Seminář Orgánová jóga

Přijďte si ve víkendovém semináři vyzkoušet, jak kombinací jógy, čínské medicíny a vaší psychiky můžete zharmonizovat vaše vnitřní orgány a podpořit tak jejich správné fungování.
Seminář Orgánová jóga
Cena: 3 000,- Kč

Na semináři vám pomůžeme zjistit, v jakém stavu se nacházejí vaše vnitřní orgány a ukázat vám, jak je možné s nimi pracovat.

Čínská medicína nachází v lidském těle akupresurní dráhy, které vedou energii mezi jednotlivými orgány, a ty vy můžete stimulovat a tím jednotlivým orgánům pomáhat v jejich správné funkci. Jedním ze způsobů, jak tyto dráhy harmonizovat, je cvičení dvanácti jógových pozic (ásan), přičemž každá je zaměřená na jeden orgán. Cílem kurzu je ukázat a zvládnout tyto ásany a dozvědět se více o akupresurních drahách.

Na všechny orgány (plíce, tlusté střevo, žaludek, slinivka a slezina, srdce, tenké střevo, močový měchýř, ledviny, obal srdce, trojitý ohřívač, žlučník, játra) se neopomeneme podívat i z psychického hlediska – jak váš vlastní život a vaše vlastní jednání ovlivňují jejich správné fungování.

Program

1. den

Během prvního dne se nejprve naučíte provádět každou pozici zvlášť, což vám umožní zjistit, jestli nemáte některý z orgánů oslabený. Budeme cvičit celou sestavu několikrát s důrazem na správné nastavení pozic a jejich prodýchání. Zároveň budeme probírat jednotlivé orgány a meridiánové dráhy z hlediska čínské medicíny a ročních období. V prvním dni se z psychického hlediska podíváme na jednotlivé orgány.

2. den

Opět se budeme věnovat procvičování jednotlivých pozic a ty pozice, které vám budou dělat potíže, speciálně probereme a ukážeme si, jak postupně pozici zvládnout, aby vašemu tělu byla prospěšná a pomáhala vám. Ukážeme si průběh jednotlivých energetických drah v těle, jak se projevuje špatné fungování orgánů a ukážeme si základní akupresurní body na těle. Každý orgán probereme i z hlediska stravování podle čínské medicíny, tzn., že se dozvíte, kdy a co je dobré jíst, a kdy a co je vyloženě pro naše tělo škodlivé. V tomto druhém dni se z psychického hlediska podíváme na jednotlivé meridiány a vše v závěru propojíme. 

Kdy

  • 3. - 4. března 2018

Začínáme vždy v 10:00 hodin a končit budeme nejpozději v 16:30 – podle toho, jak vám to půjde a jak moc bude potřeba trénovat. Můžeme končit i dříve nebo taky později – podle vašich dotazů.

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 3 000,- Kč
  • Rezervační záloha: 1 500,- Kč

Cena zahrnuje

  • služby lektora
  • tištěné materiály
  • občerstvení tématicky k semináři a nápoje

O lektorovi

Mé lekce jógy vycházejí z hatha jógy, ale sestavy jsou dynamičtější a posilovací. Hodina začíná krátkým zklidněním a rozdýcháním, poté je třeba rozhýbat páteř, zahřát svaly a připravit se tak na jógové pozice (ásany). V pozicích se setrvává v krátkých výdržích, během kterých se dozvíte o účincích ásany na fyzické tělo i o jejím jógovém významu. Přestože některé pozice mohou být pro vás náročné, vůbec to nevadí, v mých lekcích cvičí každý podle svých vlastních možností. Na konci každé lekce je zařazená relaxace, která vás zklidní a uvolní.

Více informací

Přihláška

Důležité upozornění! Akce Školy domu jógy (což jsou kuzry, workshopy, semináře, školení, víkendové pobyty) nelze hradit žádnými benefity, žádnými poukázkami ani platit přes kartu Multisport. Děkujeme za pochopení.

Vyplňte prosím přihlášku včetně termínu, na který se hlásíte. Po odeslání obdržíte potvrzovací e-mail s dalšími instrukcemi.

Možné termíny (zadejte první den akce):

  • 3. - 4. března 2018

Začínáme vždy v 10:00 hodin a končit budeme nejpozději v 16:30 – podle toho, jak vám to půjde a jak moc bude potřeba trénovat. Můžeme končit i dříve nebo taky později – podle vašich dotazů.

verification code

* povinné položky

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Články a zajímavosti nejen o józe

Masáže, které mají smysl

Ráda bych Vám představila masáže, které mají podle mě smysl.  Více

Naučte se s námi pravidelně čistit své tělo

Detoxikačních kurzů v dnešní době naleznete všude opravdu mnoho... stejně ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Štěstí je skutečné, pouze je-li sdíleno.

Christopher McCandless