Linda Nezbedová

Linda Nezbedová
V praxi jógy mám ráda plynulost (flow), v mých lekcích jsou asány uspořádány tak, aby na sebe systematicky navazovaly a spolu s dechem vytvářely jednotný celek vedoucí k sebepoznání a udržení přirozeného zdravotního stavu. Během mé lekce se zasmějete, protáhnete, posílíte své tělo a zklidníte svou mysl. Ve své výuce praktikuji 5 základních principů jógy: správné cvičení (āsanas), správné dýchání (prānāyāma), správná relaxace (savāsana), pozitivní myšlení a meditace (vedānta a dhyāna).

Mé zkušenosti

K józe jsem se dostala kvůli zdravotním problémům a už se mnou zůstala dodnes. Nejprve mě na józe fascinovala krása asán. Přelom v pohledu na jógu u mě nastal asi před 2 lety, kdy jsem si díky praxi uvědomila, že jóga není o výsledku (cílem není stoj na rukách), ale o cestě, kterou člověk projde a o transformaci během této cesty.

V průběhu let jsem se józe věnovala více či méně intenzivně. Intenzivněji jsem se józe začala věnovat v době, kdy jsem žila ve Španělsku, měla jsem to štěstí a našla jsem lektorku, které dala mé praxi nový směr a posunula mě v praxi dále. Frekvence mojí praxe se zvyšovala, až se na konec stala každodenní náplní mého života, proto jsem se rozhodla stát se lektorkou jógy.

Absolvovala jsem kurz instruktora Hatha jógy akreditovaný Yoga Alliance a MŠMT. Během studia na univerzitě jsem absolvovala zkoušku z anatomie a fyziologie člověka. Studium ásan doprovázím studiem filozofie jógy a neustále se učím, jak aplikovat učení této starověké duchovní vědy v každodenním životě 

 

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je celoživotní cesta, baví mě být součástí této cesty každého ze studentů a sledovat, jak se studenti vyvíjejí a posouvají své hranice v harmonii těla, duše, mysli a s úsměvem na tváři.

Když učím, ráda vedu studenty na jejich vlastní cestě, podporuji jejich individuální zkušenosti a schopnosti, vyzývám je k praktikování mimo obvyklou zónu pohodlí a posunutí svých možností. 

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Já a jóga - Richard Holický

S jógou jsem se poprvé setkal díky rande s jogínkou, která mě dotlačila na ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Pokud nezměníte svůj směr, skončíte tam, kam směřujete.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů