Malý kurz vinyása jógy

Přijďe se naučit správě propojit dech s pohybem a využívat tak dech ve váš prospěch.
Malý kurz vinyása jógy
Cena: 1150,- Kč

Vinyasa - použítí tohoto slova ve spojení s praktikováním jogy znamená "propojení dechu a pohybu", tj. vždy, když se hýbáme nadechujeme či vydechujeme. V tomto 5 týdenním kurzu se naučíme několik pránájámických technik a každý týden si probereme jinou skupinu ásan. Můžete se těšit na stojné pozice, pozice v sedě, twisty, pozice v leže - a to vše vzhledem k využití dechu ve váš prospěch. V pozicích se pak budete cítit pohodlněji a jistěji.

Kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří se rádí zapotí a praktikují či chtějí začít praktikovat Power, Vinyasa či Ashtanga Vinyasa jógu. Je nevhodný pro lenivé :-)

Program

 • 1. lekce -  Vinyasa - umění dechu a pohybu. Koukneme se pod pokličku dýchání. Naplňme svoje plíce a za pomocí svalů ho dostaneme do všech kputů našeho těla. Hlavní pozornost budeme věnovat udžájí dechu v Pozdravu Slunci a do podrobna si rozebereme jeho jednotlivé asány.
 • 2. lekce - Stojné, balanční pozice - Jak správně stát v Samasthitihi? Co dělat, aby byl bojovník silný? A jak si udržet balanc na jedné noze? Zaměříme se na opět na dech a jeho funkčnost ve stoje. Nebudou chybět ani bandhy - zámky.
 • 3. lekce - Předklony ve stoje i v sedě - Do hlubokého předklonu Vás nedostanou ruce nebo jste měli za to, že ano? Společně si vyzkoušíme hluboké předklony, objevíme jejich sílu vhledu dovnitř a naučíme se používat břicho jako nástroj dechu pro snažší předklon.
 • 4. lekce - Twisty ve stoje, v sedě i leže - Twist je důležitý pro správnou funkčnost orgánů. Především pak trávicího traktu. Detoxikují tělo a ulevují od bolesti zad. Jejich správné provedení závisí na správné technice. Ukážeme si, jak se dostat do twistů šetrně, a jak se v nich cítit přijemně, abychom mohli dýchat.
 • 5. lekce - Série věnovaná naučeným dechovým technikám a asánám.

Každý týden se budeme věnovat jedné pranajámické technice (nádí šodána, udžájí, rytmické dýchání ...) a meditaci. Praktikanti obdrží skripta k probranému obsahu pro samostudium.

Kdy

 • 12. 1. - 9. 2. 2018
 • 23. 2 - 23. 3. 2018
 • 31. 3. - 4. 5. 2018 (20. dubna se kurz nekoná)
 • 25. 5. - 22. 6. 2018

Lekce probíhají vždy v pátek od 19:40 - 20:55

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

 • Cena: 1150,- Kč
 • Rezervační záloha: 450,- Kč

O lektorovi

"Tenhle okamžik, naše přítomnost, nás obou." Teď a tady - to je celá ta věda, to životní štěstí. S jógou jsem našel věčný úsměv. S tím se v mých lekcích setkáte pokaždé. Prosakuje do nich spiritualita a energie, které ke mně přirostly na Východě. Studentům předávám teoretické znalosti, které v mžiku propojuji s praxí. Se mnou se ponoříte sami do sebe, zapotíte i zrelaxujete.

Více informací

Přihláška

Důležité upozornění! Akce Školy domu jógy (což jsou kuzry, workshopy, semináře, školení, víkendové pobyty) nelze hradit žádnými benefity, žádnými poukázkami ani platit přes kartu Multisport. Děkujeme za pochopení.

Vyplňte prosím přihlášku včetně termínu, na který se hlásíte. Po odeslání obdržíte potvrzovací e-mail s dalšími instrukcemi.

Možné termíny (zadejte první den akce):

 • 12. 1. - 9. 2. 2018
 • 23. 2 - 23. 3. 2018
 • 31. 3. - 4. 5. 2018 (20. dubna se kurz nekoná)
 • 25. 5. - 22. 6. 2018

Lekce probíhají vždy v pátek od 19:40 - 20:55

verification code

* povinné položky

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Články a zajímavosti nejen o józe

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Aerojóga očima lékařky

Všichni jistě známe bolest zad. Aby ne, postihuje asi 1/3 naší populace. ...  Více

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Přecházejte těžkostem tím, že zvládáte jednoduché.

Lao-C