Tereza Řeháčková

Seznam mých lekcí

Tereza Řeháčková
Ve své jógové praxi ráda pracuji s pohybem jako nástrojem ke zkoumání vlastního těla i mysli. Nechávám jednotlivé pozice plynout s dechem a hledám hranice svého těla, které ráda překonávám. Proto jsou i mé lekce dynamičtější a jednotlivé pozice plynule přecházejí v rytmu dechu. V dynamických sekvencích odpoutáme pozornost od vnějších rušivých podnětů a upoutáme ji k sobě a svému tělu, zároveň se trochu zapotíme. Ve statických pozicích pak protáhneme a posílíme celé tělo. I přes vyšší tempo lekcí je vždy kladen důraz na správné a bezpečné provedení ásan. K navádění do pozic občas využívám manuální kontakt.

Mé zkušenosti

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále. Nejvíce mi učarovaly dynamické styly jógy. I přes rychlejší tempo a vyšší náročnost lekcí jsem ale schopná klientům nabídnout jednodušší varianty pozic či jim pozice do jisté míry individuálně přizpůsobit.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Ásanová praxe mě naplňuje radostí z pohybu, pomáhá mi zklidnit mysl a vnímat přítomný okamžik a cítit se fyzicky i psychicky skvěle. A právě tuto část své praxe bych ráda předala ostatním. Jsem ráda, když mohu svou radost z pohybu sdílet. Baví mě, když vidím, jak lidé na lekcích postupně poznávají vlastní tělo, jak se neustále posouvají a jak je pohyb nabíjí energií.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Má cesta - Karolína Chudobová

Jóga není pro mě, často slýchám. Tam se jen válej po zemi, dýchaj a ...  Více

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Pokud chcete probudit všechnu lidskost, probuďte prvně sami sebe. Pokud chcete odstranit veškeré utrpení světa, prvně odstraňte v sobě vše negativní. Nejvyšší dar, který můžete dát, je vaše vnitřní transformace.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů