Mark Stephens

Mark Stephens
Před 25ti lety jsem si nedokázal představit, že bych učil jógu. I přes to, že jsem s ní začal už jako teenager, univerzitní studia, práce a vztahy mě od ní na čas vzdálili. Skutečně jsem se dostal tak daleko zdánlivě opačným směrem, k politice, postgraduálním studiím a vyučování na vysoké škole, že když mě nakonec tato cesta vrátila zpátky k józe, bylo to jako návrat domů.

Od sebeobjevování, vědomého žití až po vytváření transformujících lekcí jógy, učitelských tréninků a multimediálních zdrojů, to je cesta Marka, dnes jednoho z nejznámějších a nejpopulárnějších učitelů instruktorů jógy na světě.

V roce 2000 obdržel ocenění Karma yoga od měsíčníku Yoga Journal za jeho neúnavnou neziskovou práci.

Mark založil v roce 1997 Yoga Inside Foundation, která organizovala a podporovala výuku jógy v malých městech, chudých školách, nápravně výchovných zařízeních, věznicích a dalších organizacích pracujících s lidmi na okraji společnosti ve 42 státech USA.

Posléze pak začal cestovat a vzdělávat učitele jógy zapojené do tohoto projektu.

Právě tato zkušenost jej přivedla k vytvoření a implementaci jednoho z nejlepších možných učitelských programů pro učitele jógy vůbec.

Od roku 1998 prošlo jeho učitelskými tréninky a In-Depth Studies programem přes 1500 učitelů jógy.

A každým novým tréninkem se učí sám Mark :-)

Mark napsal 3 světové bestsellery Teaching yoga (Vyučujeme jógu, Albatross Media), Yoga sequencing and Yoga Adjustments. Dnes pracuje na knížce o jógové terapii.

Více o Markovi v AJ na jeho stránkách http://www.markstephensyoga.com/about

Mark Bio EN

Drawing on his passion for self-understanding and conscious living to create transformative yoga classes, teacher trainings and multimedia yoga resources, Mark Stephens is among the pre-eminent yoga teacher trainers in the world today.

Over fifteen hundred yoga teachers have participated in his Yoga Teacher Training and In-Depth Studies program since 1998.

His three international bestsellers, Teaching Yoga (available in Czech), Yoga Sequencing, and Yoga Adjustments are prime resources for yoga teachers and students worldwide.

More about Mark on his web http://www.markstephensyoga.com/about

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Aerojóga očima lékařky

Všichni jistě známe bolest zad. Aby ne, postihuje asi 1/3 naší populace. ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Abraham Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů