Kristina Běrská

Seznam mých lekcí

Kristina Běrská
Na začátku lekce se zaměříme na dech a začneme vnímat své tělo. Pak dech spojíme s pohybem. Lekce přirozeně plyne v dynamickém tempu, jednotlivé pozice navazují na pozdrav slunci. Zvyšuji všímavost ke zdravému provedení pozic a nabízím více variant. Svým studentům říkám, aby na sebe byli hodní a dělali jen to, co je jim příjemné tak, aby stále měli plynulý dech. Zůstává však prostor pro hravost. Na konci lekce přichází šavásana, kdy necháme celé tělo ztěžknout do podložky a úplně se uvolníme.

Mé zkušenosti

Pohyb je pro mě vášní od malička. Jóga mi však nabídla přesah, a teď je součástí mého života už od roku 2011. Není to jen můj koníček. Mám pocit, že vlastně žiju jógu. Pomáhá mi se zklidnit ve stresovém období. Jóga mě též naučila si naslouchat, být k sobě ohleduplná. Každý den mě motivuje k trpělivosti, díky které vidím, že pak posouvám své hranice. Pomohla mi na cestě k nalezení vnitřní síly, svého jádra. Přináší mi radost, kterou ráda předávám dále svým studentům.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě meditace v pohybu a cesta. A být na ní mi už dalo tolik, že jsem velmi vděčná a těší mě, že to můžu předávat dál. Běžně na lekci zažívám radost. Někdy se i stane, že se společně zasmějeme tomu, jaké srandovní pozice zkoušíme. Často mívám pocit, že jsme všichni v sále na jedné dechové vlně, právě teď plyneme v momentu. A to je úžasný pocit. Vždy mě také potěší zpětná vazba od klientů, ať už to je úsměv na konci lekce, či vyjádření vděku.

Více o mně

Studuji psychologii na FF UK, zajímá mě tedy i efekt jógy na mysl. Snažím se, aby lekce měla i terapeutický účinek. Například do závěrečné relaxace přidávám prvky autogenního tréninku a Jocobsonovi relaxace. Speciálně pro jógu jsem si založila profil na Instagramu. Sdílím jógová videa, fotky z přírody a vlastní příběhy z jógové cesty. @kristi.yoga.praha. Aktuální lekce, které mám v Domě jógy na Andělu včetně záskoků najdete na mé stránce založené pro tyto účely: www.facebook.com/Kristi.Yoga.Praha/. Můžete mi tam též napsat zprávu. :)

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Masáže, které mají smysl

Ráda bych Vám představila masáže, které mají podle mě smysl.  Více

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Teorie žádný velký význam nemá - praxe udělá v životě změnu

Pattabhi Jois

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů