Seminář Orgánová jóga

Přijďte si ve víkendovém semináři vyzkoušet, jak kombinací jógy, čínské medicíny, stravování a vaší psychiky můžete zharmonizovat vaše vnitřní orgány a podpořit tak jejich správné fungování.
Seminář Orgánová jóga
Cena: 3 000,- Kč

Na semináři vám pomůžeme zjistit, v jakém stavu se nacházejí vaše vnitřní orgány a ukázat vám, jak je možné s nimi pracovat.

Čínská medicína nachází v lidském těle akupresurní dráhy, které vedou energii mezi jednotlivými orgány, a ty vy můžete stimulovat a tím jednotlivým orgánům pomáhat v jejich správné funkci. Jedním ze způsobů, jak tyto dráhy harmonizovat, je cvičení dvanácti jógových pozic (ásan), přičemž každá je zaměřená na jeden orgán. Cílem kurzu je ukázat a zvládnout tyto ásany a dozvědět se více o akupresurních drahách. Dalším způsobem je masáž těchto drah nebo masírování akupresurních bodů - na semináři si tyto body ukážeme a vyzkoušíme.

Spolu se cvičením jde ruku v ruce i stravování a my se podíváme i na to, které potraviny jsou vhodné pro vaše tělo jak v různých ročních obdobích (např. to, co tělu prospívá v létě už mu nemusí prospívat v zimě) nebo v době, když jste třeba nemocní (např. to, co tělu prospívá, když jste zdraví, už mu nemusí prospívat, když má horečku nebo naopak zimnici) apod.

Na všechny orgány se neopomeneme podívat i z psychického hlediska – jak váš vlastní život a vaše vlastní jednání ovlivňují jejich správné fungování a naopak - jak nefunkčnost orgánů může ovlivnit vaše jednání a chování.

Program

1. den

Během prvního dne se nejprve naučíte provádět každou pozici zvlášť, což vám umožní zjistit, jestli nemáte některý z orgánů oslabený. Budeme cvičit celou sestavu několikrát s důrazem na správné nastavení pozic a jejich prodýchání. Zároveň budeme probírat jednotlivé orgány a meridiánové dráhy z hlediska čínské medicíny a ročních období. Na jednotlivé orgány se podíváme i z psychického hlediska.

2. den

Opět se budeme věnovat procvičování jednotlivých pozic a ty pozice, které vám budou dělat potíže, speciálně probereme a ukážeme si, jak postupně pozici zvládnout, aby vašemu tělu byla prospěšná a pomáhala vám. Ukážeme si průběh jednotlivých energetických drah v těle, jak se projevuje špatné fungování orgánů a ukážeme si základní akupresurní body na těle. Každý orgán probereme i z hlediska stravování podle čínské medicíny, tzn., že se dozvíte, kdy a co je dobré jíst, a kdy a co je vyloženě pro naše tělo škodlivé.

Kdy

  • 3. - 4. března 2018

Začínáme vždy v 10:00 hodin a končit budeme nejpozději v 16:30 – podle toho, jak vám to půjde a jak moc bude potřeba trénovat. Můžeme končit i dříve nebo taky později – podle vašich dotazů.

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 3 000,- Kč
  • Rezervační záloha: 1 500,- Kč

Cena zahrnuje

  • služby lektora
  • tištěné materiály
  • občerstvení tématicky k semináři a nápoje

O lektorovi

Mé lekce jógy vycházejí z hatha jógy, ale sestavy jsou dynamičtější a posilovací. Hodina začíná krátkým zklidněním a rozdýcháním, poté je třeba rozhýbat páteř, zahřát svaly a připravit se tak na jógové pozice (ásany). V pozicích se setrvává v krátkých výdržích, během kterých se dozvíte o účincích ásany na fyzické tělo i o jejím jógovém významu. Přestože některé pozice mohou být pro vás náročné, vůbec to nevadí, v mých lekcích cvičí každý podle svých vlastních možností. Na konci každé lekce je zařazená relaxace, která vás zklidní a uvolní.

Více informací

Přihláška

Důležité upozornění! Akce Školy domu jógy (což jsou kuzry, workshopy, semináře, školení, víkendové pobyty) nelze hradit žádnými benefity, žádnými poukázkami ani platit přes kartu Multisport. Děkujeme za pochopení.

Vyplňte prosím přihlášku včetně termínu, na který se hlásíte. Po odeslání obdržíte potvrzovací e-mail s dalšími instrukcemi.

Možné termíny (zadejte první den akce):

  • 3. - 4. března 2018

Začínáme vždy v 10:00 hodin a končit budeme nejpozději v 16:30 – podle toho, jak vám to půjde a jak moc bude potřeba trénovat. Můžeme končit i dříve nebo taky později – podle vašich dotazů.

verification code

* povinné položky

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Newsletter Domu jógy

Chcete zasílat novinky a zajímavé informace o józe?

Přihlaste se k odběru novinek

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Pokud chcete probudit všechnu lidskost, probuďte prvně sami sebe. Pokud chcete odstranit veškeré utrpení světa, prvně odstraňte v sobě vše negativní. Nejvyšší dar, který můžete dát, je vaše vnitřní transformace.

Lao-C