Richard Holický

Seznam mých lekcí

Richard Holický
V mých lekcích cvičíme v klidném, pomalém tempu, aby klient v každém okamžiku cítil, co je pro něj prospěšné a cvičil s úsměvem a nadhledem. Respektuji individualitu každého tak, aby všem jóga dělala dobře nejen po těle, ale i na duši.
Jóga se nedá popsat – musí se zkusit.

Mé zkušenosti

Lektorování jógy praktikuji cca 25 let. Jsem přesvědčen, že v každém je něco dobrého, jak v přístupu k sobě samému, tak i k ostatním, a jóga to pomáhá objevit.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Nejvíc mě na józe a lektorování baví, že jógu pro své zdraví může praktikovat v podstatě každý. I lidé s ozdobnými tukovými prstenci kolem pasu, mladí i staří, ženy i muži, sportovci i nesportovci.

A na svých lekcích se o tom neustále přesvědčuji.

Ve volném čase hraji ve skupině Aktivní uhlí... a toto jsem natočil pro vás:-)

 

Nabídka masáží - centrum Vinohrady

Zobrazit seznam masáží

Více o mně

Za mnoho let praxe stále zjišťuji, že jóga je pro mnoho lidí exotický pojem. Jsou někdy zbytečně odrazováni propagací v časopisech, na videu a podobně, kde krásné štíhlé mladé ženy mezi 18 – 30 lety předvádí jógové pozice, které sice na první pohled vypadají „úžasně“, ale člověk, který není zrovna mladou ženou shora popsanou, si řekne: „tak tohle není pro mě, to neudělám“…a vzdá to. Je to velká škoda. Jóga není o té vnější kráse „jogínek“, co vidíte na barevném křídovém papíře módních časopisů. Je více o vnitřní kráse každého z nás. Ta je pak vyzařována i vně…a okolí to většinou pozná.

Jsem lektor jógy s kvalifikací II. tř. s licencí pořádat veřejné školy jógy. V kurzech praktikuji integrální jógu (sloučení osmi známých prvků jógy dle Pataňdžňaliho), hathajógu, dechová cvičení a koncentrační i meditační techniky. Pořádám víkendová a týdenní jógová soustředění na různých místech republiky, pravidelně se jako přednášející účastním výstav, workshopů a přednášek po celé republice. Jsem členem Svazu učitelů jógy, absolventem školy "Silva control mind" a držitelem diplomu "Shiatsu school". Na základě praxe z absolvovaných seminářů se zabývám působením energetických vlivů ve vztazích mezi lidmi dle systému Jin-Jang.

Více o mně: www.jogar.cz

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Očistné jógové techniky neboli hathajógové krije

Jóga rozhodně nejsou jen ásany, meditace a dechové techniky. Jóga je ...  Více

Můžete prohledat celý vesmír ve snaze najít někoho, kdo si zaslouží vaši lásku víc než vy samotní, nikoho takotého však nenajdete.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace