Kristina Běrská

Kristina Běrská
Na začátku lekce se zaměříme na dech a začneme vnímat své tělo. Pak dech spojíme s pohybem. Lekce přirozeně plyne v dynamickém tempu, jednotlivé pozice navazují na pozdrav slunci. Zvyšuji všímavost ke zdravému provedení pozic a nabízím více variant. Svým studentům říkám, aby na sebe byli hodní a dělali jen to, co je jim příjemné tak, aby stále měli plynulý dech. Zůstává však prostor pro hravost. Na konci lekce přichází šavásana, kdy necháme celé tělo ztěžknout do podložky a úplně se uvolníme.

Mé zkušenosti

Pohyb je pro mě vášní od malička. Jóga mi však nabídla přesah, a teď je součástí mého života už od roku 2011. Není to jen můj koníček. Mám pocit, že vlastně žiju jógu. Pomáhá mi se zklidnit ve stresovém období. Jóga mě též naučila si naslouchat, být k sobě ohleduplná. Každý den mě motivuje k trpělivosti, díky které vidím, že pak posouvám své hranice. Pomohla mi na cestě k nalezení vnitřní síly, svého jádra. Přináší mi radost, kterou ráda předávám dále svým studentům.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě meditace v pohybu a cesta. A být na ní mi už dalo tolik, že jsem velmi vděčná a těší mě, že to můžu předávat dál. Běžně na lekci zažívám radost. Někdy se i stane, že se společně zasmějeme tomu, jaké srandovní pozice zkoušíme. Často mívám pocit, že jsme všichni v sále na jedné dechové vlně, právě teď plyneme v momentu. A to je úžasný pocit. Vždy mě také potěší zpětná vazba od klientů, ať už to je úsměv na konci lekce, či vyjádření vděku.

Více o mně

Studuji psychologii na FF UK, zajímá mě tedy i efekt jógy na mysl. Snažím se, aby lekce měla i terapeutický účinek. Například do závěrečné relaxace přidávám prvky autogenního tréninku a Jocobsonovi relaxace. Speciálně pro jógu jsem si založila profil na Instagramu. Sdílím jógová videa, fotky z přírody a vlastní příběhy z jógové cesty. @kristi.yoga.praha. Aktuální lekce, které mám v Domě jógy na Andělu včetně záskoků najdete na mé stránce založené pro tyto účely: www.facebook.com/Kristi.Yoga.Praha/. Můžete mi tam též napsat zprávu. :)

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Dech a život

Bez nadsázky si dovolím tvrdit, že dech je ten nejdůležitější proces pro ...  Více

Nové začátky

Zamysleli jste se někdy nad tím, co každý den všechno začínáme a v čem ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Život je souhra přírodních fenoménů a změn. Neodporujte jim - tím pouze trpíte. Nechte realitu být realitou. Nechte věci přirozeně plynout tak jak sami chtějí.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů