O nás

První Dům jógy byl otevřen na Vinohradech v roce 2009 s myšlenkou a záměrem, otevřít v Praze příjemný prostor na mimořádném místě pro cvičení jógy a meditaci. V roce 2012 pak následovalo otevření partnerského studia na Praze 5 - Domu jógy Anděl a v roce 2015 jsme toto blahodárné cvičení přinesli i na Prahu 4 - do Domu jógy Chodov. V současné době řadí naše studia příznivci jógy k největším a nejznámějším zařízením svého druhu v Praze a v České republice vůbec.
O nás

Vinohrady

Naše studio se nachází v prostorách bývalých lázní na Vinohradech. Tato malebná stavbička z 18. století obklopená balustrádami je zcela zrenovovaná, přetvořená na tělocvičny, šatny a koupelnu. V Domě jógy jsou dva cvičební sály. Dolní (cca 50 m2) je určený pro cvičení hot-jógy (jógy, která se provozuje při 37 - 42 stupních horka) a horní sál o rozloze 65 metrů čtverečních pro klasické lekce jógy a další zajímavé aktivity. V nedávné době vznikl v domě ve zvýšeném suterénu ještě další malý sál pro individuální lekce. Součástí našeho domu je i terasa v prvním patře, kde je možné odpočinout si u čaje a posezení v podloubí, v prostorách před domem jógy, kde všude na vás dýchne příjemná atmosféra tohoto zvláštního místa, které ačkoliv se nachází v samotném centru města, jako by bylo z jiného času :-).

V našem domě je možné si vyzkoušet různé druhy jógy. Týdně je v tomto studiu pořádáno téměř 70 lekcí klasické jógy a přes 20 lekcí Hot jógy. Pravidelně jsou zde pořádány jednodenní nebo víkendové workshopy a semináře.

Můžete si zde zameditovat, zatančit a zahrát na bubny či tibetské mísy. Stačí se "jen" rozhodnout...

K dispozici vám budou protiskluzné podložky, deky i sedáky, v recepci si můžete zakoupit malé občerstvení, půjčit ručník či podložku na hot-jógu (podložky na běžné cvičení jsou v ceně vstupného).

Přijďte si odpočinout, protáhnout se, zarelaxovat si, zbavit se špatné nálady i bolesti zad, posílit své tělo a ohřát se...

A jaké jsou naše cíle?

Dnešní doba přinesla i do jógy (myšleno hathajógy) nekonečné množství variací a možností, různých druhů a stylů. Cvičí se pomalu i rychle, v horku i v chladu, zavěšení v sítích i na hácích s pomůckami i bez.... a vznikají tak nekonečné diskuze - co ještě vůbec je jógou a co už není? Kde je ta pomyslná hranice a kdo ji určí- je jóga prostě jen vědomá práce s tělem a zastavení v pohybu? Nebo musí každá jóga respektovat stejná pravidla? A kdo je správný učitel jógy?

My podobné diskuze necháme stranou, protože naší ctižádostí a cílem je prostě nabídnout jógu co nejširšímu portfoliu našich spoluobčanů. Ukázat ji v co nejširší podobě, tak aby oslovila každého, kdo má o ni zájem, ať už jde o člověka, který touží po dynamickém vybití, nebo po klidném spočinutí, ať přišel kvůli bolesti v zádech, nebo kvůli poznání. Domníváme se, že není až tak podstatné, z jaké strany se do „jógového koláče“ zakousneme, ale fakt, že to vůbec uděláme. Je to první a důležitý krok a je to určitě krok správným směrem.Každý máme svou cestu a my jsme pyšní na to, že na začátku možná právě té vaší, stál Dům jógy!

Podmínky uplatnění kartiček, benefitů a poukázek našich partnerů

Karty MultiSportBenefity a.s.Benefit PlusGallery BetaFlexipass SodexoUnišek, CadhocTicket benefitsSpolupracujeme

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Těhotenství = konec cvičení? Nikoli!

Žena projde během těhotenství třemi základními fázemi. Zpočátku chce ...  Více

Znáte office jógu?

Office jóga je určena především pro ty, kteří mají sedavé zaměstnáni, ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Život je souhra přírodních fenoménů a změn. Neodporujte jim - tím pouze trpíte. Nechte realitu být realitou. Nechte věci přirozeně plynout tak jak sami chtějí.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů