Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná ručně prováděná technika, která ovlivňuje lymfatický systém. Stimuluje rychlejší cirkulaci mízního systému a podporuje látkovou výměnu organismu. Podporuje imunitní systém, napomáhá ke zlepšení metabolismu a zvýšení fyzické kondice.
Manuální lymfodrenáž

Online rezervace a ceny

Používá se k léčbě lymfatických otoků. Osvědčuje se při poúrazových stavech (např. zlomeniny - zkracuje období rekonvalescence), ve sportovní medicině, v regeneraci, jako doplněk při léčbě obezity a celulity, v detoxikaci organismu a v prevenci civilizačních chorob. Dále bércové vředy, křečové žíly.

Kontraindikace: nádorové onemocnění, které není v remisi, akutní bakteriální, virové onemocnění, hnisavá rána, hyperfunkce štítné žlázy, vážná onemocnění ledvin, jater a plic.

Provádí se jemným tlakem ruky speciálními hmaty, které lymfu uvolňují, zrychlují. Lymfatické cesty odvádí mízu do krevního řečiště mízními kapilárami, mízními cévami, skrze lymfatické uzliny do hlavních mízních kmenů a do podklíčkové žíly. ML je rozdílná od klasické masáže tím, že je orientovaná na lymf. Systém, ovlivňuje pouze kůži a podkoží. Využívá se malého tlaku, nesmí bolet. Je to přesun tekutiny odtokem lymfy bez současného zvýšeného přítoku.

Dobře fungující lymfatický systém je důležitý pro správné fungování organismu.

Funkce lymfatické soustavy: ochrana organismu před choroboplodnými zárodky, nádorovým bujením a cizorodými látkami, odstranění starých červených krvinek, odvod přebytečných tekutin z mezibuněčných prostor do krve, transport lipidů a vitaínů rozpustných v tucích, které se do krve vstřebaly ve střevech, transport bílkovin a jiných velkých častic do krve.

Články a zajímavosti nejen o józe

Bolí vás něco? Může pomoci rázová vlna

Bolest v rameni, v předloktí, v zádech, bolest paty, Achillovy šlachy, ...  Více

Očistné jógové techniky neboli hathajógové krije

Jóga rozhodně nejsou jen ásany, meditace a dechové techniky. Jóga je ...  Více

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Abraham Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace