Jarmila Kučmášová

Seznam mých lekcí

Jarmila Kučmášová
Mé hodiny jsou pro ty, kdo mají rádi plynulé protahovací cviky. Pro ty, kdo chtějí rozumět chování svého těla. Učím, jak jít myslí dovnitř, být sám sobě vnitřním pozorovatelem. A že vše souvisí se vším. Dýchání, vizualizace a relaxace je vždy součástí lekcí.

Mé zkušenosti

Je mi přes 61 let a nevím, co je bolest zad, chřipka, rýma. Studuji nejen různé kurzy trenérství jógy, ale i dálkově na MU v Brně. To je má osobní zkušenost z cvičení jógy: mám skutečné zdraví, energii a neustálou chuť učit se nové. Až do sta let!

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Ukazuji klientům možnost pomocí pohybu najít cestu ke změně života

Naznačuji klientům, jak si očistit nejdříve tělo a později duši. Jak na sobě celý život pracovat. Aby jejich duše sídlila až do smrti v nádherném chrámu jejich těla. Že si to zaslouží – duše i klient.

Vše souvisí se vším.

Více o mně

Mé lekce se hodí pro ty, co ještě nikdy jógu necvičili, i pro pokročilé. Pro ty které bolí záda. Pro mladé, postarší i nejstarší. Hubené i silné. Mé hodiny hot jógy, jógy na bolavá záda, gravid jógy, cvičení Pěti Tibeťanů, power jógy, jógy pro děti, aerojógy i zdravotní jógy na bolavá záda nebo na pánevní dno. Bylo by škoda přijít o ty největší přínosy jógy. Jóga není jen fyzické cvičení.

Ke své současné cestě cvičitelky jógy, Pěti Tibeťanů a poradkyně zdravého životního stylu jsem se dostávala postupně. Začínala jsem jako novinářka a při redakční práci jsem se postupně seznamovala s alternativní medicínou, které se zcela věnuji dodnes.

Absolvovala jsem Silvovu metodu, kurzy homeopatie, detoxikační metody MUDr. Jonáše, u kterého jsem také pracovala jako PR manager. Během této praxe jsem se naučila pracovat s přístrojem Salvia, který měří míru znečištění organismu. I to bylo mým motivem pomoci lidem se očistit a tak i ozdravit. Při té příležitosti jsem se seznámila s klasickými metodami čínské medicíny, kterou se od té doby zabývám stále.

Zabývám se též systémem Tao, siacu masážemi či do-in, léta studuji všechny způsoby stravování a různé očisty organizmu. Zabývám se harmonizací těla i duše pomocí dalších metod. Samozřejmě se během let neustále vzdělávám:

- Kurz šiacu jsem abslovovala u Philippe Kusnika z Marseille

- Kurz makrobiotiky i s praxí u Marka Hanny z USA

- Výuku konstelací u Jana Bíléh

Studuji dálkově pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně, učím děti nejen jógu a cvičení Pěti Tibeťanů, ale i Tvůrčí psaní.

Díky znalostem z mnoha oborů mohu v současné době nabídnout každému na míru cestu k ozdravení těla i duše, očistný detoxikační program i cvičení – vše komplexně, s použitím toho nejlepšího z uvedených metod.

Mám dvě velká přání. Přála bych si, aby lidé našli v těchto metodách impuls k osobní změně. K tomu, aby si ve výsledku pomohli sami k dobrému zdraví a spokojenosti. Aby mohli začít s prevencí dřív, než bude pozdě. Druhým přáním je, aby lidé jakéhokoli věku, postavy i kondice objevili jógu či cvičení Pěti Tibeťanů. Aby si v něm našli to, co bude právě pro ně nejpřínosnější a cvičili až do konce života.

Mail: JarmilaKucmasova@seznam.cz

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Joga u moře? Nejlepší nápad

Spojíme-li někdy mnoho těch "nejlepších věcí", dopadne to občas jako ...  Více

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Podstata praxe jógy je nastavení vnitřní a vnější rovnováhy

Claus Grzesch

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů