Vážení klienti, studio Anděl funguje po dobu prázdnin v omezeném provozu. Cvičení probíhá v sále v 1. patře, provizorní recepce s převlékárnou je v přízemí. Více informací

Jin jang jóga

Spojení statického a plynulého pohybu do jediné lekce.

Slovní spojení jin&jang označuje splynutí všech protikladů - mužského a ženského, studeného a teplého, pomalého a rychlého, klidného a vzrušivého. Jin jang jóga je tedy propojením aktivního pohybu se statickými relaxačními pozicemi.

Rezervace - Chodov

Pro koho je lekce Jin&jang jógy určena?

Lekce je určena pro všechny, kteří od lekce očekávají balanc mezi relaxací a cvičením. Jangové pojetí lekce zahrnuje dynamické flow v pozicích a zároveň silovější zaměření, které je následně kompenzováno jinovou dlouho výdrží v relaxačních pozicích, kde se lze zaměřit na svoji pozornost, vědomí a podvědomí.

Celá lekce je doplněna dechovými technikami a nesmí chybět ani závěrečná relaxace.

Jak lekce Jin&jang jógy probíhá?

Lekce plyne ve střídavě klidném i dynamickém rytmu. Každá pozice je zvolena tak, aby podpořila tu předchozí. V jinových výdržích se uvolňují hluboké svaly, tkáně, fascie, kosti a klouby, kdežto v jangových pozicích se snažíme o jejich zpevnění a nalezení stability v protažených oblastech. Celá lekce má za cíl celkové protažení a posílení jednotlivých svalů a kostry.

Co s sebou?

Pohodlné oblečení je základ! Berte vždy na vědomí, že se na lekci střídá dynamika se statikou, proto obzvláště v zimních měsících mějte s sebou mikinu či ponožky pro pomalejší části lekce.

Veškeré pomůcky včetně jógamatky jsou k dispozici ve studiu, ale není problém si přinést i vlastní. Zároveň nezapomeňte na pitný režim před a po praxi.

Podobné lekce

Propojení dynamického plynutí a statických pozic si můžete užít i lekci Integrální jógy.

Více o jin&jang józe

Jin a jang je symbol, který pochází původně z dávné čínské filozofie a postupně se objevuje v mnoha směrech jakými je třeba i jóga.

Jin a jang symbolizuje protichůdné energie, které jsou společně v rovnováze a navzájem se doplňují a vytváří tak dokonalou harmonii.

Ze znaku jin jang, který najdete i v logu našeho studia, můžeme pozorovat několik principů:

  • jin a jang se navzájem nevylučují
  • jin a jang jsou na sobě závislé
  • jin a jang se navzájem doplňují
  • každý jin obsahuje jang a každý jang obsahuje jin

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a principy zdravého pohybu

Systém jógy vznikl před více než 2000 lety, do Evropy se ovšem začal ...  Více

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Nové začátky

Zamysleli jste se někdy nad tím, co každý den všechno začínáme a v čem ...  Více

Správný cestovatel nemá žádné plány ani záměr dokončení cesty.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace