Aktuální omezení

Vážení klienti, z nařízení vlády budou od 9. října do odvolání zrušeny všechny lekce ve všech studiích, ovšem pokud budete mít zájem, tak si s námi pořád můžete zacvičit ONLINE.

Masérny a fyzioterapie jsou otevřeny.

Věříme, že se opět brzy shledáme osobně a přejeme klidnější dny. Dům jógy

Kurz Zdravá záda

V 10 lekcích této terapeutické jógy se dozvíte, jak vaše tělo funguje a jaké cviky a pohyb je právě pro vás vhodný. Součástí kurzu je úvodní a závěrečné vyšetření, na základě kterého efektivnost kurzu dobře uvidíte.
Kurz Zdravá záda
Cena: 2600,- Kč

Tento kurz je zaměřen z jedné strany na uvolnění napětí, které se v zádech a v našem těle vlivem životního stylu vytváří, na druhé straně však nezapomínáme ani na aktivaci těch (řekněme) lenivějších částí. Tato rozdílná nastavení jsou normální. Každý jedinec si přirozeně vytváří své vlastní originální asymetrie, co je ovšem důležité – uvědomovat si je a rozeznat jejich povahu. A o tom kurz je. O uvědomění si svých individuálních odlišností, pochopení, že nikdy nebudeme stoprocentně vyrovnaní.

V kurzu se naučíme s těmito odlišnostmi pracovat, vyrovnávat je tak, aby nás neomezovaly a nezpůsobovaly bolest. K rozeznání všech jemných asymetrií použijeme vyšetření na začátku kurzu, a to funkčním svalovým testem, vizualizovaným programem MFK. Tento test provedeme i na závěr kurzu, abyste viděli, jak jste se posunuli.

Pro zájemce z účastníků kurzu máme též připravený výhodný balíček 3 ošetření reflexní terapií. Pokud budete chtít této nabídky využít, domluvte se na kurzu přímo s lektorkou. Plná cena je 1000,-Kč za jedno ošetření, jako účastníci kurzu budete mít 20% slevu.

Z naší zkušenosti již víme, že při pravidelném cvičení a po absolvování několika terapií jsou změny opravdu velké. Proto doporučujeme vyzkoušet.

Kurz vede naše zkušená lektorka a fyzioterapeutka Tereza Novotná.

Program

 • Základní techniky pránajámy (dechová cvičení) a stabilizace středu těla
 • Bandhy (uzávěry v těle) v základních pozicích
 • Jinové pozice a relaxační dechové techniky
 • Jangové pozice a aktivační dechové techniky
 • Harmonizace jinu a jangu
 • Horní část těla - krk, ramena, paže, mudry rukou
 • Páteř - hrudní část
 • Páteř - bederní část
 • Dolní část těla - kyčle
 • Harmonizační lekce, relaxační techniky

Během všech lekcí budou klienti vedeni k praxi ásan způsobem vytvářejícím harmonizaci svých individuálností, zjištěných při vstupní diagnostice.

 

Kdy

Vždy v pondělí od 18:10 - 19:40 hodin.

V případě indispozice lektorky zastupuje Dagmar Vybíralová.

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

 • Cena: 2600,- Kč
 • Rezervační záloha: 1200,- Kč

O lektorovi

Zvu vás na flow jógu (lze přeložit jako plynutí, tok) spojující moji lásku ke kreativnímu a funkčnímu pohybu a anatomii. Lekce jsou postaveny na principech hatha jógy a zkušenostech získaných z několikaletého působení coby fyzioterapeutky. Zdravotní lekce, vedené pomalejším tempem, obsahují více zastávek pro naladění k dechu a odpočinek, dynamické lekce rozvíjí schopnosti pohybového systému novým, kreativním způsobem. Zdravotní aspekt lekcí i celkový pokrok je svázán se schopností otevřít mysl k sebereflexi a oproštění se od vlastního ega. V lekcích figuruji jako "pomocník" při skupinových lekcích, seznamuji s možnostmi provedení - řiďte se, prosím, vlastní intuicí při provádění pozic i dechových cvičení. Děkuji za spolupráci. Občas při lekcích probíhají asistence v pozicích, tzn., že dopomáhám k prohloubení/zjemnění pozice dotykem. Pokud si asistence nepřejete, informujte mě o tom, prosím, dopředu.

Více informací

Články a zajímavosti nejen o józe

Senioři a bolest?

„Když se člověk po šedesátce probudí a nic ho nebolí, znamená to , že ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Když to nejméně čekáme, život se na nás obrátí s výzvou, aby vyzkoušel naši odvahu a vůli ke změně.

Paulo Coelho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů