Tereza Novotná

Tereza Novotná
Zvu vás na flow jógu (lze přeložit jako plynutí, tok) spojující moji lásku ke kreativnímu a funkčnímu pohybu a anatomii. Lekce jsou postaveny na principech hatha jógy a zkušenostech získaných z několikaletého působení coby fyzioterapeutky. Zdravotní lekce, vedené pomalejším tempem, obsahují více zastávek pro naladění k dechu a odpočinek, dynamické lekce rozvíjí schopnosti pohybového systému novým, kreativním způsobem. Zdravotní aspekt lekcí i celkový pokrok je svázán se schopností otevřít mysl k sebereflexi a oproštění se od vlastního ega. V lekcích figuruji jako "pomocník" při skupinových lekcích, seznamuji s možnostmi provedení - řiďte se, prosím, vlastní intuicí při provádění pozic i dechových cvičení. Děkuji za spolupráci. Občas při lekcích probíhají asistence v pozicích, tzn., že dopomáhám k prohloubení/zjemnění pozice dotykem. Pokud si asistence nepřejete, informujte mě o tom, prosím, dopředu.

Mé zkušenosti

Jóga byla mému tělu od začátku blízká svou podobou s dříve provozovanou gymnastikou, která jako jeden z mála sportů spojuje sílu, flexibilitu i koordinaci. Učí hledání zlatého středu mezí zmíněnými dovednostmi. Jakmile se student od středu odchýlí, dává přílišný důraz pouze na jednu část, přichází pocit nepohody, až bolesti.

Když se pak po určité době k praxi posturální jógy (pozic) přirozeně přidala "schopnost" snadnějšího nalezení psychické rovnováhy, rozšířil se můj zájem o psychologii (zvláště jungovskou psychoanalýzu a z ní vycházející směry). Nyní vnímám jógu jako skvělý prostředek k vybalancováním emocí, práci na vlastním potenciálu, i zpracování nevědomých obsahů mysli.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Touha po dalších informacích a zkušenostech ze mě udělala studentku jógy a potřeba předat všechno dobré, co mi to dalo, ze mě udělala lektorku.

Více o mně

Více o mně

Jóga je pro mě životní filosofií, lifestylem, který mi pomáhá pochopit sama sebe, mít se ráda a být šťastným člověkem. Ve svých rozličných podobách, od vědomého bytí v přítomném okamžiku, meditací, dechových cvičení, až k dynamickým stylům, je možné jógu praktikovat v jakékoli životní situaci.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Newsletter Domu jógy

Chcete zasílat novinky a zajímavé informace o józe?

Přihlaste se k odběru novinek

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Časté dotazy

Máte dotaz ohledně cvičení? Nevíte, jak se rezervovat? Nevíte, zda je lekce vhodná v případě zdravotních problémů?

Chcete vědět, jestli ...

Navštivte sekci časté dotazy.

Články a zajímavosti nejen o józe

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Dech a život

Bez nadsázky si dovolím tvrdit, že dech je ten nejdůležitější proces pro ...  Více

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Podstata praxe jógy je nastavení vnitřní a vnější rovnováhy

Claus Grzesch

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Odhlásit se z odběru e-mailů