Kateřina Hourová

Kateřina Hourová
Lekce začíná uvolněním a krátkou relaxací s uvědoměním si svého těla a dechu, navazuji průpravnými cviky a pokračuji sestavou ásan, mezi které vkládám jejich doznívání.
Kladu důraz na správné provedení ásan dle principů zdravého pohybu a začleňuji jednodušší modifikace pozic pro začátečníky, aby později mohli „vklouznout“ do složitější varianty a cítit se v ní dobře. Během hodiny nejen protáhneme, ale i rovnoměrně posílíme všechny svalové skupiny a vždy zakončíme závěrečnou relaxací. Někdy se více zaměřuji na jednotlivé části těla. Lekce je klidná a vhodná i pro začátečníky. Celý můj život je spojen se sportem, hlavně tím dynamickým. Během mého studia na FTVS UK jsem se seznámila s celou řadou různých sportů. Postupem času jsem nicméně začala oceňovat i jiné, nedynamické formy pohybu, například pilates.

Mé zkušenosti

Před 12 lety jsem objevila power jógu, kde jsem ještě zcela nedocenila důležitost správného dýchání a účinky relaxace. Postupem času jsem však pochopila, že jóga bez správného dýchání, optimálního nastavení pozic a následného zklidnění není jógou.

Proto jsem začala praktikovat pomalejší styl se zdravotními prvky, jógu si zamilovala a začala se hlouběji nořit do jejích tajů a jejích zdravotních účinků.  

V DJ mám hodinu Hatha jogy a lekci Zdravá záda v kombinaci s pomůckou Pilates Roller, která je zaměřena na uvolnění pojivové tkáně (fascie) celého těla "rolováním".

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Přání stát se lektorkou jógy ve mně zrálo několik let, a tak jako mnohým mi napomohla negativní situace v osobním životě a já si tím splnila svůj sen.  

Jóga se pro mě stala nekonečnou životní cestou, stále je v ní co objevovat, studovat, zdokonalovat a je příjemné cítit, jak to člověku a celému tělu prospívá. Díky józe jsem začala brát věci v životě více s nadhledem a své nadšení se snažím předávat dále. Nabíjí mě energií a mám radost, když klient odchází se slovy „….to jsem se dnes pěkně celý uvolnil…“

Více o mně

Více o mně

Kurzy:

 • 2018 - Dům jógy, Instruktor jógy, 200h

 

Semináře:

 • 2019
  • IQ pohyb akademie
  • Core zásobník cviků
  • Diagnostika
  • Pánevní dno
 • 2018
  • Pilates festival - Movements solutions

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Jóga jako švédský stůl?

Znáte to: jste na dovolené, k večeři švédské stoly a vy musíte vyzkoušet ...  Více

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nové začátky se často maskují jako bolestivé konce.

Lao C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů