Vážení klienti, z nařízení vlády jsou až do odvolání všechna studia Domu jógy uzavřena. Lekce probíhají dále dle rozvrhu a můžete se jich účastnit ON-LINE.

Marie Kmochová

Marie Kmochová
Na svých hodinách jógy se kromě praktikování klasických ásan věnuji také jejich správnému provedení. To začíná už u správně provedené opory rukou a nohou. Takto si ušetříme řadu nejčastějších zdravotních problémů, což bývají většinou bedra a krční páteř. Každou hodinu začínám relaxací zaměřenou na dech, po ní následuje část cviků, které pomáhají harmonizovat naše tělo – praktikujeme lomu-vilomu. Po ní už následuje sestava ásan tak, abychom správně protáhli a posílili celé tělo. Snažím se, aby hodina jako celek byla pro klienty jednak účinná posílením a protažením svalů a také, aby se dokázali koncentrovat a relaxovat. Vždy na konci hodiny se uvolňujeme, k tomu nám pomáhají různé relaxační a meditační techniky, které v závěrečné relaxaci používám.

Mé zkušenosti

Dříve jsem si myslela, že relaxace pouze zabírá čas. Poznala jsem však, že je tomu přesně naopak! Pokud chceme efektivně pracovat, potřebujeme se také naučit efektivně regenerovat. S pravidelným odpočinkem dokážeme pracovat méně hodin, ale o to produktivněji. Pravidelná relaxace dostává celý náš organismus do harmonie. Po každé úvodní relaxaci zařazuji ještě speciální harmonizační sestavu cviků. Jóga nejsou jenom ásany a meditace, ale také mudry, bandhy, kumbhaky a pránajáma. S tím vším Vás na svých hodinách budu postupně seznamovat.

Jógu cvičím třicet let a deset let ji lektoruji. Sama pro sebe ji cvičím pro to, že mi vždy v životě dokázala pomoci. Ať už to byl určitý typ ásan, meditace či relaxační technika. Myslím , že když něco pomůže mně, určitě se najde i někdo jiný, s kým to také rezonuje. Život je o spolupráci, a tak se ráda se svými poznatky a zkušenostmi podělím.

  • Absolvovala jsem instruktorský kurz instruktorů jógy II. třídy, kurz FTVS s mezinárodní akreditací MŠMT – Ivana a Jan Knaislovi.
  • Také řadu kurzů u Petra Smila a Dalibora Štědronského, kurz fyzioterapie u Dana Müllera.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je cesta. Baví mě na ní to, že je ideálním skloubením cvičení, relaxace i meditace. Je to cesta proměnlivá, někdy klikatá, stejně jako náš život. Není to dogma. Proto se také na hodinách zaměřuji i na správné držení těla a postavení v ásanách. Špatným postojem a chybným prováděním ásan se můžeme poškozovat a také vyčerpávat. Cílem mojí hodiny je to, aby nás cvičení posílilo a dodalo více energie. Velmi důležitý je pro mě kontakt se cvičenci. Vnímám celkovou atmosféru v sále, odezvy a pocity cvičenců. Nejkrásnější je, když odcházím z hodiny a všichni jsou dobře protažení, odpočatí a příjemně naladění. Potom vím, že to všechno, co dělám, stojí za to.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Abraham Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů