Simona Harániová

Simona Harániová
Mé lekce powerjógy vždy začínáme ztišením a zklidněním mysli a pokračujeme krátkou pranájamou. Přes jemné rozpohybování páteře se dostaneme k pozdravům slunce a zahřátí celého těla. Následuje dynamičtější plynutí v rytmu dechu, kdy se dostaneme i k náročnějším ásanám, při kterých se možná i zapotíte. Občas experimentujeme s balančními pozicemi, hledáme své hranice a lépe poznáváme sami sebe a své tělo. Vždy však platí, že každý cvičí dle svých aktuálních možností. Na závěr lekce nás čeká příjemná relaxace v šavásaně a vonný olejíček pro umocnění celé praxe.

Mé zkušenosti

Pohyb a sport mě provází celý život. Od tří let jsem lyžovala, chodila na gymnastiku, atletiku a později hrála pár let závodně volejbal. S nástupem na střední školu šel sport stranou, až si mě v roce 2017 našla jóga, a to právě v Domě jógy. Nebyla to láska na první pohled, jelikož jsem nebyla z jiných sportů zvyklá sedět, pozorovat, uvědomovat si dech, tělo.. ale stále tam bylo to “něco”, co mě vracelo znovu a znovu na podložku, až se jóga stala nedílnou součástí mého života. 

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Dnešní doba je rychlá a hektická - nemáme na nic čas. Proto chci na mých lekcích pomáhat lidem k tomu, aby se vědomě zastavili a nadechli se. Dovolím si tvrdit, že dech je to nejdůležitější, co máme a sama ze svých zkušeností vím, že s ním lze vědomě pracovat a zlepšovat jeho kvality. Naplňuje mě v lidech probouzet lásku k pohybu, a kdo již na mé lekci někdy byl, tak ví, že se neberu zas tak vážně a je pro mě důležité, aby jóga byla do jisté míry také zábava. Jen k tomu, co nás totiž skutečně baví a naplňuje, se budeme vracet s láskou a radostí třeba celý život :)

 

  1. Více o mně

Mimo jógy se také párkrát v týdnu věnuji crossfitu, a snažím se i z tohoto na první pohled odlišného světa přenést benefity do jógové praxe. Často se tedy na mých lekcích setkáte i s cviky na mobilitu, flexibilitu ale i silovější cviky, kterými se snažím oživit flow.

2021 - RYT 200 h Yoga Alliance (Power yoga akademie)

2021 - YACEP 4 h Yoga Alliance - kurz meditace vipassana (Yoga4everybody)

2021 - seminář Umění jógového dotyku pod vedením Lucie Formanové (Jógovna)

V blízké době mě čekají i další kurzy a semináře, jelikož sama zůstávám také studentem a v oblasti jógy se plánuji vzdělávat celý život :)

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

MaMi jóga – cvičení maminek s miminkem

Narodilo se vám miminko? Asi jste záhy zjistila, že porodem nic nekončí, ale ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Být přirozený znamená se uvolnit. A k nalezení pravdy nepotřebujeme nic jiného, než se naprosto uvolnit.

Osho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů