Kurz vinyása jógy

Přijďte se naučit správně propojit dech s pohybem a využít je tak ve váš prospěch, aby bylo cvičení jógy pro vás plnohodnotné.
Kurz vinyása jógy
Cena: 1100,- Kč

Vinyása = propojení dechu a pohybu, tzn, že se s každým pohybem nadechujeme či vydechujeme. V tomto 5 týdenním kurzu se naučíme ovládnout dech, vyzkoušíme několik pranajamatických technik, a každý týden si probereme jinou skupinu ásan. 

Můžete se těšit na stojné pozice, pozice vsedě, rotace, pozice vleže i záklonové ásany. Naučíte se v pozicích správně dýchat a pomocí dechu uchopit ásanu silně, pevně, ale zároveň s jemností a lehkostí. . V pozicích se pak budete cítit jistěji a pohodlněji.

Kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří chtějí prohloubit svou praxi nebo teprve začít bezpečně praktikovat. Lekce vinyasa jógy jsou dynamické a hodně pohybové, počítejte s tím, že se i zapotíte. 

 

Program

  • Největší pozornost budeme věnovat dýchání - nedílnou součástí dynamických stylů jógy je udžají dech. Propojíme ho s  Pozdravy Slunci a dopodrobna si rozebereme jeho jednotlivé asány.

  • Stojné pozice a Praktikování bandh- tělesných zámků. Naučíme se, jak správně stát v Samasthitihi, co dělat, aby byl bojovník silný, ale ne křečovitý. Půjdeme pozorností do hloubky a naučíte se pracovat s energetickými tělesnými zámky, které nám drží naši pozornost, pomáhají nám hlídat každou pozici a účinky jednotlivých pozic posunou na vyšší úroveň. Zaměříme se opět na dech a spolu s bandhami ho uvedeme do pozic.

  • Předklony ve stoje i vsedě, hluboké předklony a jejich síla vhledu dovnitř.  Naučíme se používat hluboké svaly břicha a pánevního dna jako nástroj dechu pro snazší předklon. Pozornost zaměříme na ohyb a předklon bederní páteře. 

  • Rotace ve stoje, vsedě i vleže - jsou důležité pro správnou funkčnost orgánů, především pak trávicího traktu. Podporují činnost jater a tedy přirozenou detoxikaci těla.. Jejich správné provedení závisí na správné technice. Ukážeme si, jak se dostat do rotací šetrně, a jak se v nich cítit příjemně, abychom mohli dýchat.

  • Záklonové pozice a jejich správné a zdravé praktikování. Záklony jsou o laskavosti a trpělivosti. Ukážeme si jak bezpečně praktikovat jak mírné záklony, tak hluboké. Naučíme se v nich správně dýchat a cítit se bezpečně, komfortně a jistě. 

Na závěr každé lekce se budeme věnovat jedné pránajámické technice a meditaci. Praktikanti obdrží skripta k probranému obsahu pro samostudium.

Kdy

Vždy ve čtvrtek od 19:00 - 20:15 hodin.

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

  • Cena: 1100,- Kč
  • Rezervační záloha: 500,- Kč

O lektorovi

Své klienty vedu k vědomému pohybu, učíme se pracovat se svým tělem a díky tomu i se svou myslí. Lekci vždy začínáme pranajámou, protože jen díky správné technice dechu můžeme praxi posunout hlouběji. Mé sestavy zahrnují prvky ashtanga, hatha a power jógy. Mým cílem je znovu objevení vaší pružnosti těla i mysli. Během lekce zavřeme oči, otevřeme srdce a zapomeneme na realitu.

Více informací

Rezervace

Po rezervaci vám přijde potvrzovací mail, že máte akci rezervovánu (někdy padají maily do spamu, tak prosíme o jeho kontrolu) a platební údaje.  Pokud se Vám nedaří z jakéhokoliv důvodu registrovat do rezervačního systému, většinou je to z toho důvodu, že udáváte uživatelské jméno, které již v systému je. Pokud neobdržíte potvrzovací e-mail a ani jej nenajdete ve spamu, volejte nebo pište na: 

Online rezervace

Tel.:  774 496 206

E-mail:  skoladomujogy@dum-jogy.cz

Podmínky rezervace

Podmínky a pravidla rezervačního systému

v souvislosti s přetrvávající epidemickou situací související s Covid-19 Vás musíme upozornit na následující skutečnosti týkající se ukončování lekcí, kurzů, seminářů, workshopů nebo pobytů. Současná situace sama o sobě, ani ji provázející nouzový stav, nezakládá právní nárok na výpověď dosavadních smluvených závazků ani na odstupovaní od nich.

Klienti si musí být vědomi, že jakékoliv odložení či modifikace plnění ze strany Domu jógy je vyvolané důvody nezávislými na jeho vůli a je nutné je chápat jako vyšší moc. V tomto případě nejsou naplněny zákonné důvody odstoupení od smlouvy pro porušení smlouvy podstatným způsobem (1) ani nároky plynoucí z podstatné změny okolností (2), a to zejména z důvodu, že si klienti byli nastalé situace a případných komplikací z ní vyplývajících vědomi a mohli případné změny rozumně předpokládat.

Dům jógy se všemi dostupnými prostředky pokusí o realizaci všech naplánovaných aktivity v souladu se současnými epidemickými opatřeními tak, aby se jejich realizace blížila co nejvíce původně zamýšleným datům i formám realizace.

(1) § 2002 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „o.z.“)
(2) § 1765 a násl. o.z.

Mohlo by vás také zajímat

Články a zajímavosti nejen o józe

Já a RYT 200

Jste lektorem jógy a váháte, zda investovat do Vašeho dalšího vzdělání a ...  Více

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Obrácené polohy jsou kladivem na hřebík únavy

Mira Metha

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů