Hormonální jóga a pánevní dno (dvoudenní)

Víkendový seminář pro ženy, které řeší hormonální nerovnováhu či potíže související s pánevním dnem a s nimi spojené zdravotní komplikace.
Cena: 2 900,- Kč

Seminář je určen pro ženy, které pociťují účinky hormonální nerovnováhy, či pokles pánevního dna a s ním spojené zdravotní komplikace. Pro ženy, které se chtějí naučit používat své pánevní dno při běžných denních činnostech (úklid, sporty, kýchání, kašel, při chůzi), či se naučit více prožívat svou sexualitu a získat tak zdravé ženské sebevědomí. Pánevní dno je součást hlubokého stabilizačního systému těla /HSS/ a spolu s dýchací bránicí tvoří oporu bederní páteři. Jsou to svaly vůlí ovladatelné, ale jak často o nich vůbec nevíme.

Kdy je vhodné se na kurz přihlásit:

 • řešíte-li bolestivou, či příliš silnou nebo nepravidelnou menstruaci,
 • neplodnost (např. po vysazení hormonální antikoncepce),
 • pokles pánevního dna či prolaps dělohy
 • projevy menopauzy/ předčasné menopauzy
 • polycystické vaječníky,
 • hypofunkce štítné žlázy
 • inkontinence,
 • nízké libido, nespavost, deprese atd.

Co můžete jako účastnice semináře zaznamenat:

 • zvýšení ženského sebevědomí, kontakt sama se sebou, pocit být ženou
 • radost, vitalita a vášeň
 • zdravá sexualita

Kontraindikace:

 1. Těhotenství či aktuálně probíhající proces umělého oplodnění
 2. Rakovina prsu (po operaci a bez hormonální substituce je cvičení po svolení lékařem možné)
 3. Rakovina dělohy
 4. Endometrióza (pokud není pokročilá, je cvičení možné, nejlépe opět s vědomím lékaře)
 5. Hysterektomie (po svolení lékařem)
 6. Myomy (pokud jsou malé, je cvičení vhodné, myomy mohou vymizet)
 7. Operace srdce (možné po svolení lékařem, cvičení je nutné přizpůsobit)
 8. Aktuální léčba související s psychickou labilitou

Účast na víkendovém semináři neopravňuje tuto metodu dále vyučovat!!!

Program

Seminář v sobě propojuje dva koncepty:

1. Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues (sestava je upravena dle potřeb současné ženy, nicméně z této sestavy budeme vycházet). Cvičení sestavy není náročné, je i pro ty, které jógu nikdy necvičily, a trvá zhruba 20 minut. Až se tuto sestavu naučíte, doporučujeme ji cvičit (ideálně) každý den (tady platí, čím víc tím lépe pro Vás), aby se Vaše hladina ženských hormonů dostala do rovnováhy. A taky se v ní udržela.

2. Tajemství pánevního dna dle Renaty Sahani, metoda 3x3. V této části se naučíme techniky a cviky, které nás propojí s naším pánevním dnem, abychom ho uměly lépe ovládat a aby se do naší pánve znovu vrátila vitalita a chuť do života :-)

Kdy

 • 25. - 26. března 2023 - sobota od 13:00 - 19:00, neděle od 9:00 - 14:00 - rezervovat zde
 • 15. dubna 2023 - sobota od 9:30 - 19:00 - rezervovat zde
 • 10. - 11. června 2023 - sobota od 13:00 - 19:00, neděle od 9:00 - 14:00 - rezervovat zde

Dvoudenní seminář, uvedené odpolední časy jsou předpokládané, je možné skončit i dříve, podle toho, jak Vám to půjde:-).

Upozornění: Seminář je DVOUDENNÍ, ale při rezervaci v rezervačním systému vám přijde automatické potvrzení pouze s prvním datem - je to z toho důvodu, že rezervační systém neumí zadat oba dva dny - počítejte prosím tedy se sobotou i nedělí, jak je psáno výše (nebo se dvěma sobotami u dubnového termínu). Děkujeme za pochopení.

DŮLEŽITÉ:  15. dubna je seminář jednodenní, jako bonus k němu získáváte možnost účastnit se opakovací lekce 11. 6. ve 14:00 hodin (nebo nějaké další, která bude vypsána, a o které budete informovány).

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

 • Cena: 2 900,- Kč
 • Rezervační záloha: 1 400,- Kč

Cena zahrnuje

 • naučení sestavy, kterou si pak můžete cvičit doma
 • materiály ke cvičení
 • čaj, kávu ...

O lektorovi

Lekce jógy jsou pro mě jako očistný rituál, který začíná zpřítomněním pomocí vědomého dechu. Poslední roky mě oslovují především jemnější styly jako je Jin jóga, která se svým odklonem od důrazu na výkon přináší do našich životů tolik potřebnou vyrovnanost. Zajímají mě také ženské prvky v józe, které představuje například Hormonální jógová terapie. Ta mne zajímá především svou cíleností i na ženy, které jsou jógou nepolíbené a které by si jinak k józe cestu nejspíše ani nenašly. Velké změny, které pak těmto ženám jóga vnese do života, mne nepřestávají ohromovat. Ať už jde ale o jakýkoliv styl jógy, je pro mě zásadní individuální přístup i v rámci skupiny a snaha zprostředkovat předávané informace tak, abyste se po lekci cítili nejen příjemně, ale také odcházeli s prožitky či uvědoměním, které obohatí Váš život i mimo jógovou podložku.

Více informací

Rezervace

Po rezervaci vám přijde potvrzovací mail, že máte akci rezervovánu (někdy padají maily do spamu, tak prosíme o jeho kontrolu) a platební údaje.  Pokud se Vám nedaří z jakéhokoliv důvodu registrovat do rezervačního systému, většinou je to z toho důvodu, že udáváte uživatelské jméno, které již v systému je. Pokud neobdržíte potvrzovací e-mail a ani jej nenajdete ve spamu, volejte nebo pište na: 

Online rezervace

Tel.:  774 496 206

E-mail:  skoladomujogy@dum-jogy.cz

Podmínky rezervace

Podmínky a pravidla rezervačního systému

v souvislosti s přetrvávající epidemickou situací související s Covid-19 Vás musíme upozornit na následující skutečnosti týkající se ukončování lekcí, kurzů, seminářů, workshopů nebo pobytů. Současná situace sama o sobě, ani ji provázející nouzový stav, nezakládá právní nárok na výpověď dosavadních smluvených závazků ani na odstupovaní od nich.

Klienti si musí být vědomi, že jakékoliv odložení či modifikace plnění ze strany Domu jógy je vyvolané důvody nezávislými na jeho vůli a je nutné je chápat jako vyšší moc. V tomto případě nejsou naplněny zákonné důvody odstoupení od smlouvy pro porušení smlouvy podstatným způsobem (1) ani nároky plynoucí z podstatné změny okolností (2), a to zejména z důvodu, že si klienti byli nastalé situace a případných komplikací z ní vyplývajících vědomi a mohli případné změny rozumně předpokládat.

Dům jógy se všemi dostupnými prostředky pokusí o realizaci všech naplánovaných aktivity v souladu se současnými epidemickými opatřeními tak, aby se jejich realizace blížila co nejvíce původně zamýšleným datům i formám realizace.

(1) § 2002 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „o.z.“)
(2) § 1765 a násl. o.z.

Mohlo by vás také zajímat

Články a zajímavosti nejen o józe

Vánoce jsou tady!

První advent už je za rohem, což znamená, že se města rozzáří ve svitu ...  Více

Jóga jako švédský stůl?

Znáte to: jste na dovolené, k večeři švédské stoly a vy musíte vyzkoušet ...  Více

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Pokud chcete probudit všechnu lidskost, probuďte prvně sami sebe. Pokud chcete odstranit veškeré utrpení světa, prvně odstraňte v sobě vše negativní. Nejvyšší dar, který můžete dát, je vaše vnitřní transformace.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů