Všechna studia otevřena - aktuální podmínky pro účast. Těšíme se na vás.

Pilates (nyní probíhá on-line)

... pro pevné břicho a skvělé držení páteře ...
Pilates

Jak se cvičí

Cvičení pilates vychází v podstatě z jógy a z jejích ásan, ovšem naprosto rozdílné je u tohoto systému provádění cviků, způsob dýchání i cíl cvičení. Je to metoda tvarování těla na základě vědomého a přesně cíleného zatěžování svalů. Všechny Pilates pohyby vycházejí z oblasti středu, který posilují a zvědomují. Pilates je intenzivním cvičením, jehož cílem by mělo být naše zdravé tělo.

Pro koho je cvičení vhodné

Pilates je vhodný pro každého, kdo chce posílit své tělo, zbavit se bolestí zad, nebo jako prevence civilizačních chorob. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Více o "Pilates"

Více o "Pilates"

Lidé se často ptají, jaký je rozdíl mezi powerjógou a pilatesem, protože leckteré ze cviků a pozic jsou v podstatě shodné. Mnohé z pozic pilatesu rozhodě z jógy vycházejí, ale liší se ve dvou zásadních věcech, které z nich dělají zcela rozdílný druh pohybové aktivity, a to je způsob dýchání a cíl cvičení.

Pilates je cvičební systém, který rovnoměrně posiluje tělo a zlepšuje jeho držení. Důraz je přitom kladen na dýchání, koncentraci, kontrolu pohybů, přesnost a plynulost cviků. Cviky se zaměřují na posílení tzv. silného centra (oblast beder, břicha od pupku dolů a hýždí), ze kterého všechny pohyby vycházejí. Při pravidelném cvičení je efektem nejen zlepšení kondice a odstranění bolestí, ale též úprava funkce orgánů dutiny břišní, včetně orgánů malé pánve. Rovněž posílení hýžďových i břišních svalů kolem páteře vede ke správné funkci pohlavních orgánů, a tím i k otěhotnění a porození zdravého dítěte.

Architektem tohoto dnes tak populárního cvičení byl Joseph Hubertus Pilates (nar. 1880 Německo). Přesto, že byl jako dítě velmi nemocný a slabý, jeho pevná vůle mu umožnila stát se skvělým gymnastou, lyžařem, boxerem nebo potápěčem. Studoval západní i východní formy cvičení vč. jógy či starověkých řeckých a římských přístupů. V roce 1926 emigroval do USA a jeho metoda, kterou nazýval Contrology, dokázala fascinovat jak tanečníky (např. Martha Graham), tak i herce (mj. Katharine Hepburn, v současnosti např. Bradd Pitt, Daniel Craig), atlety, golfisty apod.

Joseph H. Pilates měl rád život, říkal: “Doporučuji všem moje cvičení, udělá vás šťastnějšími. Od té doby co cvičím, jsem nebyl nemocný, nebral jsem nikdy ani aspirin. Jím to, co mám rád (např. steak). Kdyby lidi viděli, jak žiji – občas i kouřím doutníky, piji víno a miluji – nevěřili by tomu. Láska! Bez té jste mrtví!”

Rezervujte si lekci

Lekce online

Seznam lekcí Pilates on-line

Lekce ve studiích

Centrum Anděl Centrum Chodov Centrum Vinohrady

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nepotřebuji chrámy, ani složité filozofie, můj mozek a mé srdce jsou mými chrámy, a laskavost je mou filozofií.

Dalajláma

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů