Jana Vykoukalová

Jana Vykoukalová
Na mých lekcích budeme zdravit sluníčko, pozdravy proložíme dalšími (někdy náročnějšími) ásanami, budeme vnímat náš dech. Zapojíme střed těla, můžeme se zapotit, ale i poklidně jihnout a uvolňovat tělo. Občas taky zkusíme jít za hranice naší komfortní zóny. Pomocí ásan, meditace a vzájemné interakce. Velkou inspirací je mi dech. Nádech, výdech, plynutí, tanec, jóga.

Mé zkušenosti

S jógou se znám asi od roku 2013. Zhruba po ruce občasného praktikování se v mém jógovém světě začali objevovat neskutečně zajímaví a inspirativní lektoři. A tak můj vztah k józe přerostl v pevné a hluboké přátelství. Což mě dovedlo až do školy jógy pod vedením Veroniky Carmanové ve studiu Karma Yoga, kde jsem si v roce 2017 udělala lektorský kurz hatha jógy. K pohybu jsem měla vždy blízko, dříve jsem vedla skupinové lekce kick box aerobiku. Až jóga však dodala fyzickému cvičení další rozměr a hlubší smysl.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Miluji ten proces objevování vlastního těla a mysli. Jejich možností, hranic. To, že každý je jiný. To, že klienti odcházejí s úsměvem na tváři. To, že se napojíme na společnou energii a společně přetváříme, někdy bortíme, zajeté vzorce uvažování i pohybu. Tak, abychom se cítili v souladu se svým já.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Já a RYT 200

Jste lektorem jógy a váháte, zda investovat do Vašeho dalšího vzdělání a ...  Více

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Obrácené polohy jsou kladivem na hřebík únavy

Mira Metha

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Odhlásit se z odběru e-mailů