Helena Cabejšková

Seznam mých lekcí

Helena Cabejšková
Ve svých hodinách se snažím akcentovat principy zdravého pohybu, klást důraz na správné provedení jógových ásan, protahovat svaly zkrácené a posilovat ochablé. Zařazuji i prvky z oblasti fyzioterapie a cvičení Pilátes, dechové techniky, a zejména pak v závěrečné relaxaci i vizualizace. Moje lekce se zaměřují především na jógu core a zdravá záda, a také na cvičení pro seniory. Lekce jsou jemné a klidné, v případě jógy core mírně silové a dynamické.

Mé zkušenosti

Sport mě provázel celým životem, vždy jsem ale tíhla spíše k dynamickým aktivitám se zaměřením na výkon. Až velké problémy s páteří a rady fyzioterapeutů mě přivedly k jiným formám cvičení. Zhruba před 12 lety jsem objevila aerojógu, postupně se začala věnovat i jiným stylům, stále spíše dynamickým (vinjása, power jóga). Až v průběhu systematické dlouhodobé fyzioterapie a na lekcích v Domě jógy jsem zjistila, jak velký zdravotní benefit má správné cvičení respektující zásady zdravého pohybu, naučila jsem se lépe vnímat a respektovat svoje tělo a jeho potřeby, dobře dýchat. Tím se také moje potíže se zády výrazně zmírnily a právě cvičením se udržuji nejen v dobré kondici, ale i nepoměrné lepším zdravotním stavu. Tato zkušenost mě vedla k celkové změně v přístupu k sobě, ke zvolnění hektického životního tempa. A zároveň k myšlence, že bych se chtěla věnovat i lektorské činnosti, předat své zkušenosti a snad tím i pomoci druhým lidem.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga mě fascinuje svojí komplexností, propojením duchovní, mentální a fyzické stránky člověka. Líbí se mi energie, kterou mi praktikování jógy dává. Snažím se, aby se klienti v mých lekcích cítili dobře. Zaměřuji se na jemnější a pomalejší lekce, které umožňují soustředění na precizní provedení jednotlivých pozic a cviků, na správné dýchání. Cílem je dosažení fyzického i psychického uvolnění, lepšího porozumění vlastnímu tělu a jeho potřebám, intenzivnějšího vnímání účinků cvičení i procítění jeho zdravotních benefitů.

Vždy mám radost, když klienti odcházejí z lekce s úsměvem, dobře naladěni.

Více o mně

Kurzy:

  • 2021 Instruktor zdravotního cvičení (akreditace MŠMT)
  • 2022 Instruktor jógy 2. stupně (akreditace MŠMT)
  • 2010 Dornova metoda a Breussova masáž

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Nové začátky

Zamysleli jste se někdy nad tím, co každý den všechno začínáme a v čem ...  Více

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Já a jóga - Richard Holický

S jógou jsem se poprvé setkal díky rande s jogínkou, která mě dotlačila na ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nebe na zemi je volba, pro kterou se můžeš rozhodnout, a ne místo, které musíš hledat.

Wayne W. Dyer

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů