Vážení klienti,
vzhledem k rozhodnutí vlády budou všechna naše studia od 13.3. až do odvolání uzavřena. Všechny rezervace budou zrušeny a kredity navráceny na účet. Také platnost kreditů Vám bude automaticky o měsíc prodloužena. A protože i recepce budou zavřeny, případné dotazy rádi zodpovíme mailem. Děkujeme za pochopení, už teď nám chybíte a moc se na Vás těšíme v lepších časech.
Váš Dům jógy

Lenka Uhlíková

Lenka Uhlíková
Lekce začíná úvodní relaxací nebo dechovou technikou, při níž uvolníme tělo, zklidníme mysl, odvedeme pozornost od okolí a obrátíme ji k sobě samým. Následujícími průpravnými cviky připravíme tělo na praxi ásan. Účinky lekce necháme doznít v závěrečné relaxaci.

Vedu různé lekce hot jógy – klidnější, relaxační; více posilovací či lekci zaměřenou na zdravá záda. Vycházím z hatha jógy, kladu důraz na správné nastavení pozic s ohledem na principy zdravého pohybu, na správné dýchání, vědomý pohyb i vědomé uvolnění.

Mé lekce jsou vhodné pro každého, nabízím varianty pozic s ohledem na Vaši pokročilost a kondici. Cílem lekce je celkové protažení a posílení těla, zlepšení držení těla a odstranění svalových dysbalancí. Vědomé řízení dechu spolu s pomalým zaujímáním ásan a výdrž v nich přináší fyzické i psychické uvolnění, dochází k odstranění bolesti a k redukci napětí a stresu.

Mé zkušenosti

Miluji pohyb a celý život aktivně sportuji. K józe mě přivedla potřeba vykompenzovat zdravotní problémy vzniklé jinými sportovními činnostmi. Brzy jsem ale zjistila, že jóga přináší mnohem víc než jen kompenzaci na fyzické úrovni. Vědomou prací s dechem, myslí i tělem se člověk celkově zklidní, naladí se na své tělo a naučí se lépe vnímat jeho potřeby, stane se vyrovnanějším a řeší věci s větším nadhledem. Jóga nás učí na chvíli se zastavit a prožít přítomný okamžik.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě cestou k sobě, cestou k vitalitě a kondici, cestou k rovnováze a harmonii. V józe se dá objevovat stále něco nového a každý si v ní najde to své. To, co v danou chvíli zrovna potřebuje. Jóga si mě získala, proto jsem se rozhodla tuto zkušenost předávat dál. Baví mě sledovat, jaké děláte díky józe pokroky a jak jóga mění Vaše životy.

Více o mně

Více o mně

Kurzy:

  • 2016/17: Česká akademie jógy, Instruktor jógy 3.třídy, 110 hodin
  • 2017/18: Dům jógy, Instruktor jógy, 200 hodin
  • 2018/19: Ivana a Jan Knaislovi, Jógová terapie, 180 hodin
  • 2019: Rehabilitation Prague school, Dynamická neuromuskulární stabilizace podle Koláře sportovní kurz část I., 12 hod.

Semináře a workshopy

  • Dům jógy: 2018: Zdravá záda, Lenka Oravcová
  • Dům jógy: 2018: Jóga pro seniory, Věra Vojtěchová
  • IQ pohyb akademie: 2018: Základní jógové pozice zdravě
  • IQ pohyb akademie: 2018: Axiální systém
  • IQ pohyb akademie: 2019: Diagnostika – držení těla
  • IQ pohyb akademie: 2019: Myofasciální autorelaxace

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Hormonální jóga

Mnoho žen hledá, hledá a vlastně ani netuší přesně co. I já jsem hledala ...  Více

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Správný cestovatel nemá žádné plány ani záměr dokončení cesty.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů