Vážení klienti, z důvodu nařízení vlády jsou naše studia až do odvolání zavřena. Lekce probíhaji online.

Tereza Freya Šikolová

Tereza Freya Šikolová
Zaměřuji se na jemnější cvičení s důrazem na uvědomění si vlastního těla, jeho limitů a potřeb. Každý máme jiné fyzické dispozice, jiný kloubní rozsah a pružnost tkání a co je příjemné a funkční pro jednoho, nemusí být vhodné pro druhého. Cílem mých lekcí nejsou propocená trička a krkolomné pozice, ale laskavá a vědomá práce s tělem dle principů zdravého pohybu, všímavost k myšlenkám a emocím, nalézání vnitřní harmonie a sebepřijetí. Můžete se těšit na dechové techniky a dlouhé relaxace, zařazení prvků fyzioterapie, použití masážních míčků i dalších pomůcek. Jednotlivým ásanám vždy předchází důkladné rozcvičení tak, aby byl pohyb co možná nejbezpečnější. Vítáni jsou všichni, bez rozdílu věku či pokročilosti.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se poprvé potkala ve 12 letech a od té doby jsem se k ní střídavě přibližovala a oddalovala. Definitivně se v mém životě usadila roku 2014, kdy jsem se přestěhovala do Prahy a vydala na svou první lekci do Domu jógy na Vinohradech.  Zde jsem pak o tři roky později nastoupila do kurzu pro instruktory jógy II. třídy. Své znalosti se snažím neustále prohlubovat jednak samostudiem, jednak v nejrůznějších workshopech a seminářích. V současné době studuji jógovou terapii u Českého svazu jógy a možnosti lidského těla v IQ pohybu.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě cestou k sobě, cestou bytí v přítomnosti a taky skvělým způsobem, jak se v dnešní rychlé době nezbláznit :) Těší mě, když můžu klientům na lekcích předat něco ze sebe tak, aby si z toho pak každý utvořil svou vlastní skládanku.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Těhotenství = konec cvičení? Nikoli!

Žena projde během těhotenství třemi základními fázemi. Zpočátku chce ...  Více

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Není nic horšího než pochybnosti. Pochybnosti rozdělují lidi. Je to jed, který rozloží přátelství a rozbíjí vztahy. Je jako trn, který dráždí a bolí. Je jako meč, který zabíjí.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů