Vážení klienti, studio Anděl funguje po dobu prázdnin v omezeném provozu. Cvičení probíhá v sále v 1. patře, provizorní recepce s převlékárnou je v přízemí. Více informací

Jóga s dětmi

Jóga pro novopečené maminky, které se chtějí postupně vrátit k jógové praxi.

Ačkoliv je mateřství jedním z nejkrásnějších období v životě, může být často velmi náročné, jelikož nemáme dostatek času sami pro sebe a zanedbáváme se. Lekce s názvy Mami s mimi a Mami s batolaty jsou tu pro všechny maminky/tatínky, kteří nemají hlídání, ale přesto by se rádi vrátili k praxi.

Mami s mimi

Rezervace - Chodov Rezervace - Vinohrady

Pro koho je lekce určená?

Lekce je určena pro všechny maminky po fyziologickém porodu po ukončeném šestinedělí. V případě císařského řezu je vždy nutné se nejdříve poradit s lékařem a se cvičením začít až poté.

Lekce je výjimečná z toho důvodu, že není třeba hledat hlídání, ale vaše miminko můžete vzít s sebou. Bude s vámi po celou dobu lekce. K dispozici máme podložky i dečky, proto není nutné s sebou nosit žádné speciální vybavení.

Jak lekce probíhá?

Lekce je zaměřena především na střed těla a boj proti diastáze, což bývá hlavním problémem po prodělaném těhotenství. Diastáza způsobuje rozestup přímého břišního svalu a proto se na lekci učíme cviky pro správné zapojení břišních svalů tak, aby se postupně vše vrátilo do původního stavu a předešly jsme případným bolestem zad a jiných souvisejícím zdravotním problémům.

Dále se zaměřujeme na protažení v oblasti ramen, zad, hrudníku a celkově posílení pánevního dna.

Nedílnou součástí lekce jsou i dýchací techniky a relaxace, která se uzpůsobuje vždy dle možností.

Mami s batolaty

Rezervace - Vinohrady

Pro koho je lekce určená?

Jelikož batolata již nevydrží pouze ležet na podložce a trpělivě čekat, až si zacvičíte, je tato lekce věnovaná také jim. Lekce se zaměřuje na prohloubení vztahu s dítětem a vše je v souladu se senzomotorickým vývojem dítěte tak, abyste si mohli některé cviky přinést domů jako inspiraci.

Jak lekce probíhá?

Během lekce zkoušíme pozice pro rozvoj koordinace pohybů, rovnováhy a zapojení svalů celého těla, vždy s ohledem na senzomotorický vývoj dítěte.

V průběhu pak zapojujeme hravou formou nejrůznější říkanky či písničky, tak abychom podpořili vztah k józe jako takové.

Kontraindikace

Jak už bylo výše zmíněno je důležité vydržet se cvičením až po šestinedělí a dát tak tělu čas se vzpamatovat. Těhotenství a porod je velký zásah pro tělo a je nutné začínat opatrně a pomalu.

V případě císařského řezu je situace jiná a velmi záleží, jak se která maminka hojí, proto je velmi důležité být v kontaktu s lékařem a dodržovat jeho rady.

Pokud byste chtěli přijít i bez miminek, není to samozřejmě podmínka! Stejně tak není dogma věkové rozmezí - pokud vaše dítko leze a batolí se dříve než uvádí tabulky, nebojte se ho vzít na lekci.

Co s sebou na lekci?

Vzhledem k omezenému prostoru pro parkování kočárků, prosíme, pokud je to možné, přijít pouze se šátkem/sedačkou/nosítkem atp.

Ostatní pomůcky včetně podložek se nachází ve studiu k zapůjčení, ale pokud má vaše dítko nějakou oblíbenou hračku, která ho vždy zaručeně zabaví, klidně si ji vemte s sebou.

Více o cvičení po porodu

Již během těhotenství se často setkáváme s problémy jako jsou bolavá záda, ploché chodidlo či zvětšená lordóza bederní páteře. Při troše štěstí se po porodu tyto problémy ztrácí, ale ve velké většině nabírají ještě větších rozměrů a to z důvodů neustálého sklánění se pro miminko, špatného zapojení ochablých svalů středu těla či rozestouplé diastáze po porodu.

Z tohoto důvodu je dobré začínat pomalu a především správně! Často vidíme chyby, kdy se maminky ve snaze shodit poporodní kila, vrhnou rychle do dynamických či silově náročných cvičení a místo, aby si pomohly od bolesti, si naopak přitíží. Na lekcích Mami s mimi se snažíme maminky naučit jemné cviky pro posílení celého coru a správného zapojení středu těla, tak aby se diastáza zmenšila a vše začalo fungovat tak, jak má.

Články a zajímavosti nejen o józe

Povoláním jogín

Ráno vítat Slunce na ranní lekci na terase, snídaně v kavárně, popracovat ...  Více

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Aromaterapie a její použití na lekcích jógy

Aromaterapie a jóga, dva starobylé způsoby péče o tělo a mysl, se snoubí v ...  Více

Mír pramení z vnitřku. Nehledejte ho mimo sebe.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace