Jógová terapie

... pro odstranění bolesti a klidnou mysl ...
Jógová terapie

Jak se cvičí

Lekce není klasickou jógou, a ani žádným náročným cvičením. Zaměřuje se na uvědomění si těla, kdy znovu začneme vnímat jeho správné funkce a obnovovat přirozené pohybové vzorce. Nejdůležitějším prostředkem je dech a koncentrace. Soustředíme se na vhodné cviky s ohledem na individuální potřeby jedince. Součástí každé lekce této jógy bývá i delší relaxace a během celé lekce je možné probírat s lektorem své potíže a pocity, a hledat možnosti, jak cviky přizpůsobit své kondici.

Pro koho je cvičení vhodné

Je vhodné pro ty z vás, kteří díky zdravotním omezením máte pocit, že byste klasickou jógovou lekci těžce zvládali a přesto toužíte pro svá těla něco udělat. Je to také jediné správné rozhodnutí, protože pokud nám těla i klouby zatuhly natolik, že nám dělá potíže jednoduchý pohyb, je jedinou možnu cestou k nápravě pomalé obnovení jejich funkcí. Lekce je tedy určena pro lidi se sníženou pohyblivostí, bolestmi, jak pro ženy tak pro muže a bez ohledu na věk. Každý cvičí dle svých možností. O zdravotních potížích je důležité informovat lektora.

Více o "Jógová terapie"

Více o "Jógová terapie"

I když máme pocit, že se v dnešním světě zabýváme svými těly více než je zdrávo, je to omyl - ve skutečnosti je naše pozornost zaměřená na vzhled, nikoliv na obsah a funkci - o svých tělech neuvažujeme a nevěnujeme jim žádnou pozornost, dokud nás k tomu nedonutí. A jejich jediným donucovacím prostředkem je bolest. Ale to bychom ani nebyli my lidé, abychom se nepokusili problém obejít, pokud je to možné. Jakmile nás tedy těla začnou bolet, jdeme cestou nejmenšího odporu a minimální námahy a vrhneme se na chemii. Léky naše vnímání lehce otupí, ovšem problém zůstává, my ho však můžeme opět nějaký čas směle ignorovat. Potíže těla, kloubů a svalů, které neřešíme, ale bohužel nezmizí, naopak se prohlubují.

Signál, kterým nám naše tělo posílá do našich zaneprázdněných myslí své "SOS"- tedy opět bolest- se zintenzivní a my často zareagujeme zvýšeným příjmem tabletek a tak stále dokola, dokud se situace nestane neúnosnou. Náš organizmus šlápne na záchranou brzdu a my se musíme zastavit a vše přehodnotit. Dokonce i v dnešní spotřební společnosti si v tomto případě každý brzy uvědomí, že naše těla nelze reklamovat ani vrátit, a až do konce života vám nikdo nedá žádná jiná, ani lepší a není jiné, ani snazší cesty. Nejsou injekce ani operace, které by nám vrátily pružnost, obnovily hybnost našich kloubů a způsobily, že nás naše tělo nebude každý den bolet a obtěžovat. Nezachrání vás ani nejlepší "kosmodisk" a nejchytřejší pilulka. Je jen každodenní mravenčí práce s našimi těly, naučíme se je znovu vnímat, chápat a respektovat. Ctít je jako jediný prostředek, který máme k dispozici. A Jógová terapie, může být prvním krokem na této nelehké, ale jediné možné a celoživotní cestě.

Rezervujte si lekci

Lekce ve studiích

Centrum Anděl Centrum Chodov Centrum Vinohrady

Články a zajímavosti nejen o józe

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Když konám dobro,je mi dobře.Když dělám zlo,je mi zle

A.Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů