Markéta Jirková

Markéta Jirková
Své lekce začínám nácvikem správného dýchání, prohřátím s pozdravy slunce a cvičením jednotlivých ásán. Do lekcí zařazuji obvykle harmonizační orgánovou sestavou, která otevře jednotlivé akupunkturní dráhy cíleným protažením svalů a uvolněním koubů a jednotlivé ásány zaměřené na posílení core, stability a svalstva celého těla. Závěr lekce patří pak relaxaci. Lekce jsou postaveny na principu hatha jógy, kdy spojuji dynamické přechody s výdrží v pozicích.

Mé zkušenosti

Absolvovala jsem kurz Instruktora jógy na FTVS UK, předtím jsem pracovala jako Ergoterapeut na rehabilitačním oddělení nemocnice Motol. Na svých lekcích propojuji znalosti z anatomie s vnímáním svého těla při výdrži v pozicích.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě cesta k objevování stále nových vrcholů a odstraňování překážek. Učí mě trpělivosti, disciplíně a lásce. A své zkušenosti ráda předám dál.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Joga u moře? Nejlepší nápad

Spojíme-li někdy mnoho těch "nejlepších věcí", dopadne to občas jako ...  Více

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Teorie žádný velký význam nemá - praxe udělá v životě změnu

Pattabhi Jois

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů