absolventem školy "Silva control mind" a držitelem diplomu "Shiatsu school". Na základě praxe z absolvovaných seminářů se zabývám působením energetických vlivů ve vztazích mezi lidmi dle systému Jin-Jang.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Newsletter Domu jógy

Chcete zasílat novinky a zajímavé informace o józe?

Přihlaste se k odběru novinek

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Časté dotazy

Máte dotaz ohledně cvičení? Nevíte, jak se rezervovat? Nevíte, zda je lekce vhodná v případě zdravotních problémů?

Chcete vědět, jestli ...

Navštivte sekci časté dotazy.

Články a zajímavosti nejen o józe

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Rok psa

Malou část nového roku máme za sebou a během ní jsme si pravděpodobně ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Znát vnější věci je inteligence, znát sám sebe je moudrost. Ovládat ostatní je moc, zvládnout sám sebe je pravá síla. Když si uvědomíte, že máte dostatek, pak jste opravdu bohatí.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Odhlásit se z odběru e-mailů