Martina Wellnerová

Martina Wellnerová
Lekce probíhají v pomalém tempu, mají delší úvodní, a kratší závěrečnou relaxaci. Nejprve jemně rozhýbeme tělo a připravíme na složitější pozice. Do lekcí zapojuji jak poznatky ze současné jógové terapie, tak i moderní poznatky o zdravém pohybu, vývojové kineziologii či nově fasciálním systému.

Lekce jsou vedené s důrazem na pozorování a naslouchání vlastnímu tělu, dechu, jako předpokladu k hledání vlastních zdravých vzorců pohybu, rozvoji propriocepce a pohybové inteligence. Nasloucháním moudrosti těla postupně můžeme měnit nevhodné pohybové vzorce (nejen tělesné) a tyto dovednosti přenést z jógových podložek do běžného života.  Jsou vhodné pro všechny, kterým nevyhovují dynamické směry jógy.

Mé zkušenosti

Nejsem sportovní typ a měla jsem zakázané i cvičení na ZŠ, proto byl pro mne objev jógy v mých 18-ti letech zjevením, které mě s různou intenzitou v životě provázelo a provází. V různých životních etapách také měnila jóga svoji podobu, později jsem se seznámila s různými směry posturální jógy, nejvíce mne ovlivnilo setkání s PhDr. Jiřím Čumpelíkem a PhMr. Rudolfem Skarnitzlem a jógovou filosofií a etikou.

Mojí specializací je práce s hypermobilitou. Z vlastní zkušenosti vím, že s hypermobilitou je nutné v józe a jógové terapii pracovat odlišně a neprohlubovat nesprávně prováděným pohybem či přetížením stávající či budoucí potíže.

Absolvovala jsem kurz nejvyšší trenérské I. třídy u České akademie jógy na FTVS a FF UK - Jóga a jógová terapie, dále semináře fyzioterapie funkce v CKP Sámova, Dobřichovice aj.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Zajímá mne proces proměny, který díky jógovému konceptu ovlivňuje na principu fraktálu všechny úrovně člověka přes hrubohmotné tělo až vyšším úrovním vědomí. Hledám propojení jógové terapie, filosofie a etiky a tělesného pohybu s naším současným každodenním životem.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Hormonální jóga

Mnoho žen hledá, hledá a vlastně ani netuší přesně co. I já jsem hledala ...  Více

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Aerojóga očima lékařky

Všichni jistě známe bolest zad. Aby ne, postihuje asi 1/3 naší populace. ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Když to nejméně čekáme, život se na nás obrátí s výzvou, aby vyzkoušel naši odvahu a vůli ke změně.

Paulo Coelho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů