Seminář Hormonální jóga pro diabetiky

Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní a celostní metoda užívaná k nastolení rovnováhy naší hormonální soustavy. Sestava pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci.
Seminář Hormonální jóga pro diabetiky
Cena: 2800,- Kč

Rovnováhu naší hormonální soustavy docílíme stimulací funkce žláz s vnitřní sekrecí a jejich produkcí hormonů.

Technika byla vyvinuta brazilskou psycholožkou Dinah Rodriguez (věk 90 let), která využila svoji 30ti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučována a známa po celém světě.

Užívané metody zahrnují sérii asán, dechové techniky, vizualizace, joga nidra (jógový spánek), bandhy (tělesné zámky užívané v józe), mudry (polohy rukou užívané v józe) a tibetská vedení energie. Jelikož má stress negativní dopady na zdraví, je jedním z klíčových faktorů, který bychom měli odstranit. K tomuto účelu se budeme soustředit na anti-stresová cvičení. V dosahování výsledků je hormonální jógová terapie efektivnější a rychlejší než tradiční jóga.

Většina civilizačních onemocnění včetně diabetu, narušení fukce štítné žlázy a jiné jsou důsledkem hormonální nerovnováhy v těle. Hormonální jógová terapie pomáhá léčit existující a rozvíjející se onemocnění (DM 1 i DM 2). Je ale také prevencí nebo pomocí pro Vaše blízké, kteří onemocněním trpí.

Diabetes je onemocnění kdy slinivka břišní často neprodukuje dostatečné množství hormonu - inzulínu. Hormonální jóga pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci. Jelikož se ale jedná o celostní metodu, soustředíme se i na stimulaci ostatních žláz s vnitřní sekrecí.

Během semináře se naučíte sestavu hormonální jógy pro diabetiky. Každou pozici zvlášť důkladně projdeme a propojíme s dechem a vizualizací. Na konci semináře by jste měli být schopni sestavu sami cvičit doma.

Sama sestavu pravidelně cvičím a představuje pro mne nedílnou součást léčby diabetu. K metodě a účastníkům mám tedy velmi blízko. Při pravidelném cvičení jsou mé glykémie stabilnější s menšími výkyvy.

Program

Kdy

  • 10. - 11. února 2018 - v sobotu od 10:30 - 18:00 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 12:00 bez přestávky na oběd
  •   2. - 3. června 2018 - v sobotu od 10:30 - 15:30 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 14:30 s krátkou přestávkou na oběd

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 2800,- Kč
  • Rezervační záloha: 1300,- Kč

O lektorovi

Vedle fyzického pohybu je pro mě důležitá uvědomělost při jeho provádění. Správná technika je zásadní, ale tím, že jsme každý jiný, je nutné, abychom se naučili naslouchat svému tělu. Pohyb tak vychází zevnitř, je přirozený a harmonický. Mé lekce začínají obvykle pranajámou, protažením a zahřátím s pozdravy slunci. Poté přecházím podle typu lekce budˇ k jednolivým asánám nebo krátkým sestavám. Lekci zakončuji protažením a relaxací.

Více informací

Přihláška

Důležité upozornění! Akce Školy domu jógy (což jsou kuzry, workshopy, semináře, školení, víkendové pobyty) nelze hradit žádnými benefity, žádnými poukázkami ani platit přes kartu Multisport. Děkujeme za pochopení.

Vyplňte prosím přihlášku včetně termínu, na který se hlásíte. Po odeslání obdržíte potvrzovací e-mail s dalšími instrukcemi.

Možné termíny (zadejte první den akce):

  • 10. - 11. února 2018 - v sobotu od 10:30 - 18:00 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 12:00 bez přestávky na oběd
  •   2. - 3. června 2018 - v sobotu od 10:30 - 15:30 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 14:30 s krátkou přestávkou na oběd

verification code

* povinné položky

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Newsletter Domu jógy

Chcete zasílat novinky a zajímavé informace o józe?

Přihlaste se k odběru novinek

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Články a zajímavosti nejen o józe

Aerojóga očima lékařky

Všichni jistě známe bolest zad. Aby ne, postihuje asi 1/3 naší populace. ...  Více

Má cesta - Karolína Chudobová

Jóga není pro mě, často slýchám. Tam se jen válej po zemi, dýchaj a ...  Více

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Přecházejte těžkostem tím, že zvládáte jednoduché.

Lao-C