Anna Augustinová

Anna Augustinová
V lekci vytvářím vyvážení mezi silovým zapojením těla a zároveň uvolněním a protažením. Začneme krátkou relaxací a pranajámou (dechovým cvičením). Poté se přes zahřátí celého těla dostaneme k praxi asán (jógových tělesných cvičení). Každá lekce je zakončena závěrečnou relaxací. Pohyb ve zdánlivě statické pozici, uvolnění ve zdánlivě náročné pozici...nemusíte umět stojky a chytit se za nohy v mostu, pojďte se protáhnout, uvolnit a probudit.

Mé zkušenosti

Pohyb a sport je pro mě odjakživa neodmyslitelnou součástí života. Objevovala jsem všelijaké aktivity (contemporary dance, pohybové divadlo, závěsná akrobacie, párová akrobacie, běh, lezení, hudbu). Některé se staly samozřejmou součástí mého světa, jiné kvůli nedostatku času zmizely nebo zůstaly jen okrajovými. Během studia archeologie na univerzitě jsem se začala věnovat instruktorování lezení a pochopila jsem, jak mne baví předávat své zkušenosti dál a vidět pokrok u lidí, které učím, jak je skvělé předávat jim energii a vidět odezvu.

K józe jsem dlouho cítila spíše odstup a měla jsem ji spojenou s mystickými šílenostmi, pak jsem ale pochopila, že si v ní každý může najít své a dělat ji po svém. Protože

Jóga je pro každého – pro každého je jiná – je tím, kým je on – ale pro každého JE.

V józe i lezení platí stejné - je třeba jasně vnímat své tělo, ale i svou mysl. Mít tělo aktivní a hlavu v klidu. Moc ráda bych i vám tuto zkušenost platnou pro oba zmíněné předala.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Bavím mě předávat své zkušenosti dál, vidět pokroky lidí, které učím a vidět, když energii, kterou do učení dávám se setkává s odezvou.

Více o mně

Více o mně

Dynamika v tanci – respekt k přírodě i z ní v horolezectví – koncentrace v józe. Více zde: (https://www.facebook.com/pg/yogannapragensis/about/?ref=page_internal)

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Správný cestovatel nemá žádné plány ani záměr dokončení cesty.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů