Alžběta Darášová

Alžběta Darášová
V mých lekcích kladu důraz na rytmický plynulý pohyb vedený dechem, který nám pomáhá soustředit se na přítomný okamžik a naši praxi. Po pránájámě se plynule přes zahřátí v základních sekvencích Súrja Namaskár A i B dostáváme k variacím náročnějších ásan pro zvýšení naší flexibility, posílení středu těla a uvolnění naší páteře. Nabízím různé varianty ásan od základních po náročnější a každý tak praktikuje podle svých aktuálních možností. Na závěr se spolu ponoříme do hluboké relaxace.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se poprvé seznámila před 8 lety, kdy jsem ji mylně brala spíše jako doplňkové protahování a bylo nepředstavitelné, že bych se jí věnovala naplno, když jsem tak energický člověk, který se od dětství věnuje atletice a běhu. Moje transformační jógová cesta však začala před 4 lety, kdy jsem musela podstoupit složitou operaci nervům krční páteře. Jóga mi, jako jediná, pomohla vrátit tělo do původního stavu a měla nesmírný vliv na mou mysl. Pravidelnou praxí se nejen mé tělo, ale i má mysl, mé postoje a pohled na svět, začaly měnit. Otevřely se mi nové obzory, které jsem dříve neviděla a možnosti, které jsem dříve nevnímala.

Po nějakém čase a po pár úvodních kurzech a workshopech (Základy power jógy, Inverzní pozice, SAYA – propojení jógy, dechu, těla a mysli) jsem se nadchla pro to prohloubit poznání jógy a přihlásila se na studium lektorství jógy do Power Yoga Akademie pod vedením zkušených učitelů.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě úchvatná, nikdy nekončící cesta (sebe)poznání. Miluji dynamické styly jógy a tzv. flow, což se promítá i do mých lekcí. Pravidelná praxe mně pomáhá zklidnit mysl a posílit tělo uprostřed mého hektického života a umožňuje mně cestu do mého nitra. Dává mně proto smysl předávat nabyté informace a zkušenosti ostatním a provázet je na jejich jógové cestě. Je to pro mě darem a životním naplněním.

 

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Znát vnější věci je inteligence, znát sám sebe je moudrost. Ovládat ostatní je moc, zvládnout sám sebe je pravá síla. Když si uvědomíte, že máte dostatek, pak jste opravdu bohatí.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů