Léčebné meditace

... posilování fyzického i psychického zdraví ...

Léčebné vizuální meditace jsou zaměřeny na zdravotní problémy, mohou pomáhat preventivně a jsou výborné i ke snížení hmotnosti. V lekci pročistíme základní meridiány na ose plic, sleziny a ledvin, detoxikujeme pomocí zvuků játra a ostatní orgány, pomocí vizualizace barev posílíme srdce, plíce, ledviny a trávicí systém. Mentálními technikami vizualizace posílíme vlastní imunitu jak na fyzické, tak i psychické úrovni ve snížených hladinách mysli. 

Vše funguje na poznatcích čínské medicíny a principem je pročištění základních meridiánů na ose imunity plic, sleziny a ledvin. Osa imunity těchto orgánů je z pohledu celostní medicíny důležitá pro toho, koho trápí tyto příznaky:
  • Oslabení plic - dlouhodobý kašel, alergie, astma, hleny, psychické problémy tíhy na prsou, žal a smutek
  • Oslabení sleziny - špatné trávení,  nadýmání,  bolesti hlavy, nadměrná menses, nekonečná přemítavost nad jedním problémem, únava, malátnost 
  • Oslabení ledvin - snížení imunity, zimmomřivost, nadměrné močení,  chronické záněty močových cest, problémy s otěhotněním, časté angíny, bolesti zad a kloubů, nespavost, psychické problémy na úrovni nejistot a strachu 
V každém období roku je dobré zaměřit se na nějaký orgán, který je aktuální v tom kterém období, a to na lekcích vždy probíráme. Např. v období jara je dobrá detoxikace jater, protože z pohledu TCM jsou právě játra aktuálním orgánem v tomto období. Disharmonie jater nám může způsobit psychické problémy jako např. nervozitu až vzteklost.
 
Technikou léčebné meditace můžeme tyto nepříjemné příznaky a problémy harmonizovat. Posilujeme tak svoje zdraví na mentální i fyzické úrovni a zároveň posilujeme svoji vůli, což nám pomáhá, když chceme ve svém životě něco změnit (např. zhubnout, přestat kouřit adt.).

 

Rozvrh lekcí a rezervace

Léčebné meditace - lekce ve studiích

Centrum Anděl Centrum Chodov Centrum Vinohrady

Články a zajímavosti nejen o józe

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Kdy cvičit jógu? Ideálně ráno!

Je lepší cvičit jógu ráno či večer? Nejlépe obojí, ale pokud si můžete ...  Více

Má cesta - Karolína Chudobová

Jóga není pro mě, často slýchám. Tam se jen válej po zemi, dýchaj a ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Znát vnější věci je inteligence, znát sám sebe je moudrost. Ovládat ostatní je moc, zvládnout sám sebe je pravá síla. Když si uvědomíte, že máte dostatek, pak jste opravdu bohatí.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace