Sabina Noorpreet Tošovská

Sabina Noorpreet Tošovská
Při jógových lekcích používám kromě protahovacích a jógových sestav také techniky práce s vnitřní energií, psychikou, s myslí (pranajámy, meditace, mantry a jiné). Jógové sestavy bývají někdy dynamické a intenzivní, jindy spíše meditativní. Na mých lekcích se střídá dynamika s klidem, hudba s tichem, intenzita s relaxací, cvičení s meditací. Jejich poměr se mění – podle zaměření lekce či kurzu, podle aktuálních potřeb cvičících, podle roční a denní doby. Ranní lekce bývají dynamické s důrazem na energizaci těla i psychiky, večerní jsou klidnější a více meditativní. Každá z lekcí je naprosto jedinečná a nikdy se neopakuje, každá má své vlastní tempo a téma.

Mé zkušenosti

Jógu a meditaci praktikuji přes dvacet let, lektoruji od r. 2014. Jóga pro mě znamená nejen práci s tělem, ale především s vlastní myslí. Prošla jsem vícero meditačními výcviky, kurzy osobního rozvoje a jógovými tréninky. Všechny tyto zkušenosti se snažím propojit do jediného integrálního celku, který otiskuji do svých lekcí.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě cesta k celistvosti, za níž se skrývá hluboká filozofie a praxe jogínů stovek generací před námi. Je jako košatý strom, jehož kořeny jsou ověřené staletími a stále mu dorůstají nové a nové větve. Hathajóga, Powerjóga, Kundalini jóga… - je jich bezpočet a každá z nich, je-li praktikována poctivě, vede člověka k uzdravování těla i duše, k odkrývání svého potenciálu. Je krásné pomáhat lidem na této cestě, a pomáhá to i mně. A je pro mě velikou motivací vidět, jak se mnozí lidé na lekcích doslova rozzáří.

Více o mně

Jóga je součástí mého života v jejím širším kontextu, to znamená nejen coby nástroj regenerace těla, ale především jako životní filosofie a celostní přístup k životu. Lektoruji tradiční jógu a kundalini jógu. Zabývám se i astrologií a jejím vlivem na člověka, potřeby jeho těla a duše. Pracuji s terapeutickým gongem a tibetskými mísami, jejichž vibrace podporují účinek jógových a meditačních praktik.

Intenzivně se věnuji meditaci a technikám práce s myslí.

Kromě lekcí jógy pořádám také prožitkové a meditační semináře.

VÝCVIKY A INICIACE

  • Kundalini jóga (Kundalini Research Institute)
  • Tradiční jóga (Česká akademie jógy)
  • Hatha jóga (Power Yoga Akademie)
  • Átma-krija jóga a Óm-healing (Swami Wishwananda)
  • Krija jóga (Paramahamsa Prajnanananda)
  • Mahámudra (Jetsün Khandro Rinpoche)
  • Vipassana (Ashin Ottama, Jeff Oliver)

více o mně zde:www.noorpreet.cz

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Setkání dvou lidí je dočasné, zatímco spojení člověka s vesmírem je věčné.

osho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů