Ema Horká

Seznam mých lekcí

Ema Horká
Ve svých lekcích vás vždy povedu k vnitřní pozornosti. Pozorovat se, vnímat se a hlavně CÍTIT SE – svoje tělo, dech, energetické proudění, emoce a pocity, myšlenky, … to je cílem mých lekcí, ve kterých jde o mnohem víc než o samotné cvičení. Vždy začínáme usebráním se - to je čas, během kterého se mentálně připravujeme na celou praxi, uzemňujeme se, přinášíme pozornost ke svému tělu a k momentu tady a teď. Věnujeme se dechu, občas i koncentraci či meditaci a samozřejmě ásanové (fyzické) praxi, během níž se pohybujeme s ohledem na principy jógy a zdravého pohybu. Lekci končíme závěrečnou relaxací.

Mé zkušenosti

K pohybu jsem byla vedená už od mala. Věnovala jsem se gymnastice, tanci, krasobruslení, piloxingu a sportovnímu cheerleadingu, se kterým jsem se dostala až na mistrovství světa v USA. Před pár lety jsem začala praktikovat Bikram jógu, která mi uspokojivě nahradila fyzickou náročnost, na kterou jsem byla zvyklá. Avšak po čase jsem začala chtít víc, chybělo mi jakési naplnění/obsah. A tak jsem se dostala ke klasické józe. Pravidelnou jógovou praxí jsem se dostávala do spojení se svým tělem, srdcem i duší, a tím startovaly vnitřní velmi transformační procesy. Jóga se pro mě stala životním stylem, mou cestou sebepoznávání.

Jsem absolventkou základního kurzu instruktora jógy III. třídy, Akreditovaného kurzu instruktora jógy II. třídy, kurzu Yin Yoga Teacher Training with Alicia Casillas. Neustále se dále vzdělávám prostřednictvím své vlastní jógové praxe a studováním knih. V tomto roce prohloubím své znalosti na několika jógových workshopech a školení, na které se velmi těším. O nové zkušenosti se pak s vámi velmi ráda podělím na lekcích:-)

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Díky józe nacházím, poznávám a prožívám sama sebe. A to je tak nádherný pocit – smyslu, naplnění, síly a lásky … těžko to popsat slovy. Moc bych si přála, aby toto mohl prožívat každý. A proto jógu předávám dál. Moc si přeji, aby každý můj student prožil a následně si udržoval vnitřní pocit harmonie. Aby se spojil sám se sebou, v celé složitosti lidské bytosti, protože pak nastává skutečný proces transformace.

Mnou vedené lekce jsou vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé.

 

 

 

 

Více o mně

Vzdělání, certifikace

  • Instruktorka jógy III. třídy – základní kurz
  • Instruktorka jógy II. třídy – akreditovaná rekvalifikace
  • 50h Yin Yoga Teacher Training
  • Core a břicho - principy posilování stabilizačního systému core (odborný seminář)
  • 40h Meditation Teacher Training program 
Neustále se vzdělávám prostřednictvím své vlastní jógové praxe a studováním knih. Své znalosti dále prohlubuji skrze různé workshopy a školení. O nové zkušenosti se pak s vámi dělím v lekcích:-)
 

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Vánoce jsou tady!

První advent už je za rohem, což znamená, že se města rozzáří ve svitu ...  Více

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Vše v našem chodidle se okamžitě projeví v celém těle

Sharat Arora

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů