Barbora Pečová

Barbora Pečová
Co učím: Jemná jóga, gravid jóga, vinjása flow, power jóga, zdravá záda

Tělo je velmi citlivé a moudré zhmotnění našeho bytí. Mám k němu respekt a úctu, a tak přistupuji i ke cvičení. Lekci začínám zklidněním na podložce - v sedě nebo vleže, kdy prodýcháme tělo a tím přepneme mysl z vnějšího světa zpátky k sobě. Poté šetrně aktivujeme svaly a klouby a postupujume od země směrem k více zátěžovým cvikům (bojovníkům) ve stoje. Vše s ohledem na složení skupiny. V mé lekci nechybí ani stabilizační prvky a aktivace svalů na chodidlech. Vždy se najde prostor i pro tzv. obrácené pozice v leže (most, svíčka…) Závěrečná relaxace probíhá za zvuků tibetské mísy nebo léčivé sansuly, které vám pomohou tělo i mysl maximálně uvolnit a nechat doznít účinky cvičení.

Mé zkušenosti

Absolvovala jsem výcvik instruktora powerjógy u Vaška Krejčíka, otevřela si své jógové studio v Chrudimi a objížděla různé jógové kurzy. Okouzlila mě Shiva Rea a její přístup k tělesnému pohybu. Úplně mi to vzalo dech! V Mnichově jsem u ní absolvovala učitelský výcvik na rasa vinyasa jógu (známou také jako prana flow jógu), jejímiž prvky své lekce obohacuji.


Život mě zavál před lety zpátky do Prahy, abych se učila praktikovat jógu i mimo podložku. Můj postoj k józe se vyvíjel. Teď ji vnímám jako součást sebe, ať už ji můžu cvičit nebo ne. Není pro mě už důležité, zda nazývám pozice v sanskrtu, ale abych jógu srozumitelně a bezpečně předávala dál.


Zajímám se také o propojení tělesného cvičení a hlasového projevu, vždyť hlas je sval, který je třeba také posilovat. A je asi nejtěsněji spojen s naším emočním tělem. 

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Aby mé jógové lekce přinášely klid a uvolnění - stres z výkonu zažíváme jinde, do sálu podle mě patří pohoda a radost z chvíle pro sebe.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Správný cestovatel nemá žádné plány ani záměr dokončení cesty.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů