Office jóga

Ideální kompenzace pro sedavý životní styl.

Máte sedavé zaměstnání a potřebujete se po práci protáhnout? Pak je tato lekce přesně pro vás. Office jóga vznikla jako reakce na civilizační choroby spojené se sedavým životním stylem, jako jsou bolesti zad, problémy s krční páteří nebo třeba hrudní kyfóza.

Rezervace - Anděl

Pro koho je lekce Office jóga vhodná?

Lekce je pro všechny, kteří potřebují zařadit zdravý pohyb do svého každodenního života. Office jóga není pouze pro ty, co pracují v kanceláři, ale pro všechny kteří většinu svého dne prosedí na židli, popřípadě pro ty kteří chtějí protáhnout a posílit celé své tělo.

Jak lekce Office jóga probíhá?

Office jóga začíná zklidněním mysli a zvnitřněním myšlenek, poté navazují dechové techniky, kterými rozhýbeme bránici. Poté následuje protažení všech kritických svalů, tak aby bylo tělo připraveno k praxi ásan. V momentě, kdy je tělo protaženo následuje zahřívací část, kde skrze Pozdravy Slunce rozpohybujeme náš krevní oběh a poté již následují ásany, pro zpevnění a protažení celého těla a také coru, který je základem pro správné držení těla a prevencí proti bolestem zad.

Na závěr lekce necháme vše doznít v relaxaci.

Co s sebou?

Pohodlí je na prvním místě, proto vždy myslete na pohodlné oblečení, které vás v pozicích nebude limitovat.

U všech lekcí zároveň myslete i na své rozsahové možnosti, pokud dopředu víte, že máte některé svaly zkrácené, nebojte se k podložce položit dva bločky, pásek či jinou pomůcku, která vám pomůže se do pozic dostat správně.

Podobné lekce

Kromě Office jógy můžete také navštívit lekci Zdravý pohyb, která se zaměřuje na zdraví pohybový aparát a správné fungování svalů. Zároveň by vám mohla být prospěšná lekce Zdravá záda či Core jóga, které se zaměřují především na správné držení středu těla a posílení svalů hlubokého stabilizačního systému.

Kontraindikace

Jedná se o středně náročnou lekci, ale platí, že každý cvičí dle svých možností a nikdy nejdeme přes svůj vlastní limit, proto je možné lekci navštívit, ať už je vaše úroveň jakákoliv.

Civilizační choroby

Naše tělo není stavěno pro psaní emailu, smsek a ani pro konstantní vzruchy kolem nás. S technologií na vzestupu se vše zrychluje a my se často ocitneme v pracovním kolotoči stresu a to i do takové míry, že se nedokážeme uvolnit ani ve svém volném čase.

Z fyziologického pohledu nám tento životní styl způsobuje bolesti zad, hlavy, záněty karpálů, zkrácení svalů apod. To ovšem není všechno, každodenní stres se odráží především i na naší psychice, spánku a čili celkovému zdraví.

Jóga může být cestou, jak uvolnit stažené svaly a také jak se naučit “vypnout hlavu” a relaxovat.

Více k tomuto tématu se dočtete v článku jóga a bolesti zad na našem blogu.

Články a zajímavosti nejen o józe

Těhotenství = konec cvičení? Nikoli!

Žena projde během těhotenství třemi základními fázemi. Zpočátku chce ...  Více

Má cesta - Karolína Chudobová

Jóga není pro mě, často slýchám. Tam se jen válej po zemi, dýchaj a ...  Více

Masáže, které mají smysl

Ráda bych Vám představila masáže, které mají podle mě smysl.  Více

Ty, tak jako nikdo jiný v celém vesmíru, si zasloužíš svoji lásku a přívětivost.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace