Seminář Hormonální jóga pro diabetiky

Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní a celostní metoda užívaná k nastolení rovnováhy naší hormonální soustavy. Sestava pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci.
Seminář Hormonální jóga pro diabetiky
Cena: 2800,- Kč

Rovnováhu naší hormonální soustavy docílíme stimulací funkce žláz s vnitřní sekrecí a jejich produkcí hormonů.

Technika byla vyvinuta brazilskou psycholožkou Dinah Rodriguez (věk 90 let), která využila svoji 30ti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučována a známa po celém světě.

Užívané metody zahrnují sérii asán, dechové techniky, vizualizace, joga nidra (jógový spánek), bandhy (tělesné zámky užívané v józe), mudry (polohy rukou užívané v józe) a tibetská vedení energie. Jelikož má stress negativní dopady na zdraví, je jedním z klíčových faktorů, který bychom měli odstranit. K tomuto účelu se budeme soustředit na anti-stresová cvičení. V dosahování výsledků je hormonální jógová terapie efektivnější a rychlejší než tradiční jóga.

Většina civilizačních onemocnění včetně diabetu, narušení fukce štítné žlázy a jiné jsou důsledkem hormonální nerovnováhy v těle. Hormonální jógová terapie pomáhá léčit existující a rozvíjející se onemocnění (DM 1 i DM 2). Je ale také prevencí nebo pomocí pro Vaše blízké, kteří onemocněním trpí.

Diabetes je onemocnění kdy slinivka břišní často neprodukuje dostatečné množství hormonu - inzulínu. Hormonální jóga pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci. Jelikož se ale jedná o celostní metodu, soustředíme se i na stimulaci ostatních žláz s vnitřní sekrecí.

Během semináře se naučíte sestavu hormonální jógy pro diabetiky. Každou pozici zvlášť důkladně projdeme a propojíme s dechem a vizualizací. Na konci semináře by jste měli být schopni sestavu sami cvičit doma.

Sama sestavu pravidelně cvičím a představuje pro mne nedílnou součást léčby diabetu. K metodě a účastníkům mám tedy velmi blízko. Při pravidelném cvičení jsou mé glykémie stabilnější s menšími výkyvy.

Program

Kdy

  • 10. - 11. února 2018 - v sobotu od 10:30 - 18:00 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 12:00 bez přestávky na oběd
  •   2. - 3. června 2018 - v sobotu od 10:30 - 15:30 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 14:30 s krátkou přestávkou na oběd

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 2800,- Kč
  • Rezervační záloha: 1300,- Kč

O lektorovi

Vedle fyzického pohybu je pro mě důležitá uvědomělost při jeho provádění. Správná technika je zásadní, ale tím, že jsme každý jiný, je nutné, abychom se naučili naslouchat svému tělu. Pohyb tak vychází zevnitř, je přirozený a harmonický. Mé lekce začínají obvykle pranajámou, protažením a zahřátím s pozdravy slunci. Poté přecházím podle typu lekce budˇ k jednolivým asánám nebo krátkým sestavám. Lekci zakončuji protažením a relaxací.

Více informací

Přihláška

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Tuto akci nelze hradit žádnými benefity, flexipassy ani kartou MultiSport nebo ActivePass.

Vyplňte prosím přihlášku včetně termínu, na který se hlásíte. Po odeslání obdržíte potvrzovací e-mail s dalšími instrukcemi.

Možné termíny (zadejte první den akce):

  • 10. - 11. února 2018 - v sobotu od 10:30 - 18:00 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 12:00 bez přestávky na oběd
  •   2. - 3. června 2018 - v sobotu od 10:30 - 15:30 s přestávkou na oběd a v neděli od 9:00 - 14:30 s krátkou přestávkou na oběd

verification code

* povinné položky

Články a zajímavosti nejen o józe

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nepotřebuji chrámy, ani složité filozofie, můj mozek a mé srdce jsou mými chrámy, a laskavost je mou filozofií.

Dalajláma

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Odhlásit se z odběru e-mailů