Vážení klienti, z důvodu nařízení vlády jsou naše studia až do odvolání zavřena. Lekce probíhaji online.

Tereza Novotná

Tereza Novotná
Zvu vás na flow jógu (lze přeložit jako plynutí, tok) spojující moji lásku ke kreativnímu a funkčnímu pohybu a anatomii. Lekce jsou postaveny na principech hatha jógy a zkušenostech získaných z několikaletého působení coby fyzioterapeutky. Zdravotní lekce, vedené pomalejším tempem, obsahují více zastávek pro naladění k dechu a odpočinek, dynamické lekce rozvíjí schopnosti pohybového systému novým, kreativním způsobem. Zdravotní aspekt lekcí i celkový pokrok je svázán se schopností otevřít mysl k sebereflexi a oproštění se od vlastního ega. V lekcích figuruji jako "pomocník" při skupinových lekcích, seznamuji s možnostmi provedení - řiďte se, prosím, vlastní intuicí při provádění pozic i dechových cvičení. Děkuji za spolupráci. Občas při lekcích probíhají asistence v pozicích, tzn., že dopomáhám k prohloubení/zjemnění pozice dotykem. Pokud si asistence nepřejete, informujte mě o tom, prosím, dopředu.

Mé zkušenosti

Jóga byla mému tělu od začátku blízká svou podobou s dříve provozovanou gymnastikou, která jako jeden z mála sportů spojuje sílu, flexibilitu i koordinaci. Učí hledání zlatého středu mezí zmíněnými dovednostmi. Jakmile se student od středu odchýlí, dává přílišný důraz pouze na jednu část, přichází pocit nepohody, až bolesti.

Když se pak po určité době k praxi posturální jógy (pozic) přirozeně přidala "schopnost" snadnějšího nalezení psychické rovnováhy, rozšířil se můj zájem o psychologii (zvláště jungovskou psychoanalýzu a z ní vycházející směry). Nyní vnímám jógu jako skvělý prostředek k vybalancováním emocí, práci na vlastním potenciálu, i zpracování nevědomých obsahů mysli.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Touha po dalších informacích a zkušenostech ze mě udělala studentku jógy a potřeba předat všechno dobré, co mi to dalo, ze mě udělala lektorku.

Více o mně

Více o mně

Jóga je pro mě životní filosofií, lifestylem, který mi pomáhá pochopit sama sebe, mít se ráda a být šťastným člověkem. Ve svých rozličných podobách, od vědomého bytí v přítomném okamžiku, meditací, dechových cvičení, až k dynamickým stylům, je možné jógu praktikovat v jakékoli životní situaci.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Já a jóga - Richard Holický

S jógou jsem se poprvé setkal díky rande s jogínkou, která mě dotlačila na ...  Více

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Můžete prohledat celý vesmír ve snaze najít někoho, kdo si zaslouží vaši lásku víc než vy samotní, nikoho takotého však nenajdete.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů