Síla odpočinku - relaxační kurz

... přijďte zklidnit svou mysl, uvolnit tělo a posílit se proti stresu ...
Síla odpočinku - relaxační kurz
Cena: 1200,- Kč

Relaxace patří k nejzákladnější technice jógy. Dá se tvrdit, že jóga bez relaxace vlastně neexistuje a stává se pouhým tělesným cvičením.  Potřeba klidu a pohody patří mezi základní předpoklady duševního zdraví a hygieny. Představuje zároveň protiváhu k našemu aktivnímu způsobu životu a nárůstu stresu. Tím není myšlen jen pracovní stres, ale i naše strachy, touhy, očekávání a zklamání.

Naši předkové podle antropologů před příchodem elektřiny trávili velké množství času spánkem, koukáním do nebe a na horizonty... Tím, čemu bychom dnes řekli „civění do blba“ . :-) Nejen že to prospívalo jejich zraku, ale i schopnosti celého organismu regenerovat.

V kurzu se trénujeme v dovednosti „nechat být“ – naše mysl má tendenci prodloužit a přivolávat příjemné prožitky a nepříjemných myšlenek, pocitů a zkušeností se zbavovat. V naší praxi záměrně odkládáme tendenci vyzdvihovat některé aspekty naší zkušenosti a odmítat jiné. Místo toho necháváme naše prožitky takové, jaké jsou a cvičíme se v jejich soustavném pozorování. 

Při relaxaci se navodí jedna nebo více tělesných či psychických změn, které jsou typické pro relaxaci. Ty pak vedou k dalším změnám – tělesné funkce, sekrece hormonů, nervový systém, sebeuvědomování….

Večerní relaxační kurz je pro všechny, kdo potřebují:

 • Zklidnit svou mysl
 • Uvolnit tělo (ulevit od bolestí krční páteře, vysokého napětí svalů, bolestí hlavy)
 • Lépe se propojit se svými emocemi a předcházet tak stavům vyčerpání a únavy
 • Znovu najít svůj přirozený stav bytí – tedy v radosti a klidu
 • Posílit své nitro, aby bylo stále méně náchylné k negativní vlivům a odolné vůči stresům
 • Vítání jsou i ti, kteří mají potíže se spánkem či usínáním.

Cílem kurzu je:

 • Maximální odstranění napětí
 • Stabilizace psychofyziologických mechanismů
 • Snížení neustále tendence k nerovnováze při působení vnějších vlivů

Program

V každé lekci je zařazena:

 • Úvodní pranayama, protažení (relaxace v pohybu),
 • Sestava na lepší spánek a uvolnění stresu
 • Body scan (podpora sebeuvědomování)
 • Postoj nezaujatého pozorovatele a odevzdání se do uvolnění – trénink

Nechceme okamžité vynucené zklidnění, ale postupné přirozené uvolnění. Proto začínáme krátkou pranayamou a relaxací v pohybu. Zaměříme se na uvolnění svalů. Odvedeme pozornost od vnějšího světa a nasměrujeme ji na tělo a posléze i na mysl.  Jádrem lekce je sestava pro lepší spánek a uvolnění stresu vytvořená podle teorie jógy na vyrovnání a vyladění energetického proudění prány a apány v  našem těle.  Výsledkem je vyladění nerovnováhy v těle a zklidnění, uvolnění oblasti solar plexu, ovlivnění vegetativního nervstva a stimulace parasympatiku. Opakujeme každou lekci. Každou lekci také trénujeme techniku tzv. body scan a postoj nezaujatého pozorovatele, kterou velmi oceníte hlavně mimo podložku. Na závěr si dopřejeme meditaci či relaxaci dle níže uvedeného harmonogramu.

Přehled vedených meditací/relaxací:

 • 5.10. Meditace přátelství k sobě a rozvoj vděčnosti
 • 12.10. Relaxace spojená s vnitřní lehkostí
 • 19.10. Iluze oddělenosti a rozvoj blízkosti, meditace metá (soucit)
 • 26.10. Relaxace s koncentrací
 • 2.11.  Výživa (zraněného) srdce

Lekce budou  jemné, pečující, nabídnou zklidnění a uvolnění stresu. Využijeme hojně deky, míčky, svíčky.

 

Kdy

Vždy ve středu od 20:15 - 21:30 hodin.

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

 • Cena: 1200,- Kč
 • Rezervační záloha: 500,- Kč

O lektorovi

Mé lekce začínají vždy počátečním zklidněním a pránájámou. Poté zahříváme a protahujeme velké klouby a páteř, následuje dynamičtější část, kde vycházím z Pozdravů slunci. Nechybí balanční ásany a sekvence, zaměření na střed těla, hlubší protažení a relaxace. Nabízím varianty ásan, aby si každý mohl najít takovou, která je v souladu s jeho tělem. Na lekcích vycházím z tradiční hatha jógy (ásany, pránajáma, čakry, bandhy, mudry), doplněné o poznatky z vývojové kineziologie a mindfulness. Za podstatnou považuji práci s dechem. Lekce jsou kombinací dechových technik, cvičení ásan a meditace.  Tempo a nastavení lekce je takové, abychom dokázali být přítomní - zůstali ve spojení s dechem.  V průběhu praxe vás povedu k vědomému pohybu - dostanete praktický návod k propojení dechu a pohybu, těla a mysli.  Cílem je odcházet o něco vědomější, klidnější a uvolnění.

Více informací

Rezervace

Po rezervaci vám přijde potvrzovací mail, že máte akci rezervovánu (někdy padají maily do spamu, tak prosíme o jeho kontrolu) a platební údaje.  Pokud se Vám nedaří z jakéhokoliv důvodu registrovat do rezervačního systému, většinou je to z toho důvodu, že udáváte uživatelské jméno, které již v systému je. Pokud neobdržíte potvrzovací e-mail a ani jej nenajdete ve spamu, volejte nebo pište na: 

Online rezervace

Tel.:  774 496 206

E-mail:  skoladomujogy@dum-jogy.cz

Podmínky rezervace

Podmínky a pravidla rezervačního systému

v souvislosti s přetrvávající epidemickou situací související s Covid-19 Vás musíme upozornit na následující skutečnosti týkající se ukončování lekcí, kurzů, seminářů, workshopů nebo pobytů. Současná situace sama o sobě, ani ji provázející nouzový stav, nezakládá právní nárok na výpověď dosavadních smluvených závazků ani na odstupovaní od nich.

Klienti si musí být vědomi, že jakékoliv odložení či modifikace plnění ze strany Domu jógy je vyvolané důvody nezávislými na jeho vůli a je nutné je chápat jako vyšší moc. V tomto případě nejsou naplněny zákonné důvody odstoupení od smlouvy pro porušení smlouvy podstatným způsobem (1) ani nároky plynoucí z podstatné změny okolností (2), a to zejména z důvodu, že si klienti byli nastalé situace a případných komplikací z ní vyplývajících vědomi a mohli případné změny rozumně předpokládat.

Dům jógy se všemi dostupnými prostředky pokusí o realizaci všech naplánovaných aktivity v souladu se současnými epidemickými opatřeními tak, aby se jejich realizace blížila co nejvíce původně zamýšleným datům i formám realizace.

(1) § 2002 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „o.z.“)
(2) § 1765 a násl. o.z.

Mohlo by vás také zajímat

Články a zajímavosti nejen o józe

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Jóga na hlavu postavená

Když je něco na hlavu postavené, nebo vzhůru nohama, obvykle to vyjadřuje ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.

Gilbert Pierre Cesbron

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů