Simona Harániová

Simona Harániová
Mé lekce powerjógy vždy začínáme ztišením a zklidněním mysli a pokračujeme krátkou pranájamou. Přes jemné rozpohybování páteře se dostaneme k pozdravům slunce a zahřátí celého těla. Následuje dynamičtější plynutí v rytmu dechu, kdy se dostaneme i k náročnějším ásanám, při kterých se možná i zapotíte. Občas experimentujeme s balančními pozicemi, hledáme své hranice a lépe poznáváme sami sebe a své tělo. Vždy však platí, že každý cvičí dle svých aktuálních možností. Na závěr lekce nás čeká příjemná relaxace v šavásaně a vonný olejíček pro umocnění celé praxe.

Mé zkušenosti

Pohyb a sport mě provází celý život. Od tří let jsem lyžovala, chodila na gymnastiku, atletiku a později hrála pár let závodně volejbal. S nástupem na střední školu šel sport stranou, až si mě v roce 2017 našla jóga, a to právě v Domě jógy. Nebyla to láska na první pohled, jelikož jsem nebyla z jiných sportů zvyklá sedět, pozorovat, uvědomovat si dech, tělo.. ale stále tam bylo to “něco”, co mě vracelo znovu a znovu na podložku, až se jóga stala nedílnou součástí mého života. 

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Dnešní doba je rychlá a hektická - nemáme na nic čas. Proto chci na mých lekcích pomáhat lidem k tomu, aby se vědomě zastavili a nadechli se. Dovolím si tvrdit, že dech je to nejdůležitější, co máme a sama ze svých zkušeností vím, že s ním lze vědomě pracovat a zlepšovat jeho kvality. Naplňuje mě v lidech probouzet lásku k pohybu, a kdo již na mé lekci někdy byl, tak ví, že se neberu zas tak vážně a je pro mě důležité, aby jóga byla do jisté míry také zábava. Jen k tomu, co nás totiž skutečně baví a naplňuje, se budeme vracet s láskou a radostí třeba celý život :)

 

  1. Více o mně

Mimo jógy se také párkrát v týdnu věnuji crossfitu, a snažím se i z tohoto na první pohled odlišného světa přenést benefity do jógové praxe. Často se tedy na mých lekcích setkáte i s cviky na mobilitu, flexibilitu ale i silovější cviky, kterými se snažím oživit flow.

2021 - RYT 200 h Yoga Alliance (Power yoga akademie)

2021 - YACEP 4 h Yoga Alliance - kurz meditace vipassana (Yoga4everybody)

2021 - seminář Umění jógového dotyku pod vedením Lucie Formanové (Jógovna)

V blízké době mě čekají i další kurzy a semináře, jelikož sama zůstávám také studentem a v oblasti jógy se plánuji vzdělávat celý život :)

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Téma měsíce: Jak vám jóga změnila život?

Odcvičeno. Zavírám dveře studia, odcházím a jógu mám za sebou. Za ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Pokud si myslíte, že vše špatné ve vašem životě je vina někoho jiného, budete hodně trpět.

Dalajláma

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů