Vážení klienti, studio Anděl funguje po dobu prázdnin v omezeném provozu. Cvičení probíhá v sále v 1. patře, provizorní recepce s převlékárnou je v přízemí. Více informací

Jógové pobyty

Někdy jedna lekce nestačí, někdy je potřeba změnit prostředí a místo rušných ulic velkoměsta se obklopit stromy, tichem a čistým vzduchem. Někdy přijde i potřeba být sám, na chvilku si odpočinout od rodiny nebo naopak strávit více času s přáteli. Někdy jednoduše potřebujeme odstup, restart, změnu a čas se ponořit do svých myšlenek. A někdy prostě potřebujeme jen tak být! A právě k tomuto účelu odtržení od reality slouží jógové pobyty.
Jógové pobyty

Již několikátým rokem v nás vkládáte svou důvěru a jezdíte s námi a my jsme vám za to nesmírně vděční. My se naoplátku snažíme pobyty neustále vylepšovat a hledat nová místa či nové programy. Z toho důvodu jsme začali spolupracovat s cestovní kanceláří CK Santóša, kterou vlastní naše skvělá lektorka Jaroslava Vinšová a díky ní můžeme létat po celém světě a s jógou tak poznávat místa jako třeba Severní Kypr, Krétu, Srí Lanku, Zanzibar či Egypt.

Seznam pobytů

Tuzemské jógové víkendy

Jógové víkendy organizujeme vždy v České republice a to několikrát do roka. Prostředí a ubytování jsou různá, ale vždy se snažíme, o co největší pohodlí, dobré jídlo a rozumnou cenu, tak aby pobyt byl opravdu tím pravým odpočinkem, který každý z nás tolik potřebuje. Dalším důležitým aspektem je lektor, a protože každý má jiné preference, snažíme se lektory postupně střídat a s nimi měnit i jógový program. Některé víkendy jsou soustředěny na dynamičtější styly jógy, některé na principy zdravého pohybu a některé jdou cestou meditací a mindfulness.

Velmi oblíbeným zpestřením bývá často přítomné wellness, výlety po okolí či dlouhé procházky v přírodě. Jógový program samozřejmě není povinný a každý se může účastnit jen do té míry, dokud je mu to příjemné a má chuť, tak jako u lekcí i zde platí, že se cvičí dle svých vlastních možností.

Jak jógový víkend probíhá?

Jógový víkend probíhá vždy od pátečního večera do nedělní dopoledne. Transfer na místo si zařizuje každý sám dle svých možností. Aby víkend zasahoval co nejméně do pracovního týdne, necháváme zpravidla první lekci až na večerní hodinu páteční.

V sobotu se většinou setkáme opět ráno na lekci, ale vždy záleží zda ubytování poskytuje snídaně a na jejich časovém harmonogramu. V průběhu sobotního dne je buď volný program, organizovaná procházka, workshop či jiná aktivita. Večer se poté setkáme opět na podložkách a stejně tak i v neděli ráno.

Co se týče stravování i časů příjezdů a odjezdů, záleží vždy na typu ubytování a jejich možnostech. Stejně tak i jógový program se může měnit dle domluvy či potřeb lektora a ubytování. Vždy se ale snažíme dodržet 5 jógových hodin.

Jógové pobyty v zahraničí

Relativní novinkou jsou pro nás jógové pobyty v zahraničí. Začínali jsme zlehka v Evropě a protože zájem byl velký, postupně jsme vycestovali až do dalekého Zanzibaru. Tím to ovšem nekončí! Vidíme, že touha poznávat svět v propojení s jógou vás baví, a proto se snažíme neustále posouvat dál, hledat nové země a nové resorty, kam vás vzít s sebou.

Zahraniční pobyty většinou vyžadují týden až dva týdny dovolené a zároveň jsou pochopitelně finančně náročnější než víkendy v Česku, proto se snažíme je do nabídky dostávat s velkým předstihem. Díky tomu pak můžete využívat ceny “FIRST MINUTE”, která bývá ta nejpříznivější.

Naopak se také může stát, že na poslední chvíli někdo vypadne a od toho poté slouží tzv.”LAST MINUTE”, je tedy dobré se mít na pozoru a sledovat, zda nebudete mít štěstí a neulovíte zájezd za lepší na poslední chvíli.

Jak zahraniční pobyt probíhá?

Zahraniční pobyty organizujeme letecky. Spolu s vámi letí vždy jeden či dva naši lektoři, kteří mají všechny potřebné informace a čekají na vás na letišti. Mimo lektora vám je v destinaci k dispozici delegát, který má na starosti všechny úkony spojené s cestovní kanceláří.

Jógová praxe probíhá vždy na domluvě, ale převážně se jedná o jednu či dvě jógové lekce denně a to zpravidla ráno při úsvitu nebo večer u západu Slunce. Často na místě bývá možnost i fakultativních výletů, popřípadě dopředu organizovaných výjezdů - v tomto případě je možné, že se jógový program vynechá kvůli časovým možnostem.

Veškerý program je samozřejmě dobrovolný, proto i pokud byste rádi jeli s rodinou, není problém se občas odpojit a vynechat lekce. Jógový pobyt je především o odpočinku, je to vaše dovolená a my se snažíme ji pro vás zařídit tak, abyste si ji mohli užít bez zbytečných stresů a starostí.

Pokud nad pobytem váháte a máte nějaký speciální požadavek či otázku, která není zodpovězena, rozhodně se nebojte kontaktovat nás nebo přímo cestovní kancelář a my to s vámi rádi vyřešíme.

Výhoda toho, že všechny naše jógové pobyty pořádáme prostřednictvím oficiální cestovní kanceláře je ta, že můžete uplatnit případné příspěvky od zaměstnavatele či pojišťoven. Pokud Vám zaměstnavatel přispívá na dovolenou z fondu FKPS nebo z benefitů kafetérie, můžete vše uplatnit u CK na jakýkoliv náš jógový pobyt.

CK Santóša

Jak už bylo řečeno, všechny jógové víkendy a pobyty organizujeme pod záštitou CK Santóša, která vznikla již v roce 2017 a založila ji lektorka Jaroslava Vinšová. Jaru se již před mnoha lety zamilovala do Srí Lanky a jelikož se tam neustále vracela, postupně s sebou začala brát přátele, poté přátele svých přátel až do momentu, kdy sebrala veškerou odvahu a založila cestovní kancelář. Proto asi není překvapením, že jejím evergreenem je právě jógový pobyt na Srí Lance.

Postupně se zájem klientů zvětšoval a Jaru svoji společnost rozrostla. Nyní organizuje zájezdy do celého světa včetně zemí jako Omán, Jordánsko nebo Thajsko a my od roku 2022 máme to potěšení s ní spolupracovat.

Firemní údaje pořádající CK:

  • Santóša s.r.o.
  • IČO: 06115136
  • Spisová značka C 276376/MSPH, zapsaná Městským soudem v Praze
  • Kontakt: ck@santosa.cz

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Povoláním jogín

Ráno vítat Slunce na ranní lekci na terase, snídaně v kavárně, popracovat ...  Více

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu  Více

Teorie žádný velký význam nemá - praxe udělá v životě změnu

Pattabhi Jois

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace