Martina Wellnerová

Martina Wellnerová
Lekce probíhají v pomalém tempu, mají delší úvodní, a kratší závěrečnou relaxaci. Nejprve jemně rozhýbeme tělo a připravíme na složitější pozice. Do lekcí zapojuji jak poznatky ze současné jógové terapie, tak i moderní poznatky o zdravém pohybu, vývojové kineziologii či nově fasciálním systému.

Lekce jsou vedené s důrazem na pozorování a naslouchání vlastnímu tělu, dechu, jako předpokladu k hledání vlastních zdravých vzorců pohybu, rozvoji propriocepce a pohybové inteligence. Nasloucháním moudrosti těla postupně můžeme měnit nevhodné pohybové vzorce (nejen tělesné) a tyto dovednosti přenést z jógových podložek do běžného života.  Jsou vhodné pro všechny, kterým nevyhovují dynamické směry jógy.

Mé zkušenosti

Nejsem sportovní typ a měla jsem zakázané i cvičení na ZŠ, proto byl pro mne objev jógy v mých 18-ti letech zjevením, které mě s různou intenzitou v životě provázelo a provází. V různých životních etapách také měnila jóga svoji podobu, později jsem se seznámila s různými směry posturální jógy, nejvíce mne ovlivnilo setkání s PhDr. Jiřím Čumpelíkem a PhMr. Rudolfem Skarnitzlem a jógovou filosofií a etikou.

Mojí specializací je práce s hypermobilitou. Z vlastní zkušenosti vím, že s hypermobilitou je nutné v józe a jógové terapii pracovat odlišně a neprohlubovat nesprávně prováděným pohybem či přetížením stávající či budoucí potíže.

Absolvovala jsem kurz nejvyšší trenérské I. třídy u České akademie jógy na FTVS a FF UK - Jóga a jógová terapie, dále semináře fyzioterapie funkce v CKP Sámova, Dobřichovice aj.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Zajímá mne proces proměny, který díky jógovému konceptu ovlivňuje na principu fraktálu všechny úrovně člověka přes hrubohmotné tělo až vyšším úrovním vědomí. Hledám propojení jógové terapie, filosofie a etiky a tělesného pohybu s naším současným každodenním životem.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a stres

Stres je slovo, které před lety vstoupilo do našeho každodenního slovníku a ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Masáže, které mají smysl

Ráda bych Vám představila masáže, které mají podle mě smysl.  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Ty, tak jako nikdo jiný v celém vesmíru, si zasloužíš svoji lásku a přívětivost.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů