Předklony a záklony (3 hodinový)

... zlepšete ohebnost vašich zad ...
Cena: 850,- Kč

Přijďte se z blízké perspektivy podívat na jednotlivé pozice předklonů a záklonů. V praxi nejde pouze o fyzickou úroveň, ale i o tu mentální. Obecně záklony rozevírají hrudník, učí nás lépe dýchat, posilují sebedůvěru, předklony naopak vedou člověka k pokoře, učí nás přijímat to, co k nám přichází, odvádí stagnující a pomalou energii. Ať už máte jakoukoli úroveň, vždy lze dosáhnout příjemného cvičení (třeba za použití pomůcek) a ideálních poloh nebo variant, které vám budou vyhovovat.

Workshop je vhodný i pro ty, kteří předklonové a záklonové pozice dělat z nějakého důvodu nechtějí.

Program

První část budeme věnovat teorii, zahrnu vás informacemi o benefitech předklonů a záklonů, ale také informacemi, kdy a které pozice necvičit nebo nezařazovat do své praxe. Druhou část pak budeme věnovat samotným nácvikům jednotlivých poloh.

Detailně probereme předklony v sedu jako je Janu sirsasana A, B a C, Ardha Baddha Padma Paschimottanasana, Paschimottanasana A, B a C. Předklony ve stoje jako je Uttanasana, Prasarita padottanasana či Parsvottanasana a další. Naučíme se dělat tyto pozice s pomůckami a postupně zlepšovat jejich provedení.

V záklonech budeme probírat Bhujangasanu a její variace, Setu Bandhasanu, Dhanurasanu, Ushtrasanu a její variace. Ale dojde i na náročnější pozice jako je Eka Pada Rajakapotasana nebo Chakrasana. Tyto asany se často provádí nesprávně, což může mít negativní dopad na naše tělo v podobě bolestí hlavy a (nebo) krční páteře.

My se naučíme možné variace a přizpůsobíme pozice našim potřebám a možnostem tak, abychom si neubližovali, ale naopak využili všech výhod ze cvičení.

Samozřejmostí jsou pak 2 hodiny samotné praxe a rozehřátí, které nás připřaví na výše zmíněné ásany. Pohrajeme si s pomůckami a na závěr zrelaxujeme tělo i mysl.

Těším se na vás!

Kdy

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 850,- Kč
  • Rezervační záloha: 850,- Kč

O lektorovi

Gravid jóga a jóga po porodu: Jako maminka tří dětí doporučuji zůstat aktivní i v době těhotenství. Těhotenství a porod jsou náročné na výkon. Budete potřebovat sílu. V mých lekcích se naučíte pracovat s dechem, zapojíte svaly tam, kde je potřeba a uvolníte namáhané části. Napojíte se na miminko a odpočinete v krátké relaxaci. Doporučuji cvičit od druhého trimestru a po šestinedělí.   Vinjása: Mé lekce jsou dynamické, ale vždy s respektem k našemu tělu. Pokud se chcete naučit balancovat na rukou, provaz, různé motanice nebo jen zlepšit svou flexibilitu - jste tu správně. Nikoho nenutím, ale motivuji. Největší mou radostí je vaše radost z překonání sebe sama. Dýcháme. Odpočíváme. Uvědomujeme si své vlastní já a své tělo. I to patří k dynamickému cvičení.

Více informací

Rezervace

Po rezervaci vám přijde potvrzovací mail, že máte akci rezervovánu (někdy padají maily do spamu, tak prosíme o jeho kontrolu) a platební údaje.  Pokud se Vám nedaří z jakéhokoliv důvodu registrovat do rezervačního systému, většinou je to z toho důvodu, že udáváte uživatelské jméno, které již v systému je. Pokud neobdržíte potvrzovací e-mail a ani jej nenajdete ve spamu, volejte nebo pište na: 

Online rezervace

Tel.:  774 496 206

E-mail:  skoladomujogy@dum-jogy.cz

Podmínky rezervace

Podmínky a pravidla rezervačního systému

v souvislosti s přetrvávající epidemickou situací související s Covid-19 Vás musíme upozornit na následující skutečnosti týkající se ukončování lekcí, kurzů, seminářů, workshopů nebo pobytů. Současná situace sama o sobě, ani ji provázející nouzový stav, nezakládá právní nárok na výpověď dosavadních smluvených závazků ani na odstupovaní od nich.

Klienti si musí být vědomi, že jakékoliv odložení či modifikace plnění ze strany Domu jógy je vyvolané důvody nezávislými na jeho vůli a je nutné je chápat jako vyšší moc. V tomto případě nejsou naplněny zákonné důvody odstoupení od smlouvy pro porušení smlouvy podstatným způsobem (1) ani nároky plynoucí z podstatné změny okolností (2), a to zejména z důvodu, že si klienti byli nastalé situace a případných komplikací z ní vyplývajících vědomi a mohli případné změny rozumně předpokládat.

Dům jógy se všemi dostupnými prostředky pokusí o realizaci všech naplánovaných aktivity v souladu se současnými epidemickými opatřeními tak, aby se jejich realizace blížila co nejvíce původně zamýšleným datům i formám realizace.

(1) § 2002 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „o.z.“)
(2) § 1765 a násl. o.z.

Články a zajímavosti nejen o józe

Kdy cvičit jógu? Ideálně ráno!

Je lepší cvičit jógu ráno či večer? Nejlépe obojí, ale pokud si můžete ...  Více

Jóga jako švédský stůl?

Znáte to: jste na dovolené, k večeři švédské stoly a vy musíte vyzkoušet ...  Více

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

Kolik svatých slov jste přečetli, kolik svatých slov jste vyřkli, co však zmohou když podle nich nejednáte.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace