Kurz jógy pro začátečníky

Praktický kurz 5 lekcí pro začátečníky zaměřený na seznámení se s filozofií jógy, pojmy, základními cviky a styly.
Kurz jógy pro začátečníky
Cena: 1200,- Kč

Stojíte na začátku a ze všech stylů jógy se vám tak trochu točí hlava? Chcete se naučit správně dýchat nebo zrelaxovat mysl? Ať už jsou vaše pohnutky jakékoliv, v tomto kurzu si řekneme vše potřebné. Čeká vás pětitýdenní výuka základů jógy jako léty osvědčené metody pro pěstování tělesného a duševního zdraví člověka (našeho největšího bohatství). Dozvíte se, čím je jóga specifická, nahlédnete do její historie a začnete vnímat své tělo. Vyzkoušíte si jak klasickou klidnější verzi Hatha jógy, tak dynamickou Powerjógu a lekci zaměřenou na prevenci problémů se zády. Na konci kurzu tedy budete moudřejší, kterým směrem se vydat. 

Program

  • Seznámení s jógou nejen jako tělesným cvičením, které k ní samozřejmě patří, ale i s její filozofií a pozitivním působením na psychiku člověka.
  • Dechová cvičení (jak správně dýchat) - Pránajáma.
  • Průpravné a protahovací techniky na rozhýbání celého těla a přípravu na samotnou praxi.
  • Krátké sestavy – např. pozdrav Slunci A, B.
  • Ukázka základních stylů jógy - Hatha jóga (lekce "klasické" jógy), Powerjóga (dynamická lekce), Zdravá záda (lekce zaměřená na prevenci s důrazem na zdravé tělo).
  • Klasické jógové ásany (pozice) a jejich účinky - stojné pozice, předklony, záklony, balanční pozice, obrácené pozice, pozice na otevření kyčlí atd.
  • Ukázka meditačních a relaxačních technik.

Kdy

ANDĚL

Vždy ve čtvrtek od 19:30 - 20:45 hodin.

CHODOV

Vždy v pondělí od 20:00 - 21:15 hodin.

V případě uzavření studia z důvodu nařízení vlády budou lekce kurzu probíhat formou živého vysílání v čase, kdy kurz probíhá na Andělu.

 

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 1200,- Kč
  • Rezervační záloha: 500,- Kč

O lektorovi

Pokud pro vás jóga znamená něco víc, než jen cvičení pro cvičení samotné, srdečně Vás zvu na praxi se mnou. Nečekejte hudbu, svíčky nebo vonné oleje. Necháme smysly odpočinout od vnějších podnětů a obrátíme pozornost do nitra. Trpělivě a odhodlaně budeme skrze tělo, ten jediný nástroj, který nám to umožňuje, poznávat projevy dechu, fyzické i psychofyzické projevy v různých ásanách, budeme poznávat a odhalovat hlubší vrstvy sebe...

Více informací

Každá má lekce začíná zklidněním a zharmonizováním dechu, které nás připraví na celou praxi. Postupně se přes protahovací ásány dostáváme k dynamičtější části lekce, kde krásně protáhneme tělo, posílíme svaly, ale nikdy nebude chybět závěrečná relaxace. Mé hodiny jsou dynamičtějšího rázu, ale vždy má každý možnost cvičit tak, jak mu možnosti dovolí. Jóga není soutěž :)

Více informací

Rezervace

Po rezervaci vám přijde potvrzovací mail, že máte akci rezervovánu (někdy padají maily do spamu, tak prosíme o jeho kontrolu) a platební údaje.  Pokud se Vám nedaří z jakéhokoliv důvodu registrovat do rezervačního systému, většinou je to z toho důvodu, že udáváte uživatelské jméno, které již v systému je. Pokud neobdržíte potvrzovací e-mail a ani jej nenajdete ve spamu, volejte nebo pište na: 

Online rezervace

Tel.:  774 496 206

E-mail:  skoladomujogy@dum-jogy.cz

Podmínky rezervace

Podmínky a pravidla rezervačního systému

v souvislosti s přetrvávající epidemickou situací související s Covid-19 Vás musíme upozornit na následující skutečnosti týkající se ukončování lekcí, kurzů, seminářů, workshopů nebo pobytů. Současná situace sama o sobě, ani ji provázející nouzový stav, nezakládá právní nárok na výpověď dosavadních smluvených závazků ani na odstupovaní od nich.

Klienti si musí být vědomi, že jakékoliv odložení či modifikace plnění ze strany Domu jógy je vyvolané důvody nezávislými na jeho vůli a je nutné je chápat jako vyšší moc. V tomto případě nejsou naplněny zákonné důvody odstoupení od smlouvy pro porušení smlouvy podstatným způsobem (1) ani nároky plynoucí z podstatné změny okolností (2), a to zejména z důvodu, že si klienti byli nastalé situace a případných komplikací z ní vyplývajících vědomi a mohli případné změny rozumně předpokládat.

Dům jógy se všemi dostupnými prostředky pokusí o realizaci všech naplánovaných aktivity v souladu se současnými epidemickými opatřeními tak, aby se jejich realizace blížila co nejvíce původně zamýšleným datům i formám realizace.

(1) § 2002 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „o.z.“)
(2) § 1765 a násl. o.z.

Mohlo by vás také zajímat

Články a zajímavosti nejen o józe

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Rok psa

Malou část nového roku máme za sebou a během ní jsme si pravděpodobně ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nejsme našimi těly, našimi majetky, ani našimi kariérami. Jsme božskou láskou, a ta je nekonečná.

Dr. Wayne Dyer

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů