Tereza Řeháčková

Tereza Řeháčková
Ve své jógové praxi ráda pracuji s pohybem jako nástrojem ke zkoumání vlastního těla i mysli. Nechávám jednotlivé pozice plynout s dechem a hledám hranice svého těla, které ráda překonávám. Proto jsou i mé lekce dynamičtější a jednotlivé pozice plynule přecházejí v rytmu dechu. V dynamických sekvencích odpoutáme pozornost od vnějších rušivých podnětů a upoutáme ji k sobě a svému tělu, zároveň se trochu zapotíme. Ve statických pozicích pak protáhneme a posílíme celé tělo. I přes vyšší tempo lekcí je vždy kladen důraz na správné a bezpečné provedení ásan. K navádění do pozic občas využívám manuální kontakt.

Mé zkušenosti

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále. Nejvíce mi učarovaly dynamické styly jógy. I přes rychlejší tempo a vyšší náročnost lekcí jsem ale schopná klientům nabídnout jednodušší varianty pozic či jim pozice do jisté míry individuálně přizpůsobit.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Ásanová praxe mě naplňuje radostí z pohybu, pomáhá mi zklidnit mysl a vnímat přítomný okamžik a cítit se fyzicky i psychicky skvěle. A právě tuto část své praxe bych ráda předala ostatním. Jsem ráda, když mohu svou radost z pohybu sdílet. Baví mě, když vidím, jak lidé na lekcích postupně poznávají vlastní tělo, jak se neustále posouvají a jak je pohyb nabíjí energií.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Co je to Kundalini jóga?

Jazyk český je malebný a má s indickým sanskrtem společnou indoevropskou ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

MaMi jóga – cvičení maminek s miminkem

Narodilo se vám miminko? Asi jste záhy zjistila, že porodem nic nekončí, ale ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Můžete prohledat celý vesmír ve snaze najít někoho, kdo si zaslouží vaši lásku víc než vy samotní, nikoho takotého však nenajdete.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů