Eva Marková

Eva Marková
Ve zdravém těle sídlí zdravý duch:-). Moje lekce hatha jógy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Lekce přizpůsobuji podle nálady a zařazuji do nich cviky posilovací i protahovací vedené v klidnějším tempu. Na začátku lekce se zahřejeme krátkým rozdýcháním a zahřátím těla, v průběhu se zaměříme na jednotlivé ásany (jógové pozice) a lekci vždy zakončíme relaxací.

Mé zkušenosti

S první jógovou ásanou jsem se setkala během studií na taneční konzervatoři v Praze, kterou jsem vystudovala. Pravidelně jsem začala navštěvovat lekce powerjógy až na vysoké škole, a protože jsem přestala tančit, pohyb mi chyběl. Bez pohybu nemůžu být, a tak mě jednoho dne napadlo přihlásit se do kurzu pro učitele, kde jsem teprve poznala, jak obsáhlý a krásný svět jógy je. Jóga mi přináší nejen dobrý pocit z fyzické aktivity, ale také klid a svobodu pro mou duši. Jóga je pro mne životní cesta a já jsem na cestě ráda.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Nyní jako lektorka si více uvědomuji, že na každém z nás záleží, a i když se od sebe trochu lišíme, v jádru jsme si všichni podobní. Zajímám se o to, jak různé pozice a dechová cvičení působí blahodárně na naše zdraví, ovlivňují psychiku a posilují naše fyzické tělo. Na lekcích jógy se snažím vést každého k poznání sebe sama nenásilnou cestou, a vždy odcházím nabitá novou povzbudivou energií.

Více o mně

Více o mně

  • V roce 2016 jsem získala osvědčení o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu – Instruktor zdravotní tělesné výchovy v rozsahu 150 vyučovacích hodin v Senior fitnes z. s.
  • V roce 2016/2017 jsem absolvovala certifikovaný kurz učitele hatha jógy, který je akreditovaný MŠMT, o délce 240 hodin v Yogacentru v Holešovicích.
  • 14. 4. 2018 jsem se účastnila odborného semináře: Základní jógové pozice zdravě od IQ pohyb s.r.o.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

MaMi jóga – cvičení maminek s miminkem

Narodilo se vám miminko? Asi jste záhy zjistila, že porodem nic nekončí, ale ...  Více

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Jóga na hlavu postavená

Když je něco na hlavu postavené, nebo vzhůru nohama, obvykle to vyjadřuje ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nové začátky se často maskují jako bolestivé konce.

Lao C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů