Vážení klienti, z nařízení vlády jsou až do odvolání všechna studia Domu jógy uzavřena. Lekce probíhají dále dle rozvrhu a můžete se jich účastnit ON-LINE.

Jana Kapičková

Jana Kapičková
V domě jógy vedu hodinu power jógy pro středně pokročilé. Vycházím z principů integrální jógy (viz níže), ve které kladu důraz na silové asány. Hodina je nedynamická a „silovosti“ je dosahováno dlouhými výdržemi v pozicích. Každá hodina je zaměřena na jiné partie a vždy je kladen důraz na správné dýchání a uvolnění těla. Začátek hodiny je věnován rozehřátí páteře pomocí jógového pozdravu (Namaskar kočky nebo jiný), po něm následuje série pozdravů slunci a další posilovací a uvolňovací pozice. Hodina je zakončena delší relaxací.

Mé zkušenosti

Přesto, že jóga není moje hlavní zaměstnání (profesí jsem architektka), jejím cvičením se zabývám řadu let. Začínala jsem s fyzicky zaměřenými styly jako je power jóga a bikram jóga, které navazovaly na moje předešlé zkušenosti s moderní gymnastikou. V roce 2013 jsem se ve Francii, kde jsem prožila část života, setkala s osobitým cvičením nazvaným Integrální jóga podle zakladatele Darmachari Swami Maitreyananda.

Integrální jóga mne rychle oslovila. Vychází z klasických jógových stylů, které Swami Maitreyananda přizpůsobil každodenním potřebám západoevropské společnosti: cvičení rovnoměrně působí na emocionální, mentální a tělesnou stránkou člověka a má blahodárné zdravotní účinky. Sestavy složené z protipozic (vyvažování) spolu s prvky jógové terapie pomáhají odblokovat strnulé partie těla, zejména v oblasti zad, typické pro lidi vykonávající sedavé zaměstnání. Jógové pozdravy, Namaskary, jsou rozvedeny do mnoha variant pomocí torzí, úklonů, vybočení a asymetrií.

Nedynamický jógový styl dbá na správné dýchání, výdrže v pozicích, rovnováhu a na plynulé přechody z jedné pozice a do druhé. Vzhledem k mým předchozím zkušenostem s moderní gymnastikou používám šetrné varianty asán, kterými nedochází k přepínání jednotlivých částí těla. Cvičení je vhodné pro všechny úrovně.

Motto: "Není důležité, abyste byli v pozicích dokonalí, ale abyste se v nich cítili příjemně."

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Dech a život

Bez nadsázky si dovolím tvrdit, že dech je ten nejdůležitější proces pro ...  Více

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Všude kde je život, všude kde je vědomí, tam je bůh

OSHO

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů