Vážení klienti,
vzhledem k rozhodnutí vlády budou všechna naše studia od 13.3. až do odvolání uzavřena. Všechny rezervace budou zrušeny a kredity navráceny na účet. Také platnost kreditů Vám bude automaticky o měsíc prodloužena. A protože i recepce budou zavřeny, případné dotazy rádi zodpovíme mailem. Děkujeme za pochopení, už teď nám chybíte a moc se na Vás těšíme v lepších časech.
Váš Dům jógy

Blanka Doubková

Blanka Doubková
Každou lekci začneme úvodním zklidněním a vědomým prodýcháním, abychom připravili na cvičení nejenom tělo, ale také naši mysl. Po úvodním protažení páteře se zaměříme na optimální nastavení pánve a hrudníku pomocí oblíbených variací v pozici kočky.  Zároveň budeme pracovat na stabilitě a posílení středu těla. Zahřejeme celé tělo pozdravem slunci nebo jeho variantou, podle zaměření a obtížnosti lekce a následovat bude série stojných pozic. V nich si vždy dopřejeme několik dechů pro správné nastavení těla, uvolnění přebytečného napětí a další prohloubení pozice.

Nakonec přes jemné záklony vleže přejdeme ke zklidňujícím a protahovacím pozicím na zemi, lekci zakončíme závěrečnou relaxací. Podle zaměření lekce se budeme více věnovat budování síly nebo uvolnění a protažení. Vždy budeme jemně plynout v rytmu nádechu a výdechu a zároveň se budeme snažit o co nejlepší provedení pozic podle naší momentální kondice.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se poprvé seznámila v rámci hodin tělocviku při studiu vysoké školy a od té doby se s ní potkávám dál. Nejdřív jako s občasným relaxačním a protahovacím cvičením a po zkušenostech s dynamičtějšími styly stále častěji.

Původní zájem o zlepšení techniky pozic a pochopení principů pohybu postupně dospěl až k absolvování lektorského kurzu v Domě jógy. Vždy jsem se zajímala a principy fungování lidského těla a jóga je pro mě možností jak svoje tělo poznávat a dál se rozvíjet po fyzické i mentální stránce.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

To co mě na józe stále fascinuje je její jednoduchost, možnost zacvičit si prakticky kdekoliv a kdykoliv a zároveň variabilita cvičení od jemného protažení a relaxace až k fyzicky náročnějším formám.

Ve svých lekcích se zaměřuji na správné nastavení pozic ve spojení s dechem, tak aby byl pohyb přirozený a prospěšný.

Baví mě dál předávat to, co jsem se naučila a zároveň se neustále učit dál.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Správný cestovatel nemá žádné plány ani záměr dokončení cesty.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů