Čakrová jóga - 6., 7. čakra

Pomocí nejrůznějších souborů meditací, relaxací a uvolňujících technik se pokusíme proniknout do tajů našich nejvyšších energetických center ukrytých v čelní a korunní čakře.
Čakrová jóga - 6., 7. čakra
Cena: 1490,- Kč

Šestá i sedmá čakra se na rozdíl od pěti nižších čaker situovaných v těle nachází v naší hlavě. Jejich povaha je proto duchovnější než u čaker předchozích. Pokud chceme naše vizuální vjemy sdílet, je potřeba je přeložit do jiných forem, například do jazyka, konání či emocí. O to se pokusíme prostřednictvím souborů, jak tradičních způsobů meditací, tak zcela originálních způsobů relaxací a cvičení na uvědomování si sebe sama a dalších metod pro fyzickou i citovou rovnováhu.

Workshop je určen pro všechny z vás, kteří na sobě chcete pracovat nebo cítíte určité dis-balance v horních čakrách. Vzhledem k tomu, že se jedná o pokročilejší techniky nejrůznějších druhů meditací a léčení, je proto vhodné, abyste měli již základní povědomí o fungování energií v našem těle, které získáte na předchozích seminářích „Čakrová jóga“.

Program

6. čakra – zvaná ádžňá nebo také třetí oko. Právě zde se setkávají dva z hlavních energetických kanálů ida a pingala nádí, tedy mužský a ženský potenciál. Dokud ádžňá čakra není bdělá, člověk se sám v sobě nevyzná. Nedovede pochopit své myšlenky, pocity, přání a sny, jež vystupují ze spodních čaker. Proč se občas cítíme nejistí sami sebou? Proč nás přepadají strach a úzkosti? Protože nemáme kontrolu nad vnitřními funkcemi a mylně se ztotožňujeme s proměnlivými city a představami. Blokace šesté čakry na psychické úrovni se projevuje egoismem, potřebou ovládat druhé, neschopností nadhledu nad situací, nepochopení a odmítáním duchovního poznání a upřednostňování pouze racionálního myšlení. Pokud je tato čakra uzavřená, nemáme možnost vidět pod povrch věcí a nechat se vést naší vnitřní intuicí, naším učitelem v nás samých. Mezi hlavní psychosomatické poruchy spojené s touto čakrou patří časté bolesti hlavy, migrény a poruchy paměti.

7. čakra – neboli poslední z mahá čaker, je nazývána sahasrára nebo také korunní čakra. Sahasrára je velice blízká šesté čakře a ve filozofii jógy je též nazývána branou k osvícení neboli vysvobození duše z koloběhu životů mókša. Sedmou čakru si nečistíme, tak jako předchozích šest čaker. Nenastávají u ní blokace, pouze může být více či méně otevřená. Harmonizuje se sama nebo tomu může napomoci duchovní učitel. Sami můžete pomoci jejímu otevření prostřednictvím meditací. Uzavřenost sedmé čakry na psychické úrovni se projevuje depresemi, pocity odcizení, nejistoty a strachu, ztrátou představy o životním cíli, mentální a psychickou únavou či celkovou vyčerpaností.

Součástí kurzu jsou materiály pro domácí meditační praxi a cvičení.

Kdy

Čas konání je od 9:30 - 15:30

 

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 1490,- Kč
  • Rezervační záloha: 690,- Kč

O lektorovi

„Zpomal a užij si život. Není to pouze scenérie, kterou neuvidíš, když budeš příliš spěchat, ale především propásneš smysl, kam jdeš a proč.“ Je jedno, zda jsi malý, dlouhý, starý nebo mladý, i ty můžeš začít s jógou, která se pak možná stane tvojí součástí, malým rituálem, anebo se jen příjemně zrelaxuješ. Nejdůležitější však pro mě je, aby každá lekce jógy byla originální, zábavná a především pro všechny příjemná.

Více informací

Články a zajímavosti nejen o józe

Senioři a bolest?

„Když se člověk po šedesátce probudí a nic ho nebolí, znamená to , že ...  Více

Jóga jako švédský stůl?

Znáte to: jste na dovolené, k večeři švédské stoly a vy musíte vyzkoušet ...  Více

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.

Gilbert Pierre Cesbron

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů