Aerojóga

… nejlepší lék na bolavá záda a zdroj věčného mládí …

Zažijte s Aerojógou stav beztíže, který navozuje přímo dětskou radost. Cvičení je navíc šetrné k vašim kloubům a skvělým prostředkem na úlevu od bolesti zad.

Aerojóga (flying yoga, antigravity jóga) je jeden z nejmladších výhonků prastaré školy jógy. Nutnou pomůckou cvičebního systému této jógy je speciální měkký šátek hamaka (síť), který je připevněn ke stropu a má nosnost až tři sta kilogramů. Do něj se pak v různých pozicích zavěšujete a cvičíte. Jestli se rádi houpete v síti, budete nadšení, ale technika je určená zejména lidem s problémem s krční páteří a se zády.

Rozvrh lekcí a rezervace

Aerojóga - lekce ve studiích

Centrum Anděl

Více o Aerojóze

Při jakékoliv cvičební poloze totiž celý kosterní systém nějakým způsobem zatěžujeme. Proto se „architekt“ této techniky, gymnasta a tanečník Christopher Harrison, rozhodl vytvořit takový způsob cvičení, který bude přístupný pro každého a ponese sebou blahodárný vliv jógy bez toho, že by kladl jakoukoliv tíhu na náš kosterní systém. Prokrvení hlavy v obrácených pozicích má pak při pravidelném cvičení skvělý vliv na stav vaší pokožky, je nejlepší prevencí proti vráskám, šedivění vlasů, zlepšení paměti a celkové svěžesti.

Proč cvičit ásany v sítích?

Aerojóga je jedinečný systém na protažení a posílení našeho těla, skvělé cvičení i relaxace. Možná Vás ale napadne, proč se nedržet pouze klasické jógy, když většina pozic se zdá být shodná? Pomineme-li nezastupitelné polohy, ve kterých je tělo vyvěšené, čímž se uvolní celý kosterní a kloubní systém našeho skeletu (zejména pak páteř, a to naprosto jedinečným způsobem, který nám žádná z klasických pozic jógy nemůže nahradit), je síť i výborným vylepšením dalších pozic, ve kterých můžeme jejich účinky ještě prohloubit. Nestabilní podložka totiž nutí hluboký systém posturálních svalů k intenzivnější práci a neustálému vyrovnávání drobných disbalancí, a tak dojde k mnohem náročnější svalové stimulaci. Na druhou stranu nám zavěšení a vytažení ze sítí pomůže k ještě lepšímu a dokonalejšímu protažení a uvolněné houpavé pohyby - např. se zavěšenýma nohama - zbaví velké klouby zátěže. Plynulé, pomalé kývání krásně uvolní klouby a vyživí jejich chrupavky, vyplaví endorfiny a dochází ke stavu komplexního zklidnění. Tento způsob cvičení rovněž umožní provádět pokročilé jógové pozice a vydržet v nich delší dobu bez inverzí krku nebo komprese v zádech. „ Je to náročné, zábavné a účinné“, tvrdí milovníci tohoto mladého sportu – nakonec není nic snazšího než přijít a zkusit a sami posoudit -V každém případě jde o unikátní cvičení, které podle slov svého stvořitele dokáže neuvěřitelně rychle vést k harmonizaci těla od hlavy až k patě a i pokročilí cvičenci jógy jím mohou obohatit svou praxi o nový rozměr. Pomáhá trénovat rovnováhu a koordinaci pohybů, zvýší vaši kondici a energetizuje celé vaše tělo. Při každé pozici je proto potřeba využít sítě, uvědomovat si, jaké možnosti nám nabízí a vyčerpat její potenciál. Buďte kreativní a hraví, a učiňte pro sebe cvičení v síti radostným, silným a intenzivním zážitkem s hlubokými účinky na celé tělo i duši.

Obrácené polohy - zázraky Aerojógy

Obrácené pozice jsou považovány za jedny z nejúčinnějších pozic jógy. Po celý život totiž působí na naše tělo gravitační síla, která vše stahuje směrem dolů. Po letech je její vliv patrný například na kůži, která ve stáří, kdy už není tak pevná, je povislá. Patrným projevem jsou také svěšená ramena a ohnutá páteř. Vliv gravitace je ale daleko větší. Působí také na orgány v těle.

Nejvíce je zasaženo srdce spolu s celou oběhovou soustavou. Srdce totiž musí čerpat krev nahoru, proti směru gravitační síly, a to je pro něj samozřejmě velmi náročné. Důsledkem je horší vyživování buněk, vytváření tukových ložisek v cévách, křečové žíly a onemocnění srdce. Řešením těchto problémů můžou být právě obrácené pozice. Gravitace bude stále působit, ale pro naše tělo v opačném směru, čímž dojde k rychlejšímu odkrvení nohou a celkovému rozproudění krevního oběhu. Proto mají obrácené pozice tak dobrý vliv na oběhovou soustavu, prokrvují mozek a celou hlavu, díky čemuž působí proti únavě, zlepšují soustředění a podporují myšlení,a vyhlazuje vrásky lépe než nejúčinnější krémy na trhu - v Aerojóze ovšem navíc dochází k vyvěšení páteře bez zatížení kloubního systému a zejména krční páteře

 • mějte krásnou, zdravou a zářící pleť, díky prokrvení obličeje
 • inverze posiluje funkci mozku
 • rovná, protahuje a posiluje zádové svaly, šlachy a vazy
 • okamžitě cítíte příznivé účinky terapie

Zavěšení vzhůru nohama působí přirozeným tahem na páteř, protahuje obratle a zmírňuje tlak na ploténky, pomáhá zlepšit rovné držení těla. Užijte si účinky gravitace na vaše tělo a úlevu od bolesti. Stimuluje krevní oběh, přináší zdravé, okysličení a zvýšení průtoku krve do mozku, to zlepšuje duševní vitalitu, pomáhá činnosti mozku, a může přispět k prevenci duševních poruch a mozkové dysfunkce. Při zavěšení se mnohem více prokysličuje kůže na hlavě, a zlepšuje se tak mimo jiné i růst vlasů. Inverze s jemným houpavým pohybem podporuje trávení, obnovu buněk a čištění, a tím také omlazení, dlouhověkost a hubnutí. Je to velmi příjemný pocit.

Jak se dostala Aerojóga do Prahy?

Nápadu přinést do Prahy tento nový druh jógy jsme propadli už před lety, ale to před námi byla ještě dlouhá cesta. V Evropě v té době byly totiž jen dvě výuková centra pro cvičitele tohoto mladého sportu - vybrali jsme to v Madridu a vyslali naši lektorku Veroniku Drtílkovou, která mimo jiné vystudovala na FFUK španělštinu, na podzim roku 2011 na měsíční školení. Pak jsme hledali vhodné místo ke cvičení, nechali šít speciální závěsy, učili se od Veroniky „létat“ … a výsledky našeho ročního usilování můžete vyzkoušet na vlastní kůži každý den v DJ Anděl. Přijďte se s námi pohoupat, protáhnout, posílit a zažít pocit bez tíže.

Kontraindikace

 • nedávná operace nebo trauma jakéhokoliv vnitřního orgánu
 • naštípnutí nebo zlomenina
 • infekce a záněty ušních a nosních dutin, krku, očí a mozku
 • nedávné poranění hlavy
 • problémy se srdcem nebo s krevním oběhem
 • trauma míchy
 • srůsty obratlů
 • žaludeční vředy
 • menstruace – platí pouze pro obrácené polohy, které při menstruaci nedoporučujeme
 • kýla

Vhodné oblečení

Z hygienických důvodů prosím noste trička minimálně s krátkým rukávem a legíny alespoň do poloviny lýtek. Vhodná jsou trička, která přihléhají k tělu:-)

Rozvrh lekcí a rezervace

Aerojóga - lekce ve studiích

Centrum Anděl

Články a zajímavosti nejen o józe

Vánoce jsou tady!

První advent už je za rohem, což znamená, že se města rozzáří ve svitu ...  Více

MaMi jóga – cvičení maminek s miminkem

Narodilo se vám miminko? Asi jste záhy zjistila, že porodem nic nekončí, ale ...  Více

Cesta dlouhá 10.000 mil začíná jedním krokem

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace