Lenka Uhlíková

Lenka Uhlíková
Lekce začíná úvodní relaxací nebo dechovou technikou, při níž odvedeme pozornost od vnějších vlivů a obrátíme ji k sobě samým, ke svému tělu, k dechu a k prováděnému pohybu. Následujícími průpravnými cviky připravíme tělo na praxi ásan. V závěrečné relaxaci celé tělo uvolníme a necháme doznít účinky cvičení.

Mé lekce hatha jógy jsou vhodné pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Každý cvičí podle svých možností s ohledem na momentální stav svého těla. Cílem lekce je především celkové protažení a posílení těla, zlepšení držení těla a odstranění svalových dysbalancí. Vědomé řízení dechu spolu s pomalým zaujímáním ásan a výdrž v nich přináší fyzické i psychické uvolnění, dochází k odstranění bolesti a k redukci napětí a stresu.

Mé zkušenosti

Miluji pohyb a celý život aktivně sportuji. Právě to se ale podepsalo na mém pohybovém aparátu. Pocit tělesného diskomfortu a bolesti zad mě přivedly asi před 5 lety na první lekci jógy. Zpočátku jsem v józe hledala jen cvičení, které vykompenzuje problémy vzniklé jinou sportovní činností. Brzy jsem ale zjistila, že jóga přináší mnohem víc než jen kompenzaci na fyzické úrovni. Vědomou prací s dechem, myslí i tělem se člověk celkově zklidní, naladí se na své tělo a naučí se lépe vnímat jeho potřeby, stane se vyrovnanějším a řeší věci s větším nadhledem. Jóga nás učí na chvíli se zastavit a prožít přítomný okamžik.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě cestou k sobě, cestou k vitalitě a kondici, cestou k rovnováze a harmonii. V józe se dá objevovat stále něco nového a každý si v ní najde to své. To, co v danou chvíli zrovna potřebuje. Jóga si mě získala, proto jsem se rozhodla tuto zkušenost předávat dál. Baví mě sledovat, jaké děláte díky józe pokroky a jak jóga mění vaše životy.

Více o mně

Více o mně

Kurzy:

  • 2017: Česká akademie jógy, Instruktor jógy 3.třídy, 110 hodin
  • 2018: Dům jógy, Instruktor jógy, 200 hodin

Semináře a workshopy

  • Dům jógy: zdravá záda, jóga core
  • IQ pohyb akademie: základní jógové pozice zdravě

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Masáže, které mají smysl

Ráda bych Vám představila masáže, které mají podle mě smysl.  Více

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Rok psa

Malou část nového roku máme za sebou a během ní jsme si pravděpodobně ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Setkání dvou lidí je dočasné, zatímco spojení člověka s vesmírem je věčné.

osho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Odhlásit se z odběru e-mailů