Vážení klienti, z nařízení vlády jsou až do odvolání všechna studia Domu jógy uzavřena. Lekce probíhají dále dle rozvrhu a můžete se jich účastnit ON-LINE.

Hormonální jóga a pánevní dno

Víkendový seminář pro ženy, které řeší hormonální nerovnováhu či potíže související s pánevním dnem a s nimi spojené zdravotní komplikace.
Hormonální jóga a pánevní dno
Cena: 2 800,- Kč

Seminář je určen pro ženy, které pociťují účinky hormonální nerovnováhy, či pokles pánevního dna a s ním spojené zdravotní komplikace. Pro ženy, které se chtějí naučit používat své pánevní dno při běžných denních činnostech (úklid, sporty, kýchání, kašel, při chůzi), či se naučit více prožívat svou sexualitu a získat tak zdravé ženské sebevědomí. Pánevní dno je součást hlubokého stabilizačního systému těla /HSS/ a spolu s dýchací bránicí tvoří oporu bederní páteři. Jsou to svaly vůlí ovladatelné, ale jak často o nich vůbec nevíme.

Kdy je vhodné se na kurz přihlásit:

 • řešíte-li bolestivou, či příliš silnou nebo nepravidelnou menstruaci,
 • neplodnost (např. po vysazení hormonální antikoncepce),
 • pokles pánevního dna či prolaps dělohy
 • projevy menopauzy/ předčasné menopauzy
 • polycystické vaječníky,
 • hypofunkce štítné žlázy
 • inkontinence,
 • nízké libido, nespavost, deprese atd.

Co můžete jako účastnice semináře zaznamenat:

 • zvýšení ženského sebevědomí, kontakt sama se sebou, pocit být ženou
 • radost, vitalita a vášeň
 • zdravá sexualita

Kontraindikace:

 1. Těhotenství či aktuálně probíhající proces umělého oplodnění
 2. Rakovina prsu (po operaci a bez hormonální substituce je cvičení po svolení lékařem možné)
 3. Rakovina dělohy
 4. Endometrióza (pokud není pokročilá, je cvičení možné, nejlépe opět s vědomím lékaře)
 5. Hysterektomie (po svolení lékařem)
 6. Myomy (pokud jsou malé, je cvičení vhodné, myomy mohou vymizet)
 7. Operace srdce (možné po svolení lékařem, cvičení je nutné přizpůsobit)
 8. Aktuální léčba související s psychickou labilitou

Účast na víkendovém semináři neopravňuje tuto metodu dále vyučovat!!!

Program

Seminář v sobě propojuje dva koncepty:

1. Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues (sestava je upravena dle potřeb současné ženy, nicméně z této sestavy budeme vycházet). Cvičení sestavy není náročné, je i pro ty, které jógu nikdy necvičily, a trvá zhruba 20 minut. Až se tuto sestavu naučíte, doporučujeme ji cvičit (ideálně) každý den (tady platí, čím víc tím lépe pro Vás), aby se Vaše hladina ženských hormonů dostala do rovnováhy. A taky se v ní udržela.

2. Tajemství pánevního dna dle Renaty Sahani, metoda 3x3. V této části se naučíme techniky a cviky, které nás propojí s naším pánevním dnem, abychom ho uměly lépe ovládat a aby se do naší pánve znovu vrátila vitalita a chuť do života :-)

Kdy

Dvoudenní seminář začíná vždy v sobotu v 11:15 a končí v 18:15 a v neděli začíná v 9:00 a končí ve 14:00 hodin. Je možné skončit i dříve, podle toho, jak Vám to půjde:-).

Upozornění: Seminář je DVOUDENNÍ, ale při rezervaci v rezervačním systému vám přijde automatické potvrzení pouze s prvním datem - je to z toho důvodu, že rezervační systém neumí zadat oba dva dny. Taky mail před začátkem semináře je nastaven automaticky a neumí napsat oba dva dny, ale jen jeden. Vy ovšem prosím počítejte se sobotou i nedělí, jak je psáno výše. Děkujeme za pochopení.

Semináře vede Táňa Jilemnická.

 

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

 • Cena: 2 800,- Kč
 • Rezervační záloha: 1 300,- Kč

Cena zahrnuje

 • naučení sestavy, kterou si pak můžete cvičit doma
 • materiály ke cvičení
 • čaj, kávu ...

O lektorovi

Lekce jógy jsou pro mě jako očistný rituál, který začíná zpřítomněním pomocí vědomého dechu. Poslední roky mě oslovují především jemnější styly jako je Jin jóga, která se svým odklonem od důrazu na výkon přináší do našich životů tolik potřebnou vyrovnanost. Zajímají mě také ženské prvky v józe, které představuje například Hormonální jógová terapie. Ta mne zajímá především svou cíleností i na ženy, které jsou jógou nepolíbené a které by si jinak k józe cestu nejspíše ani nenašly. Velké změny, které pak těmto ženám jóga vnese do života, mne nepřestávají ohromovat. Ať už jde ale o jakýkoliv styl jógy, je pro mě zásadní individuální přístup i v rámci skupiny a snaha zprostředkovat předávané informace tak, abyste se po lekci cítili nejen příjemně, ale také odcházeli s prožitky či uvědoměním, které obohatí Váš život i mimo jógovou podložku.

Více informací

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Znáte office jógu?

Office jóga je určena především pro ty, kteří mají sedavé zaměstnáni, ...  Více

Naučte se s námi pravidelně čistit své tělo

Detoxikačních kurzů v dnešní době naleznete všude opravdu mnoho... stejně ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Teorie žádný velký význam nemá - praxe udělá v životě změnu

Pattabhi Jois

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů