Ema Horká

Ema Horká
Ve svých lekcích vás vždy povedu k vnitřní pozornosti. Pozorovat se, vnímat se a hlavně CÍTIT SE – svoje tělo, dech, energetické proudění, emoce a pocity, myšlenky, … to je cílem mých lekcí, ve kterých jde o mnohem víc než o samotné cvičení. Vždy začínáme usebráním se - to je čas, během kterého se mentálně připravujeme na celou praxi, uzemňujeme se, přinášíme pozornost ke svému tělu a k momentu tady a teď. Věnujeme se dechu, občas i koncentraci či meditaci a samozřejmě ásanové (fyzické) praxi, během níž se pohybujeme s ohledem na principy jógy a zdravého pohybu. Lekci končíme závěrečnou relaxací.

Mé zkušenosti

K pohybu jsem byla vedená už od mala. Věnovala jsem se gymnastice, tanci, krasobruslení, piloxingu a sportovnímu cheerleadingu, se kterým jsem se dostala až na mistrovství světa v USA. Před pár lety jsem začala praktikovat Bikram jógu, která mi uspokojivě nahradila fyzickou náročnost, na kterou jsem byla zvyklá. Avšak po čase jsem začala chtít víc, chybělo mi jakési naplnění/obsah. A tak jsem se dostala ke klasické józe. Pravidelnou jógovou praxí jsem se dostávala do spojení se svým tělem, srdcem i duší, a tím startovaly vnitřní velmi transformační procesy. Jóga se pro mě stala životním stylem, mou cestou sebepoznávání.

Jsem absolventkou základního kurzu instruktora jógy III. třídy, Akreditovaného kurzu instruktora jógy II. třídy, kurzu Yin Yoga Teacher Training with Alicia Casillas. Neustále se dále vzdělávám prostřednictvím své vlastní jógové praxe a studováním knih. V tomto roce prohloubím své znalosti na několika jógových workshopech a školení, na které se velmi těším. O nové zkušenosti se pak s vámi velmi ráda podělím na lekcích:-)

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Díky józe nacházím, poznávám a prožívám sama sebe. A to je tak nádherný pocit – smyslu, naplnění, síly a lásky … těžko to popsat slovy. Moc bych si přála, aby toto mohl prožívat každý. A proto jógu předávám dál. Moc si přeji, aby každý můj student prožil a následně si udržoval vnitřní pocit harmonie. Aby se spojil sám se sebou, v celé složitosti lidské bytosti, protože pak nastává skutečný proces transformace.

Mnou vedené lekce jsou vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé.

 

 

 

 

Více o mně

Vzdělání, certifikace

  • Instruktorka jógy III. třídy – základní kurz
  • Instruktorka jógy II. třídy – akreditovaná rekvalifikace
  • 50h Yin Yoga Teacher Training
  • Core a břicho - principy posilování stabilizačního systému core (odborný seminář)
  • 40h Meditation Teacher Training program 
Neustále se vzdělávám prostřednictvím své vlastní jógové praxe a studováním knih. Své znalosti dále prohlubuji skrze různé workshopy a školení. O nové zkušenosti se pak s vámi dělím v lekcích:-)
 

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a stres

Stres je slovo, které před lety vstoupilo do našeho každodenního slovníku a ...  Více

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Naučte se s námi pravidelně čistit své tělo

Detoxikačních kurzů v dnešní době naleznete všude opravdu mnoho... stejně ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nepotřebuji chrámy, ani složité filozofie, můj mozek a mé srdce jsou mými chrámy, a laskavost je mou filozofií.

Dalajláma

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů