Petra Kolocová

Petra Kolocová
Na mých lekcích vždy začínáme relaxací, zklidněním a napojením se na naše nitro a náš dech a připomenutím si záměru proč zrovna dnes praktikujeme jogu. Pokračujeme přes rozehřátí těla pozicemi v sedě až k pozdravům slunci, které najdete téměř na každé mé lekci, někdy v klasickém podání ať už pozdrav slunci A, B, klasický až po modifikované verze a pak už pokračujeme podle toho na kterou lekci jste přišli (Hatha, Power a nebo Jin (zde pozdravy slunci neprovádíme)).

Vždy se snažíme respektovat svoje tělo a nejít přes jeho hranice, dopřávat tělu protažení, posílení, ale pořád praktikovat Ahimsu (nenásilí). Snažíme se projevit trochu lásky a péče svému tělu v každé pozici a zachovávat lehký úsměv na rtech. Na závěr pak přichází delší relaxace v Shavasaně a před otevřením očí už v sedě vyřknutí afirmace a procítění její síly.

Mé zkušenosti

Jógu jsem začala praktikovat zhruba v roce 2013 kvůli velkým bolestem zad způsobenými skoliozou. Od té doby praktikuji nepřetržitě. Joga se pro mě stala velkou láskou a tak jsem si v roce 2017 udělala lektorský kurz s certifikátem instruktora jogy RYT200 a v roce 2018 jsem si přidělala kurz Jin jogy.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Baví mě, že joga se nedá dělat jen na půl, že má schopnost vás vtáhnout dokonale k přítomnému okamžiku a dovolí vám si užívat to, že jste tady a teď. Jakoby žádná minulost ani budoucnost neexistovala. A to se vám snažím na lekcích vždy ukázat, pomoci vám se napojit na přítomný okamžik, na svoji duši a na své tělo. Aby jste svoji duši a tělo dokázali perfektně vnímat a následně s nimi podle toho pracovat.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Já a RYT 200

Jste lektorem jógy a váháte, zda investovat do Vašeho dalšího vzdělání a ...  Více

Jóga jako švédský stůl?

Znáte to: jste na dovolené, k večeři švédské stoly a vy musíte vyzkoušet ...  Více

Rok psa

Malou část nového roku máme za sebou a během ní jsme si pravděpodobně ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Žádná kouzelná síla není tak krásná, mocná a inspirující , jako naše smějící se oči.

Sri Chinmoy

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů