Sabina Noorpreet Tošovská

Sabina Noorpreet Tošovská
Při jógových lekcích používám kromě protahovacích a jógových sestav také techniky práce s vnitřní energií, psychikou, s myslí (pranajámy, meditace, mantry a jiné). Jógové sestavy bývají někdy dynamické a intenzivní, jindy spíše meditativní. Na mých lekcích se střídá dynamika s klidem, hudba s tichem, intenzita s relaxací, cvičení s meditací. Jejich poměr se mění – podle zaměření lekce či kurzu, podle aktuálních potřeb cvičících, podle roční a denní doby. Ranní lekce bývají dynamické s důrazem na energizaci těla i psychiky, večerní jsou klidnější a více meditativní. Každá z lekcí je naprosto jedinečná a nikdy se neopakuje, každá má své vlastní tempo a téma.

Mé zkušenosti

Jógu a meditaci praktikuji přes dvacet let, lektoruji od r. 2014. Jóga pro mě znamená nejen práci s tělem, ale především s vlastní myslí. Prošla jsem vícero meditačními výcviky, kurzy osobního rozvoje a jógovými tréninky. Všechny tyto zkušenosti se snažím propojit do jediného integrálního celku, který otiskuji do svých lekcí.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě cesta k celistvosti, za níž se skrývá hluboká filozofie a praxe jogínů stovek generací před námi. Je jako košatý strom, jehož kořeny jsou ověřené staletími a stále mu dorůstají nové a nové větve. Hathajóga, Powerjóga, Kundalini jóga… - je jich bezpočet a každá z nich, je-li praktikována poctivě, vede člověka k uzdravování těla i duše, k odkrývání svého potenciálu. Je krásné pomáhat lidem na této cestě, a pomáhá to i mně. A je pro mě velikou motivací vidět, jak se mnozí lidé na lekcích doslova rozzáří.

Více o mně

Více o mně

Jóga je součástí mého života v jejím širším kontextu, to znamená nejen coby nástroj regenerace těla, ale především jako životní filosofie a celostní přístup k životu. Lektoruji tradiční jógu a kundalini jógu. Zabývám se i astrologií a jejím vlivem na člověka, potřeby jeho těla a duše. Pracuji s terapeutickým gongem a tibetskými mísami, jejichž vibrace podporují účinek jógových a meditačních praktik.

Intenzivně se věnuji meditaci a technikám práce s myslí.

Kromě lekcí jógy pořádám také prožitkové a meditační semináře.

VÝCVIKY A INICIACE

  • Kundalini jóga (Kundalini Research Institute)
  • Tradiční jóga (Česká akademie jógy)
  • Hatha jóga (Power Yoga Akademie)
  • Átma-krija jóga a Óm-healing (Swami Wishwananda)
  • Krija jóga (Paramahamsa Prajnanananda)
  • Mahámudra (Jetsün Khandro Rinpoche)
  • Vipassana (Ashin Ottama, Jeff Oliver)

více o mně zde:www.noorpreet.cz

Články a zajímavosti nejen o józe

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Pokud máš odvahu říci „sbohem“, život tě obdaří s novým „vítej“.

Paulo Coelho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů