Alžběta Darášová

Alžběta Darášová
V mých lekcích kladu důraz na rytmický plynulý pohyb vedený dechem, který nám pomáhá soustředit se na přítomný okamžik a naši praxi. Po pránájámě se plynule přes zahřátí v základních sekvencích Súrja Namaskár A i B dostáváme k variacím náročnějších ásan pro zvýšení naší flexibility, posílení středu těla a uvolnění naší páteře. Nabízím různé varianty ásan od základních po náročnější a každý tak praktikuje podle svých aktuálních možností. Na závěr se spolu ponoříme do hluboké relaxace.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se poprvé seznámila před 8 lety, kdy jsem ji mylně brala spíše jako doplňkové protahování a bylo nepředstavitelné, že bych se jí věnovala naplno, když jsem tak energický člověk, který se od dětství věnuje atletice a běhu. Moje transformační jógová cesta však začala před 4 lety, kdy jsem musela podstoupit složitou operaci nervům krční páteře. Jóga mi, jako jediná, pomohla vrátit tělo do původního stavu a měla nesmírný vliv na mou mysl. Pravidelnou praxí se nejen mé tělo, ale i má mysl, mé postoje a pohled na svět, začaly měnit. Otevřely se mi nové obzory, které jsem dříve neviděla a možnosti, které jsem dříve nevnímala.

Po nějakém čase a po pár úvodních kurzech a workshopech (Základy power jógy, Inverzní pozice, SAYA – propojení jógy, dechu, těla a mysli) jsem se nadchla pro to prohloubit poznání jógy a přihlásila se na studium lektorství jógy do Power Yoga Akademie pod vedením zkušených učitelů.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě úchvatná, nikdy nekončící cesta (sebe)poznání. Miluji dynamické styly jógy a tzv. flow, což se promítá i do mých lekcí. Pravidelná praxe mně pomáhá zklidnit mysl a posílit tělo uprostřed mého hektického života a umožňuje mně cestu do mého nitra. Dává mně proto smysl předávat nabyté informace a zkušenosti ostatním a provázet je na jejich jógové cestě. Je to pro mě darem a životním naplněním.

 

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Senioři a bolest?

„Když se člověk po šedesátce probudí a nic ho nebolí, znamená to , že ...  Více

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Abraham Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů