Reflexní terapie a Breusseho masáž

... pro udržení vitality a dlouhověkosti ...
Reflexní terapie a Breusseho masáž

Reflexní terapie je metoda péče o zdraví, která vznikla ve východní Asii, je stará údajně přes 5000 let. Jedná se o stlačování  akupresurních bodů . míst především na chodidlech, ale i na končetinách a těle, kam se promítají naše vnitřní orgány. Stlačování probíhá v různé intenzitě a délce. Původně byla tato metoda  koncipována jako prevence a nástroj pro udržení vitality a dlouhověkosti; dnes je hojně používána především k léčbě. Pomáhá řešit akutní i chronické problémy (při bolestech hlavy, migrénách, bolestech zad, kloubů, při alergiích, detoxu organismu a zprůchodnění toku energie v orgánech a celém těle) Lze ji využít jako doplněk jiné léčby, nebo k urychlení rekonvalescence.

Breusseho masáž působí na pohybový aparát, hlavně na meziobratlové ploténky (název podle rakouského terapeuta Rudopfa Breusse) Podle něj  neexistují opotřebované ploténky, ale pouze ploténky zdegenerované. Ploténka připomíná porézní houbu; k tomu, aby dobře fungovala, potřebuje hydrataci a živiny. Breussova masáž uvolňuje tlak na nervy a oddaluje od sebe obratle a dělá tak ploténkám místo, aby mohly "nasát" potřebnou vodu a živiny. Masáž kromě plotének ovlivňuje meridiány, nervový systém, tělesné i duševní pochody v celém těle. Má silný vliv na harmonizaci vegetativního systému, velmi zklidňuje, uvolňuje fyzicky i mentálně

Celá procedura trvá 90 minut. Začínáme reflexní terapií na ploskách chodidel, a pak přes stlačování významných akupresurních bodů na celých dolních i horních končetinách zprůchodníme hlavní meridiánové dráhy. Poté následuje Breusseho masáž. Účinek masáže je takto daleko hlubší, jak na fyzické, tak i na energetické a emoční úrovni.

  • 90 minut / 1200,-Kč (platba flexipasy 1350,-Kč) - celá procedura
  • 60 minut / 800,-Kč (platba flexipasy 900,-Kč) - kombinace některých prvků. Např. samotná reflexní terapie s meridiány (je ovšem škoda připravit se o závěrečnou masáž) nebo jen masáž s prvky reflexní terapie, případně uvolnění krční páteře atd. Vše podle situace a potřeby.

Na terapie se můžete objednat u terapeutky Evy.

Online rezervace

 

 

Články a zajímavosti nejen o józe

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Joga u moře? Nejlepší nápad

Spojíme-li někdy mnoho těch "nejlepších věcí", dopadne to občas jako ...  Více

Jóga jako švédský stůl?

Znáte to: jste na dovolené, k večeři švédské stoly a vy musíte vyzkoušet ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Když to nejméně čekáme, život se na nás obrátí s výzvou, aby vyzkoušel naši odvahu a vůli ke změně.

Paulo Coelho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů