Martina Šedová

Martina Šedová
V jógové praxi vyučuji převážně začátečníky, mé hodiny jsou mírně dynamické v klidném duchu, zaměřené na podrobné popisování pozic. Snažím se, aby si mohl zacvičit každý, předvádím více náročností pozic. Na hodinách vše víc vysvětluji, snažím se přiblížit působení a pozitivní účinky ásan, popisuji vliv dechu.

Mé zkušenosti

Jógové praxi se věnuji od roku 2000. Jóga mi otevřela cestu k sobě, hledání klidu, vnímání s nadhledem. Pokud cvičíte jógu, podporujete tělo i mysl komplexně. Mojí osobní zkušeností je, že lekce jógy vždy nabije pozitivní energií.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Ráda předávám to, co jsem se naučila. A učím se nadále - jóga je cesta na celý život. Jsem přesvědčená o léčebných účincích jógy, baví mě toto učení předávat dál a pozitivně tak ovlivňovat životy lidem.

Více o mně

Více o mně

Mým dlouhodobým povoláním byla práce v neziskovém sektoru, věnovala jsem programům pro duševně nemocné. Po jisté době mi nějak došla energie a nyní je mým řemeslem (i koníčkem) floristika. Vystudovala jsem lektorskou školu u společnosti Český svaz jógy pod vedením manželů Kneisslových, dále roční školu Individuální jógové terapie taktéž u ČSJ.

Věnuji se Hathajóze a dalším pomalým formám pohybu. Vedu kolektivní, individuální, a také firemní lekce. Vyučuji převážně jógu pro začátečníky, zaměřuji se na podrobné popisování pozic. Snažím se vždy ukázat více náročností provedení tak, aby mohl cvičit každý. Myslím, že jóga by měla být nenásilná, nekritická, bez prvotního se zaměření na výsledky – výsledky přijdou samy. Pozice bychom měli ustát s grácií, neměly by být o utrpení.

Zaobírám se alternativními výživovými směry - přírodní stravou - makrobiotikou, vegetariánskou stravou, veganskou stravou, léčebnou výživou, detoxikačními metodami. Zajímám se o přírodní medicínu, meditace. Mohu pomoci s úpravou jídelníčku a celkovou detoxikací.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Jóga a stres

Stres je slovo, které před lety vstoupilo do našeho každodenního slovníku a ...  Více

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Můžete prohledat celý vesmír ve snaze najít někoho, kdo si zaslouží vaši lásku víc než vy samotní, nikoho takotého však nenajdete.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Odhlásit se z odběru e-mailů