Tereza Freya Šikolová

Tereza Freya Šikolová
Zaměřuji se na jemnější cvičení s důrazem na uvědomění si vlastního těla, jeho limitů a potřeb. Každý máme jiné fyzické dispozice, jiný kloubní rozsah a pružnost tkání a co je příjemné a funkční pro jednoho, nemusí být vhodné pro druhého. Cílem mých lekcí nejsou propocená trička a krkolomné pozice, ale laskavá a vědomá práce s tělem dle principů zdravého pohybu, všímavost k myšlenkám a emocím, nalézání vnitřní harmonie a sebepřijetí. Můžete se těšit na dechové techniky a dlouhé relaxace, zařazení prvků fyzioterapie, použití masážních míčků i dalších pomůcek. Jednotlivým ásanám vždy předchází důkladné rozcvičení tak, aby byl pohyb co možná nejbezpečnější. Vítáni jsou všichni, bez rozdílu věku či pokročilosti.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se poprvé potkala ve 12 letech a od té doby jsem se k ní střídavě přibližovala a oddalovala. Definitivně se v mém životě usadila roku 2014, kdy jsem se přestěhovala do Prahy a vydala na svou první lekci do Domu jógy na Vinohradech.  Zde jsem pak o tři roky později nastoupila do kurzu pro instruktory jógy II. třídy. Své znalosti se snažím neustále prohlubovat jednak samostudiem, jednak v nejrůznějších workshopech a seminářích. V současné době studuji jógovou terapii u Českého svazu jógy a možnosti lidského těla v IQ pohybu.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě cestou k sobě, cestou bytí v přítomnosti a taky skvělým způsobem, jak se v dnešní rychlé době nezbláznit :) Těší mě, když můžu klientům na lekcích předat něco ze sebe tak, aby si z toho pak každý utvořil svou vlastní skládanku.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a stres

Stres je slovo, které před lety vstoupilo do našeho každodenního slovníku a ...  Více

MaMi jóga – cvičení maminek s miminkem

Narodilo se vám miminko? Asi jste záhy zjistila, že porodem nic nekončí, ale ...  Více

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Můžete prohledat celý vesmír ve snaze najít někoho, kdo si zaslouží vaši lásku víc než vy samotní, nikoho takotého však nenajdete.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů