Jin jang jóga

Spojení statického a plynulého pohybu do jediné lekce.

Slovní spojení jin&jang označuje splynutí všech protikladů - mužského a ženského, studeného a teplého, pomalého a rychlého, klidného a vzrušivého. Jin jang jóga je tedy propojením aktivního pohybu se statickými relaxačními pozicemi.

Rezervace - Chodov

Pro koho je lekce Jin&jang jógy určena?

Lekce je určena pro všechny, kteří od lekce očekávají balanc mezi relaxací a cvičením. Jangové pojetí lekce zahrnuje dynamické flow v pozicích a zároveň silovější zaměření, které je následně kompenzováno jinovou dlouho výdrží v relaxačních pozicích, kde se lze zaměřit na svoji pozornost, vědomí a podvědomí.

Celá lekce je doplněna dechovými technikami a nesmí chybět ani závěrečná relaxace.

Jak lekce Jin&jang jógy probíhá?

Lekce plyne ve střídavě klidném i dynamickém rytmu. Každá pozice je zvolena tak, aby podpořila tu předchozí. V jinových výdržích se uvolňují hluboké svaly, tkáně, fascie, kosti a klouby, kdežto v jangových pozicích se snažíme o jejich zpevnění a nalezení stability v protažených oblastech. Celá lekce má za cíl celkové protažení a posílení jednotlivých svalů a kostry.

Co s sebou?

Pohodlné oblečení je základ! Berte vždy na vědomí, že se na lekci střídá dynamika se statikou, proto obzvláště v zimních měsících mějte s sebou mikinu či ponožky pro pomalejší části lekce.

Veškeré pomůcky včetně jógamatky jsou k dispozici ve studiu, ale není problém si přinést i vlastní. Zároveň nezapomeňte na pitný režim před a po praxi.

Podobné lekce

Propojení dynamického plynutí a statických pozic si můžete užít i lekci Integrální jógy.

Více o jin&jang józe

Jin a jang je symbol, který pochází původně z dávné čínské filozofie a postupně se objevuje v mnoha směrech jakými je třeba i jóga.

Jin a jang symbolizuje protichůdné energie, které jsou společně v rovnováze a navzájem se doplňují a vytváří tak dokonalou harmonii.

Ze znaku jin jang, který najdete i v logu našeho studia, můžeme pozorovat několik principů:

  • jin a jang se navzájem nevylučují
  • jin a jang jsou na sobě závislé
  • jin a jang se navzájem doplňují
  • každý jin obsahuje jang a každý jang obsahuje jin

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Není nic horšího než pochybnosti. Pochybnosti rozdělují lidi. Je to jed, který rozloží přátelství a rozbíjí vztahy. Je jako trn, který dráždí a bolí. Je jako meč, který zabíjí.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace